Laika apstākļi: Sinoptiķi prognozē, kāds laiks gaidāms pavasarī 1 komentāri
 
Laika apstākļi

Sinoptiķi prognozē, kāds laiks gaidāms pavasarī

 
Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Siltai ziemai Latvijā sekos samērā silts pavasaris, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra (ECMWF) skaitliskā modeļa aprēķini.

centra (ECMWF) skaitliskā modeļa aprēķini.

Janvāris gaidāms aukstāks nekā decembris, tomēr pāris grādus siltāks par normu, un arī februāra vidējā gaisa temperatūra prognozēta vismaz divus grādus virs normas, kas ir -4 grādi.

Atmosfēras spiediens ziemas atlikušajā daļā caurmērā gaidāms zemāks nekā ierasts, laikapstākļus bieži noteiks cikloni, tādēļ snigs un līs mazliet biežāk nekā citos gados.

Arī pavasarī palaikam nāks cikloni, martā un aprīlī nokrišņu daudzums prognozēts tuvu normai, maijā - lielāks par to. Vidējā gaisa temperatūra saglabāsies virs ierastā līmeņa, taču novirze kļūs mazāka, un jūnijā gaisa temperatūra gaidāma atbilstoša normai, liecina ECMWF sezonālā prognoze.

Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Arī Lielbritānijas meteoroloģijas dienesta "Met Office" mājaslapā pieejamās prognozes liecina, ka tuvākajos mēnešos teju visā Eiropā, tostarp Latvijā, gaisa temperatūra caurmērā būs augstāka par normu, nokrišņu daudzums prognozēts ap normu vai virs tās.

Par normu meteorologi sauc 1981.-2010.gada vidējo aritmētisko vērtību.

Tā kā augsne ir pārsātināta ar mitrumu un vietām Latvijā joprojām applūduši lauki un pļavas, ko tagad klāj ledus, pavasarī būs paaugstināts plūdu risks.

Komentāri [1]
#
Algoritms 13.janvāris 2018 17:18 atbildēt
Pavasarīgs. Lai vai kāds.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers