Latvijā: Cīņa par "Trasta komercbankas" trūdošo ķermeni 24 komentāri
 
Latvijā

Cīņa par "Trasta komercbankas" trūdošo ķermeni

 
F64

Šomēnes ir bijusi sen neredzēta dažādu tiesībsargājošo iestāžu aktivitāte kriminālprocesu sākšanas, kratīšanas un aizturēšanas druvā. Lielākais no skandāliem ir pagājušās ceturtdienas notikums – Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturēja maksātnespējas administratorus Māri Sprūdu, Ilmāru Krūmu, Nauri Durevski un finansistu Jorenu Raitumu. ENAP veikusi virkni procesuālo darbību kriminālprocesos, kas ierosināti par iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas izdarīti maksātnespējas procesu laikā.

Ziņas par to, ko tad īsti noziegušies aizturētie kungi, ir ļoti skopas. Nojaušams tikai, ka lieta varētu būt saistīta ar maksātnespējīgās Trasta komercbankas trūdošā ķermeņa nokopšanu, kur starp dažiem politekonomiskiem grupējumiem ir risinājušās niknas cīņas ar augstām likmēm. Zinošās aprindās runā, ka Krūms likvidācijas procesā gandrīz septiņus miljonus eiro iztērēja dažādiem līgumiem ar ārpakalpojumu sniedzējiem, turklāt liela daļa šo līdzekļu tikusi tieši Sprūdam. Laikam jau dusmas par to ir lielas, jo varbūt bija vēl ļaudis, kas cerēja dabūt no pasākuma naudiņu, bet ar viņiem Krūms nav padalījies.

Skaidrs, ka ar šo administratoru aizturēšanu ir aizsākts ilgs un sarežģīts stāsts, kur būs skarba stīvēšanās tiesas zālē starp slīpētākajiem Latvijas juristiem. Nu un tad beigās tiesa vērtēs.

Aizturētie pašlaik joprojām ir apcietinājumā un neko papīkstēt nevar, turklāt ļoti var gadīties, ka ir vēl cilvēki, kas pašlaik dzīvo bailēs, ka arī viņiem var atnākt pakaļ ar rokudzelžiem šajā pašā sakarā.

Sabiedrībai ir jau pasen izveidojies priekšstats, ka maksātnespējas administrēšana pašlaik ir kļuvusi par pašu ienesīgāko biznesu, jo mazāk rentējas nodarboties ar ražošanu, tranzītu vai finansēm, bet visātrāk pie milzu naudas tiek maksātnespējas administratori, kas pelna miljonus. Un ka maksātnespējas administratori nerūpējas par uzņēmumu sanāciju, apkrāpj kreditorus un valsti un stumj tikai naudu savās kabatās. Un ka gardākos administrējamos kumosus iegūst ne jau kurš katrs jurists, bet tie, kam ir sakari, ietekme, kasieri un jumti politikā. Un vēl - ka latvju zemes nabadzības cēlonis arī ir maksātnespējas administratori, jo viņu dēļ valsts kasē nenonāk miljardi eiro.

Varbūt tā pēdējā tēze par daudzajiem desmitiem miljardu ir pārspīlēta, bet lielā mērā ar maksātnespēju tik tiešām ir padrūmi. Sen jau tautā ir pieprasījums pēc maksātnespējas administratoru atkulakošanas. Un tad, lūk, ENAP ir atsaukusies, sadzirdējusi publikas alkas un pieprasījumu apmierinājusi - četri sliktie ir ietupināti aiz rūtainiem logiem. Te jāskan aplausiem.

Taču, kad ovācijas pierimstas, aina maksātnespējas savannā nepaveras daudz daiļāka. Izskatās, ka viens politekonomisks grupējums ir izgājis uz kara takas pret citu politekonomisku grupējumu nevis tur kaut kādu cēlu mērķu, vērtību un valsts interešu labad, bet lai izrautu gardo kumosu pretiniekam no zobiem un pēc tam aizgūtnēm to rītu pats.

Māris Sprūds tradicionāli tiek identificēts ar Nacionālo apvienību, kuru viņš sponsorējis, taču tik vienkārši tas arī sen vairs nav. Sprūdam ir konflikts ar tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (NA), kurš savukārt nupat nevaldāmi priecājas par Sprūda aizturēšanu un gluži vai dejo, dziedādams: «Ledus ir sakustējies! Ledus ir sakustējies!»

Bet uzbrukums Sprūdam, visticamāk, nāk no Vienotības. Šī partija vairs nevar dancināt pēc patikas KNAB, tomēr tai joprojām ir liela kontrole pār Iekšlietu ministrijai pakļautām struktūrām, tostarp arī pār ENAP. Var jaust, ka pie maksātnespējas nozares ietekmju un naudu pārdales aktīvs ir tas Vienotības grupējums, ko nosacīti var apzīmēt kā Āboltiņa un Co. Portālā pietiek.com ir stāstīts par to, kā advokāts Armands Rasa, kuru Vienotība ir bīdījusi par administratoru Trasta komercbankā, martā noslēdzis slepenu vienošanos ar citu administratoru Mārtiņu Bunku un vēl kādu nezināmu personu par sadarbību jeb laikam jau par to, ka Bunkus ar pilnu krūti ķeras klāt administrēšanai un nokopj nelaimīgo banku, kamēr no tās vēl ir ko izsūkt. Jo Rasa pēc tam, kad Saeima Kredītiestāžu likumā iebalsojusi jaunus ierobežojumus ieņemt maksātnespējas administratora amatu, laikam par Trasta komercbankas administratoru būt nevarēs, jo iepriekš ieņēmis amatu, kas nav savietojams ar jauno amatu. Bet Bunkus, kā raksta pietiek.com, ir savulaik bijis administrators Vienotības politiķes, bijušās partijas līderes Solvitas Āboltiņas vīra Jāņa Āboltiņa uzņēmumam. Bunkum ar partiju esot ne vien «biznesa», bet sadzīviskas saites - viņš dzīvojot Mežaparkā kaimiņos ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, un abiem pat esot viena kopēja automašīnu izbrauktuve.

Kur vien skaties, tur kaut kāda nešķīstība. Žēl, bet tādu maksātnespējas procesu administrēšanu, kas būtu caurskatāma, godīga, valsts un sabiedrības interesēm atbilstīga, pagaidām varam redzēt vien sapņos.

Komentāri [24]
#
Nja 14.jūnijs 2017 15:15 atbildēt
Kas Jums biedri propagandisti nepatīk, gadiem jūs izplatāt melu indi un tagad patiesība acīs cērt? Jums par šīm neērtībām maksā, tāpēc cietiet un nevēkšiet.
 
#
Nja 14.jūnijs 2017 15:03 atbildēt
Nodevējs vienmēr ir nicināms, pat ja tas ir komunists lembergs kopā ar savu dienderi krautmani.
 
#
hihihi » Nja 14.jūnijs 2017 15:05 atbildēt
Par Vienotības komunistu bandu tev nekas nav sakāms?
 
#
Nja » hihihi 14.jūnijs 2017 15:13 atbildēt
Ir. Viņu sadarbība ar tādiem lembergiem un viņa stipendiātiem noveda viņus krīzē. Attopieties, Vienotības ex.komunisti, ja ļausiet putina ietekmes aģentiem sagrābt Latviju, Jūs būsiet tautas priekšā mūžīgi vainīgi.
 
#
maza ziņkāre » Nja 14.jūnijs 2017 15:42 atbildēt
Dombrovskis, kurš bez mazākās kautrības ņēma kukuļus no Kremļa kontrolētās Rietumu bankas un tirgoja Kremļa oligarhiem uzturēšanās atļaujas, arī ir Putina ietekmes aģents, jeb viņam tikai tā nejauši sanāca?
 
#
Nja » maza ziņkāre 14.jūnijs 2017 16:21 atbildēt
Klasisks apmelojums, Dombrovskis nav līdzīgs Puzes ākstam, Krievijas vēstniecības staigātājam.
 
#
no šejienes sīkāk lūdzu! » maza ziņkāre 14.jūnijs 2017 18:12 atbildēt
Vai Vienotības propagandons var minēt konkrētus faktus par Lemberga staigāšanu uz Krievijas vēstniecību?
 
#
Nja » maza ziņkāre 14.jūnijs 2017 21:23 atbildēt
Lūdzu, viss Latvijas kompartijas zieds: lat2.mixnews.lv/lv/w..ova-rezidence/63387/
 
#
picador » Nja 15.jūnijs 2017 14:55 atbildēt
Ar naidu nevajag, ja tas Aivars ir tik sāpīgs - šķiries ar godu. Mēģini sameklēt tautā iemīļoto "mīļo Kārlīti", varbūt viņam ir tievāks.
 
#
Nja » picador 15.jūnijs 2017 17:24 atbildēt
Izdzen no sevis vergu.
 
#
picador » picador 15.jūnijs 2017 23:09 atbildēt
Paklausīju tavam padomam un ilgi meklēju sevī, bet neatradu neviena paša verga.
 
#
Nja 14.jūnijs 2017 10:12 atbildēt
Šajā avīzē bez lemberga propagandas nekā cita nav. Krautmanis (un tādu te krietns bariņš) ir parasts par lemberga taisnību pārliecinātājs un tā visu viņa nožēlojamo dzīvi.
 
#
:D » Nja 14.jūnijs 2017 10:27 atbildēt
Āboltiņas zagļu bandas kvekšķītim jāatstrādā savs kauls?
 
#
Kanons » Nja 14.jūnijs 2017 11:52 atbildēt
Jēziņ, jums valdošās kleptokrātu bandas troļļiem plate nodzīta līdz caurumiem. Kā kārtējo reizi kādu no jums pieķer zogam, it īpaši Vienotības bomžus, tā visiem līdz kaklam apnikušas gārdziens - Maskavas roka! Kam pieder?! Lembergs!!!! Nu gluži kā tautas pasakā par puisīti, kurš visu laiku bļaustījās par vilku. Lasies krūmos trolli ar savu nojāto plati!
 
#
Nja » Kanons 14.jūnijs 2017 15:06 atbildēt
Zagt, banda, kleptokrāts ir terminoloģija, ko var piemērot ex komunistu vadonim lembergam.
 
#
kāpēc biedrs tik izvēlīgs? » Nja 14.jūnijs 2017 15:43 atbildēt
Kālab ne Vienotības komunistiem?
 
#
Nja » kāpēc biedrs tik izvēlīgs? 14.jūnijs 2017 16:24 atbildēt
Vienotībai pārmetums viens, pārmērīga pasivitāte un sadarbošanās ar lembergveidīgiem draņķiem. Jūs kādu Vienotības politiķi esat redzējis skūpstamies ar fašistiskās Krievijas vēstnieku. Nu lūk, bet krāsainās parpalās tērptais sīkaliņš tur biežs viesis.
 
#
latvju bāleliņš » kāpēc biedrs tik izvēlīgs? 14.jūnijs 2017 18:53 atbildēt
Vienotības pidari ne tikai skūpstās,bet ņem priekšā rietumu politiķus arī no putraimu gaņģa puses - tāds ir arī vienotības "izcilības centra" ārlietu ministra darba stils. Jenoti pēc augsta amata saņemšanas obligāti dodas svētceļojumā pie notiesātā starptautiskā finanšu noziedznieka Sorosa bučot rociņu un zvērēt mūžīgu uzticību. Bet Lemberga kungs ir tikai smagos noziegumos nepamatoti apsūdzētais un kamēr tiesa nav pasludinājusi notiesājošu spriedumu ir uzskatāms par nevainīgu.
Nelabi paliek skatoties kā vienotības un nacionālās buržuāzijas apvienības maitu lijas plosa trasta bankas trūdošo ķermeni,kas jau sācis nelabi smakot,bet neremdināmā alkatība liek darboties un nelabā smaka nedrīkst traucēt.
 
#
Nja » kāpēc biedrs tik izvēlīgs? 14.jūnijs 2017 21:24 atbildēt
Tipisks lemberga pabiru lasītājs.
 
#
Nja 14.jūnijs 2017 8:50 atbildēt
Visu bandītu aizstāvis Krautmanis.
 
#
ESMAIJA » Nja 14.jūnijs 2017 10:04 atbildēt
Ko tad viņš tādu tagad aizstāv? Vai Jūs est no tiem, kas nelasa, bet aprej rakstītāju? Vai jūtaties labi?
 
#
picador » ESMAIJA 14.jūnijs 2017 14:28 atbildēt
Nē tak, es visu laiku mācu Nja meklēt citu ja Aivars ir sāpīgs. Viņš Krautmanī saskata konkurentu.
 
#
Nja » picador 14.jūnijs 2017 15:04 atbildēt
Krautmani ir konkurents Maija biedrkunga rokas laizīšanā.
 
#
papildinājums » Nja 14.jūnijs 2017 15:06 atbildēt
Visu nē. Vienotības bandītus Krautmanis neaizstāv.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers