Kriminālziņas: Atklājies, ka e-veselībai veiktais uzbrukums vienlaikus noticis no 20 valstīm 20 komentāri
 
Kriminālziņas

Atklājies, ka e-veselībai veiktais uzbrukums vienlaikus noticis no 20 valstīm

 
eveseliba.gov.lv

Uzbrukums Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācijas sistēmai, tostarp e-veselībai, bija plānots un notika vienlaicīgi no vairāk nekā 20 valstīm, vai vismaz datorsistēmām, kas uzdodas nākam no tādām, žurnālistiem sacīja Veselības ministrija (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš.

Starp tām ir gan Eiropas Savienības valstis, gan valstis ārpus tās, tostarp tādas kā Trinidada, Tobago un citas, teica Lapiņš.

Viņš norādīja, ka uzbrukuma rezultātā nekavējoties tika atslēgta pieeja sistēmai no ārpuses, un pēc incidenta iesaistījās visas struktūras un dienesti, kas Latvijā atbildīgi par šiem jautājumiem. Aizvien notiek izmeklēšana, uzsvēra Lapiņš.

Pēc Lapiņa paustā, uzbrukuma laikā notika vairāk nekā 1000 pieprasījumu īsā laika sprīdī, kas sistēmas darbībā nav normāli.

Valsts sekretārs norādīja, ka nav skaidrs, vai uzbrukums organizēts no Latvijas. To tagad nevar nedz apstiprināt, nedz noliegt, bet par izmeklēšanas rezultātiem VM informēs vēlāk, viņš norādīja.

Kā ziņots, otrdien plkst.13.14 Nacionālā veselības dienesta informācijas sistēmai un e-veselībai noticis uzbrukums.

VM vietnē "Twitter" paziņoja par uzbrukumu un informēja, ka sadarbībā ar uzņēmumu "Lattelecom" un dienestiem tiek darīts viss, lai sistēmas darbību atjaunotu.

Komentāri [20]
#
e-... 17.janvāris 2018 22:50 atbildēt
brāķis par miljoniem uztaisīts, bet atzīt to vien
 
#
jurjanis 17.janvāris 2018 21:15 atbildēt
skaidrs, ka uzbrukumus organizējušas peronas, kuras savtīgu iemeslu dēļ pretojas medicīnas apkalpes digitalizācijai - lai turpinās esošais purvs un zeļ farmikologija un medicīnas virsotnes. Par mums slimajiem tur maza bēda ...
 
#
Fakts 17.janvāris 2018 6:19 atbildēt
Ja 1000 vienlaicīgu pieprasījumu var uzkārt valsts mēroga sistēmu, tad to ir izstrādājuši pilnīgi idioti, kuriem drīkst uzticēt tikai slotu!
 
#
ko paspēšu? 16.janvāris 2018 23:36 atbildēt
Trīs reizes gāju uz aptieku, bet zāles nedabūju. Sistēma nestrādāja. Zāles vajag diabētam un sirdij. Vai paspēšu sadabūt, vai varbūt laiks pie senčiem? Kas tā tāda per veselības aizsardzības sistēmu Latvijā? Ceru rīt lasīt, ka veselības ministrs par šo gadījumu ir demisionējis.
 
#
fui 16.janvāris 2018 22:27 atbildēt
Šodien TV-24 Certus pārstāvis tā arī pateica - uztaisīts pilnīgs mēsls. Bez aizsardzības, bez rezerves varianta. Vai tiešām šajā valstī neviens nav atbildīgs par naudas izšķērdēšanu? Cieš pacienti, kuri nevar iegādāties zāles.
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers