Kriminālziņas: Rīgā viens pats mājās atstāts puisēns izkrīt pa 3. stāva logu 10 komentāri
 
Kriminālziņas

Rīgā viens pats mājās atstāts puisēns izkrīt pa 3. stāva logu

 
Valsts policija

Vakar, 18. janvārī, Valsts policijā tika saņemts izsaukums no iedzīvotājiem uz kādu daudzdzīvokļu namu pagalmu, kur sniegā atrasts raudošs trīsgadīgs puisēns. Pašreizējā informācija liecina, ka bērns izkritis pa trešā stāva logu brīdī, kad viņš atstāts mājās viens. Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess un aizturēti cietušā bērna vecāki.

Vakar ap pulksten 17.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirknī tika saņemts izsaukums uz kādu daudzdzīvokļu namu pagalmu Pļavniekos, kur sniegā atrasts plānās drēbēs tērpts bērns. Par šo notikumu ziņoja garāmgājēji.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas nogādāja bērnu ārstniecības iestādē.

Pašreizēja informācija liecina, ka bērns ir izkritis pa trešā stāva logu brīdī, kad abi vecāki nav bijuši mājās. Iedzīvotāji puisīti pamanījuši guļam sniegā plānā kreklā un biksēs, blakus viņam atradusies rotaļlieta. Garāmgājēji trīsgadnieku ietinuši segā, lai viņš nenosaltu, gaidot ārstu palīdzību. Pēc mirkļa notikuma vietā ieradās arī bērna tēvs un māte. Bērna vecāki policistiem izstāstīja, ka atstājuši dēlu mājās un devušies uz veikalu, taču jāpiemin, ka notikuma vietā viņi atgriezušies katrs no citas puses.

1990. gadā dzimušais bērna tēvs iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, savukārt 1991. gadā dzimusī māte iepriekš ir bijusi administratīvi sodīta par bērna atstāšanu bez pieskatīšanas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 141. panta otrās daļas - par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Abi vecāki šobrīd atrodas izolatorā.

Komentāri [10]
#
aina 19.janvāris 2018 21:08 atbildēt
Šis gadījums ir,kad nedrīkst guļošu atstāt vienu mājās.Pamodās,durvis ciet,iet pa logu meklēt.Vajadzēja paņemt līdz.Vai tas tik grūti? Vieglāk izsargāties,kā cīnīties ar sekām.
 
#
manga 19.janvāris 2018 16:27 atbildēt
cik labi ka dzīvs un vesels!!! Viņs nokrita uz eņģeļa spārniem.gadīties nelaime var katram..pat vecakiem majās esot..tas ir tikai mirklis, laiks un vieta.. un ne vienmēr dzīvē viss notiek pēc likuma un rokasgramatas.. Mēs nedzīvojam paradīzē!!!!. Mācība dabūta.. nu nevajag tiesātBērnam vajag vecākus.
 
#
Kristīne » manga 19.janvāris 2018 16:30 atbildēt
ja tā būtu pirmā reizi, tad jā varbūt neviens netiesātu! Bet vai izlasījāt, ka māte jau atstājusi iepriekš bērnu bez uzraudzības.
 
#
manga » Kristīne 19.janvāris 2018 16:32 atbildēt
varbūt viņai nav iespējas visu laiku sēdet klāt.. varbūt uz veikalu jāaiziet...protams, ka vina vainīga.. bet sodot vecākus patiesībā tiek sodīti bērni... izpostīt bērnam gimeni nav liela māksla.. strādāt ar to vajag.
 
#
Kristīne » manga 19.janvāris 2018 16:50 atbildēt
man ir mazs bērns. ja man kur jāaiziet, tad ņemu līdzi. 3 gadnieks viens pats mājās nopietni? nekādu attaisnojumu nav. Nesaku, ka uzreiz bērns no ģimenes jāizņem, bet soc. dienestu pieskatīšana noteikti nebūtu lieka.
 
#
Manga » manga 19.janvāris 2018 17:18 atbildēt
Protams ka tas ir vinu darbs ko Vini nevelas darit..vieglak ir iznemt no gimenes
 
#
Noms » manga 19.janvāris 2018 21:25 atbildēt
Manga = Kallis???
 
#
Manga » manga 20.janvāris 2018 7:48 atbildēt
Manga ir manga
 
#
Dace » manga 19.janvāris 2018 20:53 atbildēt
Mācība nav dabūta, jo jau viens pats ir atstāts un sods ir bijis bet nekā, atkal atstāj. Šādas nepieskatītājas ir jāsterilizē, vismaz neturpinās dzemdēt un aizbildināties ar atstāšanas iemesliem.
 
#
Kristīne 19.janvāris 2018 16:27 atbildēt
Labi, ka mazulis palicis dzīvs! Droši vien koki un sniegs mīkstinājuši kritienu. Un kur sociālie darbinieki, kuriem būtu vērīgāk jāpieskata šī ģimenīte. Līdz traģēdijai šoreiz maz pietrūka.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers