Kriminālziņas: Izdodas atrast "saimnieku", kas Stopiņu novadā suni noveda līdz šausmīgam stāvoklim 3 komentāri
 
Kriminālziņas

Izdodas atrast "saimnieku", kas Stopiņu novadā suni noveda līdz šausmīgam stāvoklim

 
facebook.com/Ulubele

Valsts policijai izdevies noskaidrot personu, kuras iespējamas cietsirdīgas izturēšanās rezultātā gājis bojā suns.

Jau ziņots, ka 15. martā Stopiņu novadā kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā iedzīvotāji atrada ļoti novārgušu un slimu suni un izsauca Stopiņu novada pašvaldības policiju. Policistiem ierodoties notikuma vietā, suņa saimnieka nebija līdzās. Likumsargi sazinājās ar dzīvnieku patversmi, kas pieņēma lēmumu novārgušo dzīvnieki vest uz veterināro klīniku. Diemžēl suņa veselības stāvoklis pasliktinājās, kā rezultātā viņš gāja bojā.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta pirmās daļas - par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Lai precīzi noskaidrotu suņa nāves cēloni, tiks nozīmēta ekspertīze.

Policija ir noskaidrojusi bojāgājušā suņa īpašnieku un šobrīd tiek veiktas visas procesuālās darbības, lai iespējamo vainīgo personu pēc iespējas ātrāk sauktu pie kriminālatbildības. Šobrīd primāri ir saņemt ekspertīzes atzinumu.

Lai šādi gadījumi turpmāk nenotiktu, aicinām iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību apkārt notiekošajam. Ja tiek pamanīts, ka mājdzīvniekam tiek darīts pāri vai viņš netiek pienācīgi aprūpēts, nekavējoties jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110. Nedrīkst gaidīt, kamēr situācija būs pavisam kritiska. Tikai tā iespējams laikus novērst šādas traģēdijas.

Komentāri [3]
#
Bite 20.marts 2018 15:19 atbildēt
Vai tiešām suni nevarēja glābt?! Parasti dara visu iespējamo, špricē vitamīnu devu, lai organismā noturētu dzīvīgumu, bet te varēja redzēt, ka suns vienkārši guļ uz deķīša pie elektr.sildītāja un viss - līdz rītam, izdzīvos labi, neizdzīvos, neko darīt, nav kas par viņu maksā - šādās situacijās palīdzība jasniedz klīnikā, bet pie mums jau nav dzīvnieku aizstāvju organizaciju, kas ar to nodarbotos. Esmu redzējusi ārvalstu saitus - tur ne tādi izdzīvo!
 
#
Tenis 19.marts 2018 16:16 atbildēt
Piekritu ,sodam ir jabut reālam cietumā un jabaro tapat ka suni
 
#
ļuļa 19.marts 2018 15:30 atbildēt
šitādiem kretīniem ir jāsaņem maksimāli iespējamais sods! ja šāda izturēšanās pret dzīvnieku paredz 3 gadus cietumā, tad vienreiz arī vajag šādus sodus sākt piespriest, cik var auklēties ar dzīvnieku spīdzinātājiem un badinātājiem!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers