Kriminālziņas: Sākti jauni kriminālprocesi par iespējamo balsu pirkšanu vēlēšanās 3 komentāri
 
Kriminālziņas

Sākti jauni kriminālprocesi par iespējamo balsu pirkšanu vēlēšanās

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Drošības policijas (DP) sākusi vēl divus kriminālprocesos par iespējamu balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās, līdz ar to šajās lietās kopumā figurē 11 personas, informē DP.

Kopumā tagad DP lietvedībā ir septiņi kriminālprocesi, kas sākti par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus.

Kriminālprocesos 11 personām piemērots procesuālais statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kriminālprocesos veiktas septiņas kratīšanas un 35 nopratināšanas. Visos kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana, taču nevienai personai patlaban nav piemēroti drošības līdzekļi.

DP joprojām turpina pārbaudīt atsevišķu, pēc vēlēšanām saņemtu signālu pārbaudi.

DP jau iepriekš apstiprināja publiski izskanējušo informāciju, ka notiek izmeklēšana par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem dažādos reģionos un tie skar vairāku partiju kandidātus.

Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Saskaņā ar likumu, ja sāktā kriminālprocesā iegūtas ziņas, ka, iespējams, konkrēta persona izdarījusi izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, tā iegūst tādas personas statusu, pret kuru sākts kriminālprocess.

Nākamais jau daudz nopietnāks statuss ir aizdomās turētais. Saskaņā ar likumu, ja pierādījumu kopums dod pamatu procesa virzītāja pieņēmumam, ka izmeklējamo noziedzīgu nodarījumu, visticamāk, izdarījusi konkrēta persona, viņš pieņem rakstveida lēmumu, ka persona atzīstama par aizdomās turēto.

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām DP kopumā bija saņēmusi vairāk nekā 100 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, kuru pārbaude ir DP kompetencē.

DP kompetencē ir izmeklēt pārkāpumus par balsu apzinātu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu. Tāpat DP kompetencē ir izmeklēt balsu pirkšanu.

Komentāri [3]
#
atkal 29.jūnijs 2017 15:46 atbildēt
kulaki pēc kaujas
 
#
Corbie 23.jūnijs 2017 21:00 atbildēt
ja piekerot balsu pirkshanaa diskvalificeetu visu partiju no veeleeshanaam un netikai vienaa pashvaldiibaa bet visaa Latvijaa tad taadas lietas nenotiktu, bet ja notiktu tad partija tiktu izslegta no dalibas... vai kaads tieshaam tic ka partija ir nezinjaa ka kaads vinjas biedrs ir netiirs? Bet nu Latvija tik taal okupaacijas laikaa ir parkrievojusies, ka nu nekaadi nav speejiiga mainiities un pienemt taadus likumus, kuri buutu pilsonu interesees nevis zaglu.
 
#
Kendjuks 21.jūnijs 2017 18:45 atbildēt
Iepriekšējās vēlēšanu reizes "prātā"?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers