Kriminālziņas: Mazā Ivana meklēšanā atklāti trūkumi 7 komentāri
 
Kriminālziņas

Mazā Ivana meklēšanā atklāti trūkumi

 
Ekrānšāviņš/LNT

Valsts policija (VP), izvērtējot un analizējot Ivana Berladina meklēšanas gaitu, kā vienu no vājajiem punktiem atzīmē nepietiekamu materiāli tehnisko nodrošinājumu. Tāpat atklājies, ka viens no policistiem pārkāpis darba instrukcijas, tāpēc viņš šobrīd atstādināts no amata.

Kopējā situācijas analīze prasīs zināmu laiku, jo datu apjoms ir milzīgs. Šķiet, pirmo reizi Latvijā meklēšanas pasākumos iesaistījās tik vērienīgs cilvēku skaits (tiek minēti 4000 un pat vairāk cilvēku), kā arī informācijas apjoms, ko sabiedrība sniedza pārbaudei policijai, bija ārkārtīgi plašs, norāda VP pārstāve Sigita Pildava. VP saņēmusi milzum daudz zvanu uz norādītajiem tālruņiem un informāciju vai videofailus, kas tika sūtīta uz īpaši izveidoto e-pastu puikaliepaja@iem.gov.lv.

facebook.com/Gints Eisters

Šobrīd uzsāktās dienesta pārbaudes laikā Iekšējās kontroles birojs sadarbībā ar Galvenās Kārtības policijas pārvaldes darbiniekiem vērtēs visu ienākušo informāciju, tās apriti un sadarbību ar citām struktūrām. Ir jau atklājies viens gadījums, kad policists, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva to tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas. Ir uzsākta disciplinārlieta, un amatpersona ir atstādināta no dienesta pienākumu pildīšanas.

VP priekšnieks Ints Ķuzis uzdevis izanalizēt arī materiāli tehnisko aprīkojumu vai tā trūkumu, kas bija svarīgi darba organizēšanai. Jau šobrīd ir skaidrs, ka ir vairākas tiešām būtiskas lietas, kuras līdzīgos gadījumos būtu jānodrošina, piemēram, mobilais štābs, pārvietojami printeri, alternatīvas strāvas padeves vietā, kur nav pieejama elektrība, apgaismojums, tāfele, interneta sakaru nodrošinājums un daudzas citas praktiskas lietas. Tāpat būtu nepieciešams dzeramais ūdens un pārvietojamās tualetes tur, kur daudz brīvprātīgo pārmeklē kādu rajonu.

«No katras šādas ļoti sāpīgas situācijas mums ir jāspēj gūt mācību, lai nākotnē nekas tamlīdzīgs vairs neatkārtotos. Un pat ja, nedod dievs, tās atkārtojas, lai mēs esam labāk sagatavoti tikt ar tām galā pēc iespējas efektīvāk,» uzsver I. Ķuzis.

Komentāri [7]
#
noskaidrots 18.jūlijs 2017 10:36 atbildēt
pie tā ir vainīgi policists ,šoferis un lembergs.
 
#
mazmeita 17.jūlijs 2017 23:56 atbildēt
100% piekrītu Omes komentāram
 
#
Trūkums 17.jūlijs 2017 12:56 atbildēt
Kamēr sociālā dienesta un bāriņtiesas slampas piesegs šādas mātītes, tikmēr katru dienu būs trūkumi.
 
#
Stienis 17.jūlijs 2017 10:23 atbildēt
Ļoti žēl mazā zēna, bet... Ļoti negribētos, lai šīs nelaimes dēļ tagad VISIEM vecākiem valsts sāktu neuzticēties, nosakot kaut kādus formālus ierobežojumus vai izveidojot kaut kādu kārtējo iestādi, bāriņtiesas atraugu vai ko tamlīdzīgu. Lielākā daļa vecāku ir atbildīgi, un es atvainojos, mēs visi esam brīvi cilvēki un paši atbildam par sevi un saviem bērniem.
 
#
NRA 17.jūlijs 2017 8:58 atbildēt
Jūs ņirgājaties par savu jau tā strauji rūkošo lasītāju bariņu? Publicēt ceturtdienas/piektdienas policijas relīzi kā svaigu jaunumu pirmdien? Aivars būs dusmīgs, kad painformēšu par šo :)
 
#
Yes » NRA 17.jūlijs 2017 11:02 atbildēt
veidojas jau seriāls, vai vietnei negāciju deficīts?
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers