Kriminālziņas: Tiesā Maidana cilvēknīdējus 20 komentāri
 
Kriminālziņas

Tiesā Maidana cilvēknīdējus

 
TAGAD KAUNS. Apsūdzētie Kasimovs un Kuzmins (priekšplānā) nevēlas ne parunāties, ne pabildēties. Tiesas sēdē viņus atmaskoja pašu draugs, nevilšus sapinoties liecībās / Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Tiesas priekšā stājušies vēl divi izstādes Maidana cilvēki iespējamie demolētāji – Anatolijs Kuzmins un Aleksandrs Kasimovs. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem uzbrukumiem, ko neviesmīlīgajā Rīgā piedzīvoja ukraiņu veidotā izstāde, toreiz 2015. gada 11. oktobrī naktī viņi nodarīja vislielākos postījumus.

Maidana cilvēku fotogrāfijās ar nolūku netika rādītas asinis, sakropļoti locekļi un vardarbība, kas jau drīzumā pārvērtās karā ar Krieviju. Nekā tamlīdzīga. Apgarotas sejas - meitenes, puiši, vīri, sievas, cerības, kas sākās Kijevā Maidana laukumā. Fotogrāfa Sergeja Meļņikova objektīvā bija notverti mirkļi, kas skatītājiem Latvijā lika atcerēties mūsu pašu atmodas un barikāžu notikumus. Taču Latvijā netrūkst arī prokremliski noskaņotu ļaužu, kam nepatika ne izstāde, ne Maidans, ne ukraiņi. Vēlāk S. Meļņikovu arī nepatiesi apmeloja, ka viņš bildes sazadzies. Viņi jau no pirmās dienas centās traucēt izstādes norisi, nepilnas nedēļas laikā uzbrūkot tai četras reizes, un galu galā panāca, ka izstāde no alejas Ministru kabineta durvju priekšā drošības apsvērumu dēļ tiek aizvākta.

Viens demolētāju pārītis par to jau ir saņēmis nosacītus sodus, bet pēdējās epizodes iztiesāšana vēl turpinās. Ceturtdien notika liecinieku uzklausīšana un gaismā nāca fakts, ka huligāniem par «izstādes demontēšanu» piedāvāta samaksa. Tā sākotnējās liecībās policijai vēstījis demolētāju draugs Mihails Vasiļjevs. Taču vakar viņš savu liecību mainīja, jo esot pārpratis drauga, apsūdzētā A. Kuzmina atstāstīto - patiesībā vīrietis Bastejkalnā naudu piedāvājis par «grīdas betonēšanu». Arī liecībās pierakstīto par drauga teikto, ka «viņš tagad ies sabojāt izstādes Maidana cilvēki ekspozīciju», M. Vasiļjevs vispirms negribēja atcerēties, bet, kad atcerējās, tulkoja to kā joku. Kad nākamajā dienā mediji bijuši pilni ar vēstīm par izdemolēto izstādi, viņam tas nekādi nav saslēdzies ar drauga teikto. Vispār tur alejā viņi bijuši četri, divi aizgāja projām, divi palika. Un tam, ko darīja pilsētas centrā, bija liecinieki. Vairāki jauni cilvēki vakar tiesas sēdē stāstīja, kā huligāni kliedzot un smejoties skrēja cauri plakātiem, gāza tos apkārt kā tādus domino kauliņus un lauza kopā. Izskatījušies reibumā. Uzreiz tika zvanīts policijai, vainīgie tikmēr laidās projām, bet tālāk pilsētā viņus fiksēja novērošanas kameras.

A. Kuzmins vainu atzīst daļēji, esot apgāzis tikai pāris fotogrāfiju stendus. A. Kasimovs vispār noliedz, ka būtu piedalījies demolēšanā. Runāt ar Neatkarīgo viņi gan atteicās un arī no fotokameras slēpās. Vārds apsūdzētajiem tiks dots nākamajās sēdēs. Cietušās puses pārstāvis, fonda Ukrainas dvēsele direktors Genādijs Koroļovs gan uzskata, ka šie abi tikai tādi bandinieki vien ir: «Puiši staigāja apkārt piedzērušies, nu tad arī viņus kāds pamudināja uz varoņdarbiem.» Īstie iedvesmotāji, kas organizēja izstādes sabotāžu, esot nopietnāki vīri. Ne velti arī skandalozais prokremliskais aktīvists Staņislavs Bukains ganījās ap izstādes vietu un centās izraisīt konfliktus ar organizatoriem.

Un ne jau tikai Rīgā Maidana cilvēkiem nācās sastapties ar neadekvātām reakcijām. Uz citām Latvijas pilsētām ticis vests otrs izstādes stendu un attēlu komplekts. Jelgavā pēc notikumiem galvaspilsētā izstādi brīvprātīgā kārtā apsargāja organizācijas Tēvijas sargi aktīvisti. Vienu vakaru laukumā uzradās kāds piedzēries tips - no sākuma it kā gribējis palīdzēt, tad sācis ar ieroci vicināties, bet, kad ticis atbruņots un izsaukta policija, izrādījies, ka dzērājs pats ir policists, turklāt ieradies viesizrādēs no Rīgas. Arī šī lieta vēl ir procesā.Komentāri [20]
#
ludzu precizaku virsrakstu 22.aprīlis 2017 17:52 atbildēt
Tiesa ukrainas valsts apversuma asv organizatoru pretiniekus !
 
#
Raimonds 22.aprīlis 2017 7:46 atbildēt
Tas ir kauns Latvijai un mūsu kliķei ... ka viņa pieļāva Rīgā, Valmierā un Jelgavā publisku Maidana bandītu slavināšanu.
Un tieši Maidana bandītu ... paskatot tās fotogrāfojas... tur cilvēki maskās ... bet vai mums te 91.te bija kaut viens tāds piemērs? ....tie ebreju cūkas bija jāsoda ... nevis te jāļauj viņiem izplatīt savus vēmekļus ...
 
#
lapa » Raimonds 22.aprīlis 2017 13:01 atbildēt
kijevas fasistu un benderu hunta amerikosu vadiba un finansu atbalsta veica ukraina varas gazsanu . neliesi tagad salidusi valdiba , korupcija nenormala valda ukros . parasenoks pats miljonars un tagad vinam labi koriget savu saldumu biznesu , bet saldumos bert ieksa radiaciju....
 
#
Kartupelis ar mugurkaulu 21.aprīlis 2017 15:51 atbildēt
Krievu kolonistiem ir jāsaņem bargs sods!!!
 
#
! » Kartupelis ar mugurkaulu 21.aprīlis 2017 17:34 atbildēt
ta saucama ukraina ir blanka-uljanova(lenina) maksligi radita,,valsts,, no Krievijas nomales teritorijam.
 
#
nu protams » ! 23.aprīlis 2017 20:23 atbildēt
Bija 1648.gads, līdz Putina piedzimšanai bija 300 un vēl 4 gadi. Vēl neviens nezināja, ka Ukraina nekad nav bijusi.
pbs.twimg.com/media/CrPPTlKUIAAhvSk.jpg
 
#
Sibirj 21.aprīlis 2017 15:26 atbildēt
Runa jau nav par izstādi, bet gan par toļiku, sašoku utml. milzīgo naidu uz ukraiņiem pēc etniskā principa.
Otrajā pasaules karā tādi necilvēki koncentrācijas nometnēs fiziski masveidā iznīcināja sirmgalvjus, sievietes un bērnus. Un ar augsti paceltām galvām deklarēja - mēs esam komunisti!
 
#
lapa 21.aprīlis 2017 12:02 atbildēt
kad tiesas kijevas fasistu huntu un bulcinu dalitajus - amerikosus , kas gribeja so zemi dabut sev.
 
#
lapa glupa » lapa 21.aprīlis 2017 15:28 atbildēt
kas ir hunta?
tas ir kautkāds nekrievu vārds, ko mēs nesaprōt
 
#
lapa » lapa glupa 21.aprīlis 2017 19:33 atbildēt
tev benders parasenoks laikam suta saldumu pakas , bet nu tad zini , sastava tur cernobilas radiacija - ed laimigi.
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers