Kriminālziņas: Policija gatavosies masu nemieru novēršanai Latvijas reģionos 62 komentāri
 
Kriminālziņas

Policija gatavosies masu nemieru novēršanai Latvijas reģionos

 
F64

Valsts policija (VP) šī gada laikā plāno reģionos izveidot četras masu nemieru novēršanai paredzētas vienības, pastāstīja VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Patlaban VP rīcībā jau darbojas vienība, kuras kompetencē ir arī masu nemieru novēršana un policijai sarežģītu uzdevumu pildīšana - Speciālo uzdevumu bataljons (SUB). Līdz šim SUB vīriem smagākais pārbaudījums bija 2009.gada Vecrīgas grautiņa dalībnieku pūļa savaldīšana un aizturēšana. Šis bataljons atrodas Rīgā un ikdienā tā darbinieki strādā patruļpolicijā, bet nepieciešamības gadījumā tie uzrauga drošību masu pasākumu laikā, piemēram, leģionāru atceres dienā 16.martā. Lai spētu efektīvi pildīt dienesta pienākumus, šie policisti ir aprīkoti ar speciālu ekipējumu - spectērpu un aizsardzības līdzekļiem, tostarp, speciālajiem ieročiem un atbilstoši aprīkotu autotransportu.

LETA savulaik rakstīja, ka pirms vairākiem gadiem izskanējis priekšlikums par bataljonam līdzīgu vienību veidošanu arī reģionos. Patlaban plāni jau tiek realizēti, proti, jau no šī gada janvāra sākta potenciālo darbinieku novērtēšana un pieņemšana. Plāns paredz katrā reģionā izvietot vienu SUB rotu. Tās tiešā pakļautībā atradīsies zem Rīgas reģiona pārvaldes, bet operatīvā pakļautībā - reģionālajām pārvaldēm.

Valsts drošības nolūkos konkrētu speciāli apmācīto policistu skaitu Ķuzis neminēja. Lai bataljons darbotos kā vienots veselums, rotām tiks rīkotas regulāras kopīgas mācības.

VP priekšnieks arī minēja, ka, atbilstoši noteikumiem, šo atlasi izturējušie darbinieki saņems lielāku atalgojumu.

"Šobrīd notiek jauno policistu novērtēšana. Plāns paredz, ka šīm rotām jābūt izveidotām šī gada laikā, un ceru, ka pirmos rezultātus varēs redzēt jau gada otrajā pusē," uzsvēra Ķuzis.

Līdz ar rotu izveidošanu reģionos pieaugs arī SUB mobilitāte, reaģējot uz potenciālajiem apdraudējumiem, piemēram, Latgalē notiekoša incidenta gadījumā saviem kolēģiem varēs steigties palīgā papildspēki no VP Vidzemes reģiona pārvaldes.

SUB paplašināšana nepieciešama, ņemot vērā mainīgo ģeopolitisko situāciju un iespējamos hibrīdkara draudus.

Valsts policija nav vienīgā drošības struktūra, kas attīsta speciālās vienības. LETA jau rakstīja, ka, pamatojoties uz valsts aizsardzības plānu un mainīgo drošības situāciju pasaulē, Nacionālajos bruņotajos spēkos pērn tika veiktas strukturālas izmaiņas, kas paredz dibināt Speciālo operāciju pavēlniecību un slepenas jaunveidojamas vienības.

Komentāri [62]
#
nekas 23.februāris 2018 22:53 atbildēt
tad jau čura trīc,saprot cik tālu tauta novesta
 
#
Jänis Tumovs 22.februāris 2018 10:44 atbildēt
"Militäri juridiskais aparäts bija lielisks. Täds tiesas aparäts ir katrai valstij pirms vispärëja politiska, saimnieciska un moräla sabrukuma. Bijušäs varenïbas un slavas spožumu uztur tiesas, policija, žandarmi un përkamo denunciantu banda. " (Šveiks)
 
#
Latvietis 22.februāris 2018 7:17 atbildēt
Vai tad tie policisti arī nau latviešu tauta, vai tad viņi ar visu ir apmierināti.
 
#
latvietis 20.februāris 2018 23:12 atbildēt
Laikam vara beidzot sāk saprast, ka arī tautas pacietībai var pienākt beigas un mēģina nodrošināties pret tautas iespējamiem protestiem. REIZ JEBKURAM VADZIM IR JĀLŪZT, JA UZ TĀ KRAUJ PĀRĀK DAUDZ!
 
#
Otomārs 20.februāris 2018 22:22 atbildēt
Šodien Latvijā parādu bedrē var iekļūt (un iekļūst) arī bez parādiem, bez aizņemšanās. Latvijas valsts īsteno brutālu genocīdu pret tautu, dažādos veidos likdama atdot to, ko tauta nav ņēmusi. Tas ir rekets. Tie ir gan milzīgie starptautiskie aizdevumi ar neatdodamiem procentiem, gan dažādi citi maksājumi, kuriem izgudro dažādus nosaukumus. Visbiežāk tos nosauc par nodokļiem. Daudz un dažādiem nodokļiem. Un izdomā arvien jaunus un jaunus.

Dažreiz reketu iesaiņo pavisam dīvainā veidolā. Piemēram, nosauc par – ieklausieties tikai – Obligāto Iepirkuma Komponenti! Protams, vidusmēra pilsonim ir pilnīgi vienalga, kā laupītājs argumentē to, ka viņam naudu vajag vairāk nekā pilsonim. Vai par “komponenti”, vai kā citādāk. Atdod! - un viss...

Parasti laupītājam ir pārsvars pār godīgo pilsoni. Jo laupītājs ir gatavojies laupīšanai, bet pilsonim tā ir negaidīta. Laupītājam ir ierocis, nekaunība, plāns. Pilsonim nekā no tā nav. Bet valsts pārsvars pār pilsoni ir vienkārši nesamērāms...
 
Skatīt visus 62 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers