Kriminālziņas: Atklāts iemesls, kura dēļ DP aizturēja Krievijas ''airsoft kaujiniekus'' 18 komentāri
 
Kriminālziņas

Atklāts iemesls, kura dēļ DP aizturēja Krievijas ''airsoft kaujiniekus''

 
AFP/ SCANPIX

Valsts robežsardze (VRS) ir aizturējusi trīs Krievijas pilsoņus, kuri devušies uz Baltijas militāro simulācijas spēļu "Airsoft" turnīru, jo šīs personas ir iekļautas Latvijas "melnajā sarakstā".

Veicot imigrācijas kontroli vienā no starptautiskās satiksmes reisa autobusiem, robežsardze esot konstatējusi trīs Krievijas pilsoņus, kuri iekļauti to personu sarakstā, kurām ir liegums ieceļot Latvijā. Personas aizturētas Imigrācijas likuma kārtībā un tālāk tiek veiktas procesuālās darbības viņu izraidīšanai no valsts, aģentūru LETA informēja VRS preses pārstāve Kristīne Pētersone.

"Latvijas Airsoft spēlētāju asociācijas" valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs aģentūrai LETA šodien pastāstīja, ka aizturētie ir trīs vīrieši no Krievijas, kuri Latvijas kaimiņvalstī strādājot rūpnīcā, kas ražo "airsoft" ekipējumu. Latvijā vīrieši iepriekš nav bijuši, taču uzaicināti, lai palīdzētu ar pieredzi turnīra organizēšanā.

Vīrieši ar savām dzīvesbiedrēm caur Igauniju devušies uz Latviju ar starptautisku reisa autobusu, līdz aptuveni desmit kilometrus pirms Rīgas autobusu apturējusi kāda tiesībsargājošā iestāde un veica vīriešu aizturēšanu, norādīja Medvedevs.

Ņemot vērā vīriešu aizturēšanu sestdien paredzētais turnīrs ir atcelts. Turnīrā bija pieteikušies aptuveni 300 dalībnieki. Šobrīd tiek apsvērta iespēja turnīru sarīkot citā datumā vai arī citā valstī.

Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb "melnajā sarakstā" iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Ministrs, piemēram, var iekļaut personu sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, rada draudus valsts drošībai, sabiedriskai kārtībai vai arī ārzemnieks izdarījis smagu noziegumu.

Iekšlietu ministrijā nekomentēja, kāpēc konkrētie Krievijas pilsoņi ir iekļauti Latvijas "melnajā sarakstā".

Jau ziņots, ka Rīgā 2.decembrī bija paredzēts pirmais Baltijas militāro simulācijas spēļu "Airsoft" turnīrs. Pasākumā bija plānojušas piedalīties komandas no vismaz piecām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Krievijas.

"Airsoft" ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. "Airsoft" spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam.

Jau iepriekš Drošības policija (DP) ir aktualizējusi nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu militārās simulācijas pasākumu organizēšanā. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.

Komentāri [18]
#
Arnis 1.decembris 2017 21:17 atbildēt
Vispirms Latvija ir jāiztīra no Kremļa mēsliem un pēc tam arī no volstrītas mēslu aģentiem!!!Par brīvu Latviju bez jebkaadiem mēsliem!!!!
 
#
Jupis 1.decembris 2017 21:08 atbildēt
Nesaprotu, kāpēc vajadzīgs iemesls. Šādas pretvalstiskas aktivitātes ir sodāmas jau pašas par sevi!
Raksturīgi, ka pirms WW2 ārzemju vācieši (Baltijā, Čehoslovākijā...) arī veica miltārus treniņus, lai sekmētu Hitlera armijas iebrukumu savās zemēs.
Ar ko Putlers labāks?
 
#
Guntis 1.decembris 2017 19:50 atbildēt
svarīgi ir Latviju iztīrīt no volstrītas mēslu aģentiem.
 
#
Jupis » Guntis 1.decembris 2017 21:09 atbildēt
Vispirms Latvija ir jāiztīra no Kremļa mēsliem!
 
#
ed 1.decembris 2017 19:44 atbildēt
.... nu varoņi, varoņi....
 
#
Konstantīns 1.decembris 2017 18:57 atbildēt
Rinkēvičs atkal ar baudu ārzemju kungiem izkalpojies.
 
#
DDT » Konstantīns 1.decembris 2017 21:13 atbildēt
Nē, Rinkēvičs ir labi pakalpojis Latvijai.
Bet kam tu, "Gunti", kalpo, ja tev tas nepatīk?
30 grašus šodien saņēmi troļļnīcā?
 
Skatīt visus 18 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers