Laika apstākļi: Naktī krituši astoņi aukstuma rekordi; kāds laiks gaidāms sestdien? 3 komentāri
 
Laika apstākļi

Naktī krituši astoņi aukstuma rekordi; kāds laiks gaidāms sestdien?

 
Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Sestdien Latvijā mākoņi daļēji klās debesis, caur tiem spīdēs saule. Lielākie gubu mākoņi dažviet Austrumlatvijā un Kurzemē atnesīs lietu.

Teju visā valstī gaisa temperatūra naktī uz sestdienu noslīdēja zem +10 grādiem, dažviet arī zem +5 grādu atzīmes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Naktī uz sestdienu astoņās meteoroloģisko novērojumu stacijās labots 15.jūlija minimālās gaisa temperatūras rekords. Zemākā gaisa temperatūra bija +4,3 grādi Ainažos, +4,4 grādi Zosēnos un +4,7 grādi Mērsragā. Rekords pārspēts arī Bauskā, Jelgavā, Skrīveros, Priekuļos un Rūjienā - šajās novērojumu stacijās gaiss atdzisa līdz +5,7..+7,2 grādiem.

Savukārt Liepājā, termometra stabiņam noslīdot līdz +7,4 grādiem, atkārtoti sasniegts līdzšinējais aukstuma rekords.Siltākā nakts aizvadīta Rīgas centrā, kur minimālā gaisa temperatūra bija +11,9 grādi.

Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Tagad mākoņi daļēji sedz Latvijas debesis, lielākoties spīd saule, nokrišņu nav. Pūš lēns vējš, daudzviet saglabājas bezvējš.Rīgā minimālā gaisa temperatūra naktī bija +12 grādu pilsētas centrā un +7 grādi starptautiskajā lidostā. Sestdienas rīts saulains, pūš lēns mainīga virziena vējš.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien Latvijā bija +18..+22 grādi. 14.jūlija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +43 grādi Portugālē un +46 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -5 grādi Alpu virsotnēs.

Šodien pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu vējš, vietām Rietumlatvijā dominēs bezvējš. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +17..+22 grādiem. Rīgā un Salacgrīvā saglabāsies sauss un pārsvarā saulains laiks, vējš lēni līdz mēreni pūtīs no jūras, gaisa temperatūra būs aptuveni +20 grādu.

Laikapstākļus nosaka paaugstināta spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens 761-762 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Komentāri [3]
#
Skolnieciņš (oda latviešu dievībai -Skolnieciņam) 17.jūlijs 2017 6:35 atbildēt
Un es šādā naktī ārā būros. Vai ziniet kā man atpakaļ ceļā pirksti sala? Sajūta bija kā pavarī, kad pat normāli no pirksta nevar dažas piles asiņu dabūt aukstuma dēļ. Pirksti bija sarkani. Es gaidīju +10°C ~ +14°C naktī. Bet tapat nakts bija skaidra. Un bija migla uz rīta pusi.
 
#
Leduspuķe 15.jūlijs 2017 9:18 atbildēt
Ooo! Drīz varēs apkures sezonu uzsākt...
 
#
Hm » Leduspuķe 15.jūlijs 2017 10:59 atbildēt
Vai tad iepriekšējā jau beidzās?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers