Kriminālziņas: Policija nepierāda, ka bērnu ķirurgs tirgojies ar psihotropo vielu receptēm 2 komentāri
 
Kriminālziņas

Policija nepierāda, ka bērnu ķirurgs tirgojies ar psihotropo vielu receptēm

 
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu, kurā tika izmeklēts vai bērnu ķirurgs Juris Šveklis par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes.

Saskaņā ar uzraugošā prokurora norādījumiem kriminālprocess izbeigts pierādījumu trūkumu dēļ, norādīja VP preses pārstāve Samanta Čapkovska.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums "Aizliegtais paņēmiens" pagājušā gada novembrī vēstīja, ka bērnu ķirurgs Šveklis, kurš tobrīd strādāja gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņēma pacientus "Veselības centrā 4" un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība.

Toreiz žurnālistu īstenotajā eksperimentā apgalvots, ka ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas "Xanax" recepti, pieņemot par to 15 eiro. "Xanax" ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. "Xanax" recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību.

Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, noliedza, ka jebkad būtu tā darījis.

Šveklis šobrīd turpina strādāt Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Ņemot vērā, ka gadījums notika darba attiecībās ar Rīgas 1.slimnīcu, slimnīcai nav pamata ārstu no amata atbrīvot, aģentūrai LETA paskaidroja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja vienas no Švekļa darba vietām - Rīgas 1.slimnīcas - pārstāve Iveta Medne, saskaņā ar Dienesta pārbaudes komisijas sniegto atzinumu slimnīcas valde konstatēja, ka Šveklis nav ievērojis Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, tādējādi pārkāpjot darba līgumā noteikto pienākumu - sekot medicīnas dokumentācijas kvalitatīvai noformēšanai.

Ievērojot konstatētos faktus un ar lietu saistītos apstākļus, slimnīcas valde pagājušā gada nogalē pieņēmusi lēmumu ar Švekli lauzt darba līgumu.

Pērn sadarbību ar Švekli pārtrauca arī "Veselības centrs 4".

Komentāri [2]
#
Sandija & Sendija 13.augusts 2017 21:49 atbildēt
Esam brīvas, anonīmas meitenes. Visi pasaules Juri, vienosimies kopējai sadarbībai !
 
#
ir jāprot 13.augusts 2017 18:12 atbildēt
izgāzt lietu, kur viss vajadzigais ir nofilmets gan bilde, gan skaņa, un vienalga nekā. turklāt ja par pieradijumiem, var taču pacelt augšā cik recepres šis ārst izrakstijis dotajam medikamentam, un cik tādu izraksta citi ārsti
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers