Kriminālziņas: ŠOKĒJOŠI: Liepājā atrod vairākus novārtā pamestus bērnus; vecāki tikmēr dzer 18 komentāri
 
Kriminālziņas

ŠOKĒJOŠI: Liepājā atrod vairākus novārtā pamestus bērnus; vecāki tikmēr dzer

 
Scanpix

Portāls liepajniekiem.lv ziņo par šokējošām situācijām Liepājā, kur divās ģimenēs atrasti novārtā pamesti mazi bērni, bet vecāki stiprā reibuma stāvoklī.

13.jūlijā ap pulksten 21.30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Atmodas bulvārī kāda persona atradusi 2009.gadā dzimušu meiteni, kura stāstījusi, ka neesot vairākas dienas ēdusi un vecāki mājās lietojot alkoholu, kā arī to, ka mājās pie vecākiem atrodas 10 mēnešus vecs brālis, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

“Ierodoties meitenītes vecāku dzīvesvietā, un uzsākot sarunu ar viņas māti, tika konstatēts, ka sieviete atrodas reibuma stāvoklī un nespēja sakarīgi atbildēt uz jautājumiem, kā arī viņa grīļojās,” viņš klāsta.

Sarunas laikā, bija dzirdama zīdaiņa raudāšana. Pārbaudot istabu, tika ievērots bērnu tēvs, kurš arī bija acīmredzamā reibuma stāvoklī. Dzīvoklī bija jūtama spēcīga cigarešu un alkohola smaka, mētājās tukšas alkohola pudeles, kā dzīvoklis bija acīmredzami netīrs un visur mētājās drēbes.

scanpix.ee

2016.gadā dzimušais zīdainis tika nogādāts VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja”. Savukārt 2009.gadā dzimusī meitene nogādāta Liepājas bērnunamā.

Veicot alkohola testu vecākiem, mātei tika konstatēts 3,89 promiļu reibums, savukārt tēvam - 3,38 promiļu reibums.

Abiem vecākiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.panta 1.daļas - par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, par ko paredzētais sods ir brīdinājums vai naudas sods līdz 140 eiro. Tālāko procesuālo darbību veikšanai, informācija nodota Liepājas bāriņtiesai.


Bet jau 14.jūlijā pulksten 01.40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka vienā no Aisteres ielā esošo daudzdzīvokļu māju dzīvokļiem notiekot trokšņošana, tādējādi traucējot naktsmieru.

“Ierodoties notikuma vietā, pie dzīvokļa durvīm bija dzirdams, ka tur notiek konflikts un raud zīdainis,” stāsta Kaspars Vārpiņš: “Pēc tam, kad dzīvokļa iemītnieki atvēra durvis, tika konstatēts, ka abas pieaugušās personas ir manāmā reibuma stāvoklī. Tika konstatēts, ka dzīvoklī atrodas 2008., 2015.un 2017.gadā dzimuši bērni.”

Gaidot, kamēr viņi ierodas, vīrietis vairākas reizes kļuva agresīvs, bet sieviete, ignorējot policijas darbinieku aizrādījumus, turpināja lietot alkoholiskos dzērienus. Tādēļ arī šajā gadījumā pieņemts bērnus nogādāt bērnu namā, jo abi vecāki bija tādā stāvoklī, ka nespēja parūpēties par bērniem. Tajā brīdī tēvs saspieda jaunāko no bērniem, tādējādi viņu žņaudzot. Nekavējoties tika pielietoti speciālie cīņas paņēmieni, lai, neapdraudot bērnu, viņu izņemtu no rokām. Vīrietim pēc tam uzlikti rokudzelži, lai neapdraudētu apkārtējos.

2015.un 2017.gadā dzimušie bērni tika nogādāti VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja”, savukārt, 2008.gadā dzimušais bērns tika nogādāts Liepājas bērnunamā. Veicot alkohola testu vecākiem, mātei tika konstatēts 2,77 promiļu reibums, savukārt tēvam - 1,18 promiļu reibums.

Avots: liepājniekiem.lv

Komentāri [18]
#
zurka 15.jūlijs 2017 7:18 atbildēt
es gribu jautat,vai drimt policija mana privatizeta dzivokli,man parbaudit promiles.Cik un ko esmu dzeris.Parak daudz tagad policija un citi jaucas privata dzive kas ir likuma parkapums.Jasudzas Es.Es sava dzivokli varu dzert lidz nemanai un pipet ka man patik.Policijai protams tados gadijumos jaxino barintiesai,lai parbauda ka vecaki tiek gala ar savam tiesibam.Tados brizos jadazvanas ir vec.vecakiem.Bet,dzivokli parbaudit promiles nu tad ir pretlikumigi.
 
#
Tomy » zurka 15.jūlijs 2017 23:22 atbildēt
Tu blje esi debiils,ka vispar kko tadu var uzrakstit? Pats ari esi alkoholikjis un pidrila?
 
#
Kendjuks 14.jūlijs 2017 23:20 atbildēt
Cēlonis: Vatikāna kristītie indiāņi joprojām dzer. Arī aborigēni Austrālijā. Neticiet kinoindustrijas propogandai.
 
#
Sirdsapziņa 14.jūlijs 2017 21:39 atbildēt
..tagad gribētu redzēt ne tikai Liepājas bāriņtiesu uz "paklāja", bet arī Rīgas u.c. pilsētu.... . Bāriņtiesas ir organizācijas kur pirmspensiju tantes velk savu pirmspensiju 'TIME"..... Novadu un pilsētu vadītāji ir aizņemti ar savām "lietām".... Esmu reālists un neceru ka te kāds no pašvaldībām izdarīs kādus uzlabojomus savās jurisdikcijās saistībā Liepājas piemēru.... nē, neizdarīs...neviens...jo tas nebija viņu bērns! ..pļāpās...bakstīs viens uz otru...kā jau padomju kolhozā - kustās tikai tad kad "dirsa" deg, jo tā taču ir paša/s... nožēlojamas pašpārvaldes ar stulbiem kustoņiem pašvaldību amatos.
Ja esat pārliecināti, ka esat atbildīgi par savu neizdarību/ bezdarbību - pierādiet, sargājot bērnus nelabvēlīgās ģimenēs!...
...un pieceliet savu "pakaļu no krēsliem" un apsekojiet šīs ģimenes laicīgi....pirms kas noticis!
...vnk izdariet savu darbu !
 
#
Es » Sirdsapziņa 16.jūlijs 2017 15:43 atbildēt
Šādus cilvēkus vienkārši jāsterilizē
 
#
Laima 14.jūlijs 2017 21:06 atbildēt
Bērni visos gadījumos ir jāglābj, bet vecākus jāuzrauga un jāizglīto. Ļoti vienkārši.
Valsts esam mēs paši.
Tikai mēs paši varam sevi sakārtot.
 
#
Kikiii 14.jūlijs 2017 20:26 atbildēt
Pati esmu liepājniece. Nav jau tā, ka apkārt vienīgi šādas personas! Bet tas, ka problēma pastāv netikai Liepājā, bet visā valstī! Atņemt visiem dzērājiem bērnus arī nav variants, jo būs nākamie upuri! :(
Valsts, lai domā ko ar tādiem iesākt!
 
#
Liepaajnieks » Kikiii 14.jūlijs 2017 20:49 atbildēt
Aizej pakaries idiote!
 
Skatīt visus 18 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers