Kriminālziņas: Autobusa vadītājs, kurš Salaspilī nepalīdzēja un izsēdināja mazo puiku, ticis cauri sveikā 39 komentāri
 
Kriminālziņas

Autobusa vadītājs, kurš Salaspilī nepalīdzēja un izsēdināja mazo puiku, ticis cauri sveikā

 
F64

Salaspils policija nolēmusi nesākt kriminālprocesu par gadījumu, kad no autobusa izsēdināts maršrutus sajaucis 11 gadus vecs puika, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Samanta Čapkovska.

Viņa skaidroja, ka 18.janvārī Salaspils iecirknī no kādas sievietes saņemts iesniegums par iespējamām prettiesiskām darbībām pret viņas nepilngadīgo dēlu no uzņēmuma "Galss Buss" autobusa vadītāja puses maršrutā Rīga - Saulkalne. Māte lūdza sākt kriminālprocesu un saukt vainīgo personu pie kriminālatbildības par atstāšanu bez palīdzības.

Salaspils iecirknī tika sākta resoriskā pārbaude, kuras laikā pieņemts paskaidrojums no autobusa vadītāja, no zēna un viņa mātes.

Policijā skaidroja, ka Krimināllikums paredz atbildību par bezdarbību, ja palīdzība nav sniegta personai, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējams saglabāt sevi mazgadības vai nevarības dēļ.

Ar palīdzības nesniegšanu jāsaprot tādu darbību neveikšana, kuras attiecīgajā situācijā bijušas nepieciešamas, lai novērstu personas dzīvībai draudošās briesmas, norādīja Čapkovska.

Atstāšana bez palīdzības ir noziedzīgs nodarījums, ko raksturo tiešs nodoms, ja vainīgais apzinās, ka cietušā veselība ir apdraudēta un palīdzību nevēlas sniegt, norādīja policijā.

Izvērtējot mātes iesnieguma materiālus un paskaidrojumus secināts, ka dotajā gadījumā nav saskatāmas Krimināllikumā minētā pārkāpuma sastāva pazīmes, tāpēc šonedēļ pieņemts lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu.

Kā raidījumam "LNT ziņas" skaidroja bērna māte, 18.janvārī viņas dēls izsēdināts no autobusa nezināmā vietā, vienlaikus ne spēkrata vadītājs, ne pasažieri neesot atsaukušies lūgumam palīdzēt.

Māte skaidroja, ka autobusa pieturā Salaspilī, Skolas ielā 5, kurā dēls parasti sagaida autobusu "Rīga - Salaspils", piestājis tā paša uzņēmuma SIA "Galss Buss", bet cita maršruta autobuss. Tikai tad, kad puika jau bija nobraucis vairākus kilometrus, viņš sapratis, ka iekāpis nepareizajā autobusā.

Zēns zvanījis mātei, kura aicinājusi dēlu vērsties pie autobusa vadītāja, tomēr šoferis esot atteicies runāt. Tāpat autobusa vadītājs puikam esot licis izkāpt galapunktā, kur nav nevienas autobusa pieturas, un arī vieta bērnam nav bijusi pazīstama.

Bērna māte likusi puikam palikt, kur viņš izkāpis, un atbraukusi dēlam pakaļ.

Jau ziņots, ka jautājums par autobusa šoferu atbildību aktualizējās pēc tam, kad pagājušovasar Grobiņas novadā mežā atrasts miris piecus gadus vecais Ivans Berladins.

Zēns no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Valsts policijā izmeklēšana turpinās, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību.

Tikmēr Jēkabpils ziņu portāls "Radio1.lv" šogad februārī vēstīja par gadījumu, kad 11 gadus veca meitene tikusi izsēdināta no autobusa, nepagaidot, kamēr bērns somā sameklē un uzrāda biļeti.

Jēkabpils autobusu parka veiktajā pārbaudē konstatēts, ka pārbaudot biļetes, ir bijis gadījums, kad kāda meitene nav varējusi atrast biļeti un viņa aicināta to meklēt, kamēr atrod. Neviens bērnam nav sacījis, ka viņam jākāpj laukā vai kā citādi viņai aizrādījis.

Šajā gadījumā bērnam nav lūgts pamest autobusu, izkāpt bijusi pašas meitenes izvēle.

Komentāri [39]
#
rezume 19.februāris 2018 6:49 atbildēt
Nekur nederīgiem un dzīvei negataviem vecākiem ir izauguši bērni līdz 11 gadu vecumam!!!!!!!
 
#
brīvais radikālis 19.februāris 2018 2:30 atbildēt
Tas ir vāks! Šitādu bērnu taču nekur nevar laist vienu bez pavadoņa, ja viņš ir spējīgs apmaldīties 3 priedēs! Normāls 11 gadīgs puika otrā pilsētas galā atradīs, kur narkotikas tirgo, bet šitas - ai, ai, šoferis izsēdināja nepareizajā pieturā, nupat pasaules gals klāt!
 
#
ir 19.februāris 2018 0:42 atbildēt
ir jau arī izņēmumi starp šoferiem ,jo braucot no laukiem uz Rīgu novēroju ,ka šoferis bija ļoti izpalīdzīgs un modrs.kādai vecai kundzei palīdzēja Smiltenes pieturā izkāpt .Iebraucot Rīgā pieturā juglā ,ja nemaldos ,pa mikrofonu modināja pasažieri ,kas varbūt ir piemidzis un neizkāps ,kur vajag ,jo viņam šķita ,ka kādam vēl jāizkāpj.Vēl ceļā bija situācijas ,kur šis šoferītis parādīja sevi no vislabākās puses un kāda meitene ārā kāpjot uzdāvināja viņam lielu šokolādi ,jo bija ļoti patīkami sastapt sava aroda meistaru .Līdzjūtīgu ,laipnu,cilvēcisku.
 
#
lojala 18.februāris 2018 23:54 atbildēt
Euuu- Jums ne bērnu - ne apziņas???Attieksmes ???Nav?nav Latviešu valodā apzīmējuma....nav paredzēts....
 
#
Rattlesnake 18.februāris 2018 23:39 atbildēt
Jā,cilvēcības vairs nav,. Un skumji,lasot šos komentārus. ''Bērnam jāzina'',''jāpaskatās internetā''... Un ja viņš to neiedomājās?... Tu, '':)'',savu netu un google maps vari sev iebāzt sev pakaļā. Mēs esam aizmirsuši,ka esam CILVĒKI,nevis auksti tehnoroboti,pa kādiem esam pārvērtušies. Tu droši vien bez neta pat izdirsties nevari.
 
#
zin » Rattlesnake 19.februāris 2018 6:02 atbildēt
Ja visi šoferi sāks katram. kurš kāpj ārā no autobusa, prasīt vai tā ir īstā pietur, vai tā patiešām ir īstā pietura un vai viņš zin kur iet tālāk un pļāpās pa katru telefonu ko šim dos, tad tu būsi pirmais, kurš sāks brēkt.
 
Skatīt visus 39 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers