Kriminālziņas: Policija sākusi kriminālprocesu par "Sadales tīkls" un "Rīgas enerģijas" iespējamu krāpšanos 2 komentāri
 
Kriminālziņas

Policija sākusi kriminālprocesu par "Sadales tīkls" un "Rīgas enerģijas" iespējamu krāpšanos

 
F64 Photo Agency

Valsts policija (VP) pēc Ekonomikas ministrijas (EM) iesnieguma sākusi kriminālprocesu par AS "Sadales tīkls" un SIA "Rīgas enerģijas" rīcību, iespējams, krāpjoties ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska apstiprina, ka kriminālprocess sākts par krāpšanas mēģinājumu lielos apmēros. Lieta sākta par faktu, un to izmeklē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde.

Aizdomās turētā statuss šobrīd nevienai personai nav piemērots.

Jau ziņots, ka saskaņā ar izsniegto atļauju "Rīgas enerģija" līdz šā gada 5.oktobrim bija jāuzsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā. Lai pārliecinātos, ka stacija ir uzsākusi elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā, ir jābūt sistēmas operatora, tas ir "Sadales tīkla" parakstītam aktam par elektrostacijas atzīšanu kā derīgu paralēlam darbam ar sistēmu un atļaujai par elektrostacijas pieslēgšanu sistēmai "Sadales tīkls" uz pārbaudes laiku ne mazāku kā 72 stundas.

Tomēr "TV3" raidījuma "Nekā Personīga" filmēšanas laikā uzņēmuma "Rīgas enerģija" teritorijā netika konstatēta elektroenerģijas ražošana, tādēļ EM lūdz Valsts policiju pārbaudīt iespējamās krāpnieciskās darbības.

Sputnik/ SCANPIX

"Nekā Personīga" atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS "Sadales tīkls" testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos desmit gados.

"Rīgas enerģija" jau paziņojusi, ka kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo krāpniecību saistībā ar elektroenerģijas ražošanu obligātajā iepirkumā.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, "Rīgas enerģija" reģistrēta 1999.gadā. Tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. 66% uzņēmuma daļu pieder SIA "MP Holdings", bet 34% - SIA "Venture Capital".

"Rīgas enerģijas" apgrozījums 2016.gadā bija 24 250 eiro, bet zaudējumi - 375 878 eiro.

Komentāri [2]
#
Lauku vecis 25.oktobris 2017 19:48 atbildēt
Mana Kundze 2 mēnešus cīnījās, lai varētu katru mēnesi maksāt pēc patiesiem mskaitītāju rādījumiem. Pretim gribēja uzspiest kautkādu fiksēto maksājumu.
Pa televīziju rādīja , kā ar tādu fikšēto maksājumu sieviņa caur asarām nonākusi parādu žņaugos!!!! Cietumā tos neliešus par šīs kundzes asarām . Ļaudis , iesim un patrieksim šos nekauņas! Neceriet, bet sodu saņemsiet, jo DZĪVE PRASA NORĒĶINU, BALTĀS APKAKLĪTES! Drīz redzēsiet netīrās naudas cenu!
 
#
Eglītis 23.oktobris 2017 16:55 atbildēt
Gan jau izlocīsies un pierādīs ka ar ūdens sildītāju var ražot megavatus.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers