Kriminālziņas: Premjers: Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam piemērots aizturētā statuss 17 komentāri
 
Kriminālziņas

Premjers: Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam piemērots aizturētā statuss

 
Svētdiena, 18.februāris. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atstāj izmeklēšanas iestādes teritoriju kopā ar advokātu Saulvedi Vārpiņu un vairākiem KNAB darbiniekiem. / F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros ir piemērojis aizturētā statusu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, informēja premjera birojā.

"Šobrīd ne man, ne kādai citai amatpersonai nav nekāda pamata iejaukties KNAB darbā. Iestāde strādā profesionāli un precīzi. Tiklīdz KNAB vadība uzskatīs par iespējami sniegt informāciju sabiedrībai par izmeklēšanas gaitu, tā nekavēsies to darīt. Valdība pilnībā uzticas birojam un ir gatava tam sniegt visu nepieciešamo atbalstu, nepieļaujot jebkādu KNAB darba ietekmēšanu," paziņojumā medijiem norāda premjers Māris Kučinskis.

Kučinskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un valdība kopumā sekojot līdzi tam, lai Latvijas Banka pilnvērtīgi un kvalitatīvi pildītu visus šai iestādei uzticētos pienākumus.

"Nav nevienas pazīmes, kas liecinātu par draudiem Latvijas finanšu sistēmai," apgalvo premjers.

Lai analizētu radušos situāciju, pirmdien, 19.februārī, tiks sasaukta Ministru kabineta ārkārtas sēde.

Jau vēstīts, ka naktī uz svētdienu ap plkst.1.30 Rimšēvičs tika aizvests no KNAB telpām, novēroja aģentūra LETA.

Rimšēvičs izmeklēšanas iestādes teritoriju atstāja KNAB mikroautobusā kopā ar advokātu Saulvedi Vārpiņu un vairākiem KNAB darbiniekiem.

Tādējādi Latvijas Bankas prezidents KNAB telpās bija pavadījis vairāk nekā septiņas stundas.

Kā ziņots, KNAB 16.februārī Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veica kratīšanu, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

Aģentūrai LETA ar Rimšēviču līdz šim nav izdevies sazināties. Latvijas Banka aģentūrai LETA komentārus nesniedza, norādot, ka par KNAB izmeklējošām darbībām atbildes var sniegt pats birojs.

KNAB aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza izskanējušo informāciju saistībā ar pēdējā laikā veiktajām izmeklēšanas darbībām. "KNAB sniegs papildus ziņas un skaidrojumu tiklīdz tas būs iespējams, neapdraudot izmeklēšanu," teica KNAB pārstāve Laura Dūša.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija arī liecina, ka aizturēts uzņēmējs Māris Martinsons. Personu var aizturēt uz 48 stundām, pēc tam tiesībsargājošajām institūcijām jālemj vai un kādu drošības līdzekli piemērot.

Pēdējā mēneša laikā divreiz publisku izskanējusi informācija par iespējamu kukuļošanu Latvijas finanšu sektorā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka KNAB sācis pārbaudi par masu medijos izskanējušo informāciju, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no "Norvik bankas" lielākā akcionāra izspieduši kukuļus.

"Norvik bankas" lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku.

Savukārt šonedēļ ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija ("FinCEN") paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

"FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. KNAB sācis pārbaudi arī par šo lietu.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Komentāri [17]
#
hmm 18.februāris 2018 14:56 atbildēt
Rimsim alga bijusi par mazu 15000 eur meenesii,apetiite rodas eedot!!!jebkuraa gadiijumaa tiks cauri ar droshiibas naudu.ja nauda ir ,briiviibu nopirks!!
 
#
Nu,ko 18.februāris 2018 14:41 atbildēt
tad jau varētu šito fruktu pakratīt arī drudžaini steidzīgās jevronaudas ieviešanas un nac.valūtas likvidācijas sakarā.Gan jau saņēma labu pateicību no ieinteresētajiem naudasmaisiem.Un nesāciet te *irst,ka Latvijā jevronauda ir kaut kas baigi labs.Piemērs-Polija,kas mierīgi dzīvo ar savu zlotu,un Polijas ārējās tirdzniecības apjomu salīdzināt ar pastalu valsteli-ir kā salīdzināt ziloni ar uti.
 
#
Arturs Nagliņš 18.februāris 2018 14:15 atbildēt
Ja latviešu inteliģencē būtu kāda saprātīga nacionāli patriotiskā grupa, tad tagad varētu izmantot gadījumu, izprasot no simboliskā TRAMPA atļauju likvidēt visu valdošo kliķi un dzīvot turpmāk kā cilvēkiem pienākas. Taču latviešu inteliģencē tādas grupas nav un nebūs, jo latviešu inteliģence ir mentāli smirdošu mežoņu bars, kas bioloģiski atražo vēl šausmīgākus mežoņus.
 
#
12345 18.februāris 2018 14:04 atbildēt
Ak tad, tagad ķeramies pie Bankas! Jā, plāns labs! Iznīcināsim visu kas ir un tad varēsim vaidēt, kur palikusi ,mūsu neatkarība.
 
#
jopcik » 12345 18.februāris 2018 14:51 atbildēt
Ja nav tad nav ,bet meeslus mums nevajag!!!
 
#
viesis » 12345 18.februāris 2018 15:03 atbildēt
Ai, nu beidz, pirmkārt, pēc eiro ieviešanas tāda LB vispār ir absolūti liekēdīga organizācija. Otrkārt- runājot par kukuļņēmējiem- nevajag dzīvot pēc principa: lai kāds draņķis, galvenais, ka mūsējais. Nevajag mums draņķus, un jo ātrāk no viņiem atbrīvosimies, jo valstij būs labāk. Treškārt- tieši visi šie Rimšēviči, Dombrovski u.tt., ir atteikušies no Latvijas neatkarības.
 
#
Latvija = miskaste 18.februāris 2018 13:57 atbildēt
Tas taču tur bezmaksas advokāts Vārpiņš kurš centās attaisnot rus Imantas hakeri kurš apzaga ASV pensionārus. Kurš muldēja Ziņās ka viņš ir “latvietis”.
 
Skatīt visus 17 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers