Kriminālziņas: Zināms, kurš iemaksāja Rimšēviča drošības naudu 9 komentāri
 
Kriminālziņas

Zināms, kurš iemaksāja Rimšēviča drošības naudu

 
F64 Photo Agency

Pēc Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanas 100 000 eiro drošības naudu viņa atbrīvošanai iemaksājis ar būvniecības jomu saistītais uzņēmējs Andris Kreislers, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija.

Kreislers LTV ne apstiprināja, ne arī noliedza, ka būtu iemaksājis drošības naudu par Rimšēviču.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, 2011.gadā Kreisleram piederošās 12,51% kapitāldaļas būvniecības uzņēmumā SIA "Velve" nonāca uzņēmēja Māra Martinsona īpašumā, kura vārds figurē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietā pret Rimšēviču. KNAB aizturēja Martinsonu par iespējamu nozieguma atbalstīšanu, tomēr uzņēmējs vēlāk tika atbrīvots. Viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Rimšēviča sacīto, viņš ar Kreisleru devies vienā no minētajiem braucieniem makšķerēt uz Kamčatku.

Kā ziņots, Rimšēvičs tika aizturēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktā kriminālprocesa ietvaros. Piektdien Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veiktas kratīšanas.

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Iepriekš preses konferencē KNAB priekšnieks Jēkabs Straume paziņoja, ka konkrētajā kriminālprocesā figurē divas personas - augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona, bet kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro.

Rimšēvičs pirmdienas vakarā no Valsts policijas aizturēšanas izolatora tika pārvests uz KNAB telpām. Latvijas Bankas prezidents pirmdienas vakarā tiks atbrīvots no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā. Rimšēvičam tika piemērota drošības nauda 100 000 eiro apmērā, kas tika iemaksāta.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Komentāri [9]
#
Didzis 21.februāris 2018 10:06 atbildēt
Beidziet apvainot uzņēmeju Andri Kreisleru. Ja šis cilvēks naudu būtu ieguvis negodīgā ceļā, viņš šajā gadījumā iekultos kriminālprocesā. Ne velti Rimšēvičs ņēma naudu tieši no Kreislera kunga, jo zināja, ka viņa firma jau trešo gadu desmitu strādā godīgi, maksā godīgi algas, maksā nodokļus un nav saistīta nekādām kriminālām darbībām.
 
#
Dina 21.februāris 2018 1:05 atbildēt
Trūkums nav maka, bet dvēseles stāvoklis. Tas komentētājiem. Es nebūt neesmu nekāda miljonāre, bet man ir kauns jūs lasīt.
 
#
LILI » Dina 21.februāris 2018 9:59 atbildēt
Nelasiet ja nepatik....tauta izsaka savu naidu un sasutumu pret sitiem ZAGLIEM...paskaties kadi komentari iet Facebook...????
 
#
A 21.februāris 2018 1:03 atbildēt
tas pats, kura firmai ,,Velves nekustamie īpašumi'' ir VID administrēto nodokļu parādi!!!
 
#
Dina » A 21.februāris 2018 1:07 atbildēt
Man paziņa reiz strādāja Velvē. apzinīga meitene un loti labi atsaucās par šefu. Nezinu kāpēc - ziņkārības pēc atceros tieši tā pajautāju - kāds jums tas sefs, jo bij tie gadi, kad visi buvfirmu sefi tika pa avizem vazati. Tas bij seeeeen..
 
#
grāmatvedis 20.februāris 2018 23:22 atbildēt
Tādiem kā Andris Kreisers būtu nodokļos jāmaksā ne mazāk kā 40% no ienākuma. Rimšēvicam arī.
 
#
XTRO 20.februāris 2018 21:55 atbildēt
JA-JĀ –TAS PATS ZAGLIS.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers