Latvijā: "Oligarhu lieta" kumēdiņos un nopietnībā 45 komentāri
 
Latvijā

"Oligarhu lieta" kumēdiņos un nopietnībā

 
F64

Manipulatoriem, kas vasaras sākumā palaida gaisā «oligarhu sarunu» tēmu, ir bijuši nenoliedzami panākumi – no publikācijas vienā žurnālā pasākums pārceļoja uz interneta sociālajiem tīkliem, kur mūsdienās jo jauki var saduļķot ūdeni un zvejot treknas elektorāta zivis. Ir izdevies pat pacelt lietu līdz visaugstākajiem kabinetiem, panākot parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi. Pat pašu Valsts prezidentu ir izdevies vismaz uz brīdi ieraut murgosfērā, kur viņš ar naivu seju atnāca uz pasākumu, kas saucās «tautas sapulce». Labi, ka vismaz uz nākamo «tautas sapulci» vairs negāja. Laikam saprata, ka tiek muļķots. Jo tas, ka vienas Jaunās konservatīvās partijas atbalstītāji mītiņo, nenozīmē, ka sapulcējusies ir tauta. Vispār jau tas ir nekrietns paņēmiens – uzdoties par tautu, bet ne jau pirmo reizi vēsturē tas tiek izmantots.

Vēl tiek aktīvi izmantots tāds jēdziens kā «valsts nozagšana» un lozungs , ka «jāatdod vara tautai». Lai nu tā būtu. Bet tad ar vēsu prātu jāparaugās, kas tad īsti ir un nav nozagts. Jau 2011. gadā portālā pietiek.com parādījās fragmenti no noklausītām sarunām, kas laikam tad bija kaut kādas daļas no operatīvo darbību laikā iegūtiem materiāliem tā sauktajā oligarhu lietā. Jā, tur bija redzams, ka ļaudis, kas bīda politiskus procesus, mēdz runāt ciniski. Bet nu tad ta brīnums! Varētu padomāt, ka cēlie, svētie «antioligarhisti» vienmēr runā tikai Raiņa valodā. Politiķi nav kristīgo jaunavu šūšanas pulciņš.

Jau tolaik bija redzams, ka runātāji pļāpā, blefo, atstāsta cits citam visādas baumas un dažbrīd tīšām dzen pilnīgas zosis, jo jauš, ka tiek noklausīti. KNAB darbinieki tolaik izkratīja desmitiem dažādu biroju papīrus un neatrada pilnīgi neko, kas apstiprinātu kaut vai tik, cik melns aiz naga, lai to varētu saukt par pierādījumiem kādām nelikumīgām darbībām. Dabiski, ka Ģenerālprokuratūra lietu uz tiesu nevirzīja, un tā ir izbeigta. Vai lieta tiktu virzīta, ja pierādījumi būtu? Bet nu protams. Un kā vēl tiktu virzīta. Prokurori ar lielu degsmi metās virsū Aivaram Lembergam, kad viņiem šķita, ka nupat varēs Ventspils mēru satiesāt. Piemēram, «Grinbergu» lietā prokurors Māris Leja atspēries cīnījās līdz pēdējai patronai, līdz beidzot tiesa, izvērtējusi visus argumentus, nāca pie slēdziena, ka Lembergs nav vainīgs. Tas pats Leja par «oligarhu lietu» saka, ka nekā nav. Nu nav. Cik reižu vēl būs jāsaka, ka nekā nav? Droši vien arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers jau kuru reizi, šoreiz parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē šonedēļ aiz slēgtām durvīm, paskaidroja, kāpēc lieta nebija nesama uz tiesu. Jo nevar juridiski noformēt Jutas Strīķes politisko vēlmi sabāzt pagrabos visus, kurus viņa iedomājusies par tautas ienaidniekiem.

Reiz dzīvoja tādas trīs māsas Krustiņsones, kas jaunībā bija maisījušās pa Krieviju kā boļševiku plintnieces. Viena no viņām, būdama jau sirmā vecumā, ar lepnumu stāstīja, ka piedalījusies «troikās» un spriedusi nāvi padomju varas naidniekiem. Uz jautājumu, kā tad viņa spriedusi, viņa atbildēja, ka pēc revolucionārās pārliecības. Bet nu Latvijas Republikā, šķiet, nav vairs Staļina laiki, kur pietiek ar pārliecību. Vajag arī pierādījumus.

Ja Latvijas Banka izdotu «oligarhu lietai» veltītu monētu, uz tās būtu klasiskais, dēmonizētais AAA trijnieks, dažs sulīgs lamuvārds un visādas neaktuālas, vairāk nekā septiņus gadus vecas blēņas. Taču monētai ir arī reverss, kas ir daudz nepievilcīgāks par aversu un nopietns. Ja uz vienas puses nekādas valsts nozagšanas pazīmes nevar atrast, tad tās ir acīm redzamas otrā pusē - valsts ir nozagta tādā veidā, ka kāds ir izzadzis no KNAB krimināllietas materiālus un noplūdinājis tos plašsaziņas līdzekļos. Ir redzams arī motīvs - izmantot šos materiālus politiskā cīņā, lai savtīgi, nešķīsti un propagandiski iegūtu ietekmi un varu. Diezin vai arī daudzu jo daudzu ļaužu privāto sarunu noklausīšanās bija ar likumīgu pamatu. Tas arī ir tā čekistiski, jo izspiegot konkurentus, makšķerēt pierādījumus tiesiskās valstīs ir aizliegts. Bet valsts noslēpuma izpaušana viennozīmīgi ir noziegums, par kuru Krimināllikums paredz bargu sodu. Derētu vien noskaidrot, kurš vai kuri ir tie KNAB darbinieki, kas šos materiālus noplūdināja.

Tas gan ir gadījumā, ja publikācijas žurnālā Ir ir īstas. Var jau gadīties, ka žurnāls publicējis viltojumus jeb, kā tagad saka, «feikus».

Ir jau jauki uzvest uz skatuves visādas vodeviļas, kur publika auro, smejas un aplaudē par to, kā specdienesti, kas saauguši ar politiku un naudu, sit konkurentus zem jostasvietas. Bet pavisam cita aina pavērtos, ja prožektori pavērstos pret izrādes režisoriem un scenārija autoriem. Tur tādi prusaki pašķīstu uz kaktiem, ka bail. Tur dažam politikānim nevis uz domi, Saeimu un valdību būtu posties, bet žāvēt sausiņus uz cietumu.

Jācer, ka Ingunas Sudrabas vadītā parlamentārā izmeklēšanas komisija rūpīgi izpētīs abas monētas puses.

Komentāri [45]
#
Sudrabene 29.augusts 2017 0:15 atbildēt
Māri, paskaties:
(1) Sasaukta tautas sapulce, maz sanāca - tā tev nav tauta! Bet kas tie ir, mēslu bārs?
(2) Tev "VALSTS NOZAGŠANAS" nav, kaut 40 % un vairāk izzog, nemaksājot valts nodokļus, kad atseviškas personas sagrābj sev valsts īpašumus. ietekmi valstī, amatus un risina kā vienam otram augstākajā varā iedot
pa rīkļi utt. ...
(3) " Oligarhu sarunas"- tukša pļāpāšana, tajās nav nekā nopietna un pierādīju , toties tev ir "VALSTS NOSLĒPUMS"m ja publicē šīs sarunas, kuras nesatur valsts noslēpumu, pie tam ja tās jau atrodas krimināllietā, kurā nav un nedrīkst būt slepenu dokumentu un ar tiem iepazinās vairākas personas, tas tev ir VALSTS NOSLĒPUMS";
(4) Tev oligarhu sarunās nav noziegumam kāda traģēdija, it kā uz sarunau bāzes taisīja pierādījumus. MEli, Māri. Tu bāz tautai vati ausī. Noklausītās sarunas ir tikai pierādījumu instruments, lai iegūtu, savāktu pierādījumus, tādēl nemauc spaini galvā citiem, apspriežot, ka sarunas tukšas, ka uz to pamata gribēja notiesāt, ka uz to pamata lūdza uzsākt kriminālvajāšanu, ka tagad nav Staļina laiki utt. Ir jārunā nevis par sarunām, bet par pierādījumiem. Vai tu lasīji krimināllietas materiālus, iepazinies ar tiem un st\āsti kā zinātājs vai atkārto kā papagailis, ko teica bij. senatori, lemberga advokāti? Nelasīji, tag , Līdaka vārdiem runājot, Māri, aizver muti un neplāties lūdzu ar svešām "gudrībām".

Man kauns par tādu rakstu.
 
#
brīvais radikālis » Sudrabene 31.augusts 2017 0:10 atbildēt
Jā, tu neesi nekāda tauta, tu esi sorosītu prostitūts.
Atbildi saviem stulbajiem jautājumiem meklē rakstā.
 
#
28.augusts 2017 12:08 atbildēt
Tagad jau nu visi zina, kas šiem žurnālistiem smērē sviestu uz maizītes.
 
#
Štruntmanis » Bā 28.augusts 2017 23:55 atbildēt
Māri, jebkuras sapulce ir tautas sapulce, ja tiek pasludināta kā tautas sapulce un nekarini, lūdzu, tautai makaronus uz ausīm. Tā nav sapulces vaina, ja nesanāca "tauta", kuru tu uzskatītu, ka tā nu jau ir tauta. 10, 100. 1000 tev nav tauta, Cik tad vajag sanākt, lai būtu tauta?
Tautas nobalsošana referendumā - cik tad tev ir liels skaits, lai būtu tauta?
 
#
brīvais radikālis » Štruntmanis 31.augusts 2017 0:11 atbildēt
Tā ir sorosītu varza, nevis tautas sapulce.
 
#
sabiedrības slimīgums 27.augusts 2017 18:42 atbildēt
Oligarhu tēmu es uzskatu par sabiedrības slimīgumu.
 
#
Bez Strīķes, bez Bordāna 27.augusts 2017 14:33 atbildēt
Vienmēr sekoju ESMAIJAS komentāriem. Var apbrīnot lembergu ka saimnieku, bet tam ir arī ēnas puses. Viņš nekad nav bijis biznesā. Privatos miljonus nopelnījis ka pašvaldības vadītājs. Latvijai jākļūst citai. Tāpēc diemžēl Lemberga laiks ir jau garam, bet Latvija nekādi nevajag ne Strīķes, ne Bordana laikus. Mēs esam pelnījuši daudz daudz labaku pārvaldību.
 
#
Lauku vecis » Bez Strīķes, bez Bordāna 28.augusts 2017 8:57 atbildēt
Strīķe mstrādāja KNABā un viņai bija tāds izmeklētāju- profesionālu u n operatīvo kadru lērums, Bordāns bija tielietu ministrs ar vislielāko juristu , kvalificētu .... Un šie cilvēki neko neizdarīja, lai sakārtotu sistēmu. Es , lauku vecis , kad sāku strādāt galīgi atpalikušā saimniecība sceltniecībā ( pirms manis bija nomainījušies 15 vadītāji) , savedu kārtībā tos pašus kadrus, kurus bija nolikuši , kā nederīgus, nevienu neatlaidu- nostrādāju 25 gadus....
Un šitie sola ievest kārtību ar vienkāšās tautas palīdzību!!!!! Ja ar profesionāļiem nespēja=== UZSVERU, NESPĒJA. Nav ko atsaukties uz sazvērestība steorijām. Cilvēki vienmēr tiecās uz godīgu darbu, bet izrādās , ka priekšnieki bija ne visai godīgi. Ar to arī ir beigu sākums. Nošmulējies un nejauks , negodīgs, ne par kādu naudu neatgūsi tīra cilvēka godu!
 
#
Pie varas raušanās veids 27.augusts 2017 14:27 atbildēt
Pasaule ir izmainījusies, no industrijas pārgajusi uz tehnoloģiju ekonomiku.Amerika to pirmā izjūt ka brīva valsts un tāpēc prezidents Tramps,nevis intelektuāle Hilarija.Mēs nesaprotam šo pārēju un tapēc meklējam vainīgos nevis sistēmā, bet dažos cilvēkos. Bet nelaime tajā, ka mēs latvieši( tāpat kā visi cilvēki) esam atdarinātāji.Un mums ļoti gribas atdarināt bagātos, bet nevis darboties lokāli , ar ieņēmumiem, kuri ir pietiekami ģimenei.Bordāns ar Strīķi atdarina tos, kuri ir rāvušies pie varas, kādu nomelnojot, nevis piedāvājot darba rezultatus.Rauties pie varas ar naidu,necilvēcīgi.
 
Skatīt visus 45 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers