Politika: Deputāti mēģinās tikt skaidrībā par "pašvaldību mediju aizlieguma" grozījumiem Komentēt
 
Politika

Deputāti mēģinās tikt skaidrībā par "pašvaldību mediju aizlieguma" grozījumiem

 
Kaspars Krafts/ F64 photo Agency

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien vēlreiz mēģinās vienoties par termiņu priekšlikumu iesniegšanai grozījumiem, kas neļaus pašvaldībām dibināt konkrētus masu informācijas līdzekļus.

Komisijas sēde notiks no plkst.10 Jēkaba ielā 16, 403.telpā.

31.janvāra sēdē komisijai neizdevās šajā jautājumā rast vienprātību. Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) piedāvāja kā termiņu noteikt 10.februāri un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (ZZS) rosināja kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 1.jūniju. Tomēr abi šie rosinājumi tika noraidīti.

Tāpat tika noraidīts pēc tam Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) izteiktais rosinājums kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 1.martu.

Komisijas sēdē raisījās juridiskas diskusijas, kurās Saeimas Juridiskā biroja vecākā juridiskā padomniece Lilita Vilsone skaidroja - lai likumprojektu skatītu parlamenta sēdē, tam jābūt noteiktam priekšlikumu iesniegšanas termiņam.

Deputāte Lolita Čigāne (V) norādīja, ka komisija jau ir vienojusies likumprojektu virzīt izskatīšanai Saeimā. Mūrniece arī vērsa uzmanību, ka likumprojekts ir iekļauts izskatīšanai parlamenta 2.februāra sēdē. No Juridiskā biroja padomnieces teiktā izrietēja, ka šajā situācijā komisijai ir vai nu jālemj par šī likumprojekta atsaukšanu, vai arī ir jāvienojas par priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Brigmanis informēja, ka plāno šodienas sēdē rosināt lemt par šī likumprojekta atsaukšanu jeb izslēgšanu no Saeimas minētās sēdes darba kārtības.

Gala lēmumu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu nosaka Saeima.

Kā ziņots, LETA jau vēstīja, ka komisijas vairākums iepriekš atbalstīja priekšlikumu, kas paredz likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijas nedibina un neizdod kā masu informācijas līdzekļus periodiskos izdevumus un interneta vietnes. Tas gan neliegs pašvaldībām izplatīt informāciju par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem.

Diskusija par atbilstošu regulējumu pašvaldību informatīvajiem izdevumiem komisijā raisīja viedokļu sadursmi.

Atbalstītais deputātu Ritvara Jansona (VL-TB/LNNK), Lolitas Čigānes (V), Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) un Vilņa Ķirša (V) priekšlikums arī paredz noteikt, ka valsts un pašvaldības institūciju sabiedrības informēšanas pienākumu un kārtību nosaka citi normatīvie akti.

Parlamentārieši uzsver, ka priekšlikumu mērķis nav vēršanās pret valsts vai pašvaldību pienākumu īstenot sabiedrības informēšanas aktivitātes. Šī priekšlikuma mērķis ir sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, valsts pārvaldes publisko tiesību sistēmā nodalot īstenotās sabiedrisko attiecību un informēšanas aktivitātes no mediju darbības.

Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers