Kriminālziņas: Maksātnespējas administrators Sprūds Ziemassvētkus pavadīs aiz restēm 14 komentāri
 
Kriminālziņas

Maksātnespējas administrators Sprūds Ziemassvētkus pavadīs aiz restēm

 
F64 Photo Agency

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien nolēma paturēt apcietinājumā bijušo maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu.

Tiesa apcietinājuma nepieciešamību pārskatīs pēc diviem mēnešiem.

Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs pēc lēmuma paziņošanas norādīja, ka, viņaprāt, lēmums nav pamatots, jo nepastāv risks, ka Sprūds jebkādā veidā varētu ietekmēt izmeklēšanas procesu, taču izmeklējošajai tiesnesei bija citi uzskati. Tāpat Rozenbergs uzsvēra, ka Sprūds ir vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par taisnīgas tiesas procesam neatbilstošu apcietinājuma piemērošanu, proti, aizstāvībai nebija iespējas iepazīties ar pierādījumiem un ziņām, uz kuru pamata apcietinājums tiek piemērots.

Aizstāvis arī norādīja, ka tiesai, kā drošības līdzeklis tika piedāvāts piemērot Sprūdam drošības naudu, taču tiesa to neatzina par pietiekamu drošības līdzekli.

Pats Sprūds, tiekot vests uz tiesas zāli, sanākušajiem žurnālistiem pauda, ka viņš nevienam neko sliktu nav izdarījis un laiks to arī pierādīs.

Sprūdam apcietinājums tika piemērots 9.jūnijā, un līdzšinējie mēģinājumi panākt viņa atbrīvošanu beigušies neveiksmīgi.

LETA jau ziņoja, ka Kriminālprocesa likums paredz, ka personai, kuru tur aizdomās vai apsūdz sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā, apcietinājuma termiņš nedrīkst pārsniegt 24 mēnešus, no kuriem pirmstiesas procesā personu atļauts turēt apcietinājumā ne ilgāk par 15 mēnešiem. Šobrīd Sprūdam ir aizdomās turētā statuss, un nav zināms, kad policija nodos lietu apsūdzības uzrādīšanai.

Iepriekš tiesas sēdē piedāvāts Sprūdu izlaist brīvībā pret drošības naudu vai arī noteikt mājas arestu.

Sprūds uzskata, ka pret viņu sāktā lieta ir nepamatota.

Tiesa iepriekš arī noraidīja pieteikumu par drošības līdzekļa maiņu atstādinātajam maksātnespējas procesa administratoram Naurim Durevskim un paturēja viņu apcietinājumā.

Apcietinājumu toreizējiem maksātnespējas procesa administratoriem Sprūdam, Ilmāram Krūmam un Durevskim Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli piemēroja 9.jūnijā. Tai dienā tika apcietināts arī finansists Jorens Raitums, kuru policija jau pēc pāris dienām atbrīvoja, piemērojot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Krūms no apcietinājuma izmeklēšanas interesēs tika atbrīvots 26.jūlijā.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo "Trasta komercbanku".

Otrajā lietā figurē Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu. Iepriekš tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu "Dzimtā sēta" un "Peltes īpašumi" maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas procesa administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.

Komentāri [14]
#
runcs 14.decembris 2017 2:05 atbildēt
Cietumā būtu jāsēž visiem naciķiem....
 
#
Jānis 14.decembris 2017 1:27 atbildēt
kāpēc sprūdu ielika kamerā pie petuhiem? Vai tad šis ir zviedreļu pedofīlu vai volstrītas zaglēnu-koprofāgu aģents?
 
#
Patriks no 18.kameras » Jānis 14.decembris 2017 1:35 atbildēt
Jā, Sprūda baudas kliedzieni un elsas traucē mums blakus kamerā gulet:(
 
#
ruksis 14.decembris 2017 0:31 atbildēt
Baigs tēviņš.
 
#
smits 13.decembris 2017 21:07 atbildēt
Zaglim jāsēž cietumā!Pirms tam uzliekot arestu gan viņa,gan radenieku visāda veida īpašumiem.
 
#
Raimonds 13.decembris 2017 20:48 atbildēt
Jums naciķi tagad būs mazāk naudas. .. bet jūs turaties ... :)
 
#
mierā, biedri ! » Raimonds 14.decembris 2017 0:32 atbildēt
Krievnacistiem naudas netrūkst.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers