Kriminālziņas: Marķitāns atzīst ātruma pārsniegšanu 8 komentāri
 
Kriminālziņas

Marķitāns atzīst ātruma pārsniegšanu

 
Ģirts Ozoliņš/ f64 photo agency

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks, ģenerālis Guntars Marķitāns atzīst, ka ar automašīnu pārkāpis ātrumu, taču lēmums par došanos izdienas pensijā nav saistīts ar šo gadījumu.

Marķitāns aģentūrai LETA skaidroja, ka esot pietiekami ilgi nostrādājis policijas sistēmā un tāpēc pieņēmis lēmumu doties izdienas pensijā, turklāt šis lēmums nav saistīts ar medijos izskanējušo gadījumu par ātruma pārsniegšanu. Marķitāns piekrita, ka medijos izskanējušo gadījumu un lēmuma par došanu izdienas pensijā varot interpretēt kā vienkāršu sakritību.

"Doma savu vietu dot jaunākiem kolēģiem man jau bija kādu laiku, turklāt šobrīd pavasarī ir īstais brīdis kaut ko mainīt savā dzīvē," viņš norādīja.

Marķitāns skaidroja, ka sākotnēji sniedzot pirmos komentārus presei viņš nav zinājis par ātruma pārsniegšanu. "Medijos tas viss tika pasniegts mazlietiņ savādāk nekā patiesībā bija," viņš norādīja.

Marķitāns skaidroja, ka veicot pārbaudi par ceļu policistu darbu viņš rīkojies atbilstoši iekšējam normatīvajam regulējumam un savām pilnvarām, tomēr "vienīgais mīnuss ir tas, ka pie šādiem apstākļiem tika pārkāpts atļautais braukšanas ātrums."

Marķitāns gan šobrīd precīzi nezinot par cik esot pārkāpis ātrumu, jo odometrā nav skatījies. TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka saskaņā ar neoficiālu informāciju viņa vadītā dienesta auto ātrums pārsniedzis 130 kilometrus stundā.

"Es atzīstu un esmu gatavs nomaksāt soda naudu. Es pašlaik vēl nezinu par cik esmu pārkāpis, jo man neviens neko vēl nav uzrādījis līdz šim," norādīja Marķitāns.

Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks arī uzskata, ka "Nekā personīga" paustās bažas, ka policijas ekipāžas automašīnā uzstādītās video iekārtas ieraksts, kur redzama viņa apturēšana, kaut kur pazudis vai, iespējams, dzēsts ir pilnīga nepareiza interpretācija.

Tieši otrādi Marķitāns savas veiktās pārbaudes rezultātus esot policijas sanāksmēs analizējis un minējis. "Es nevienā mirklī nebiju slēpis, ka šāda pārbaude ir veikta. Policijas sistēmā strādājot gandrīz katru nedēļu saņēmu iesniegumus par policistu komunikāciju. Uz ielas esošie policisti ir pirmā kontakta policisti un no viņiem atkarīga ne tikai pārkāpuma konstatācija, bet arī komunikācija un sava lēmuma izskaidrošana," norādīja Marķitāns.

Marķitāns arī pastāstīja, ka par saviem nākotnes plāniem esot pāragri spriest, jo vispirms vēloties atpūsties, turklāt pēdējos četrus gadus neesot bijis pilnvērtīgā atvaļinājumā.

VP paziņojumā presei šodien rakstīja, ka Marķitāns pieņēmis lēmumu par dienesta pamešanu un došanos izdienas pensijā. VP priekšnieka vietnieka, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka pienākumus no ceturtdienas uzdots pildīt Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšniekam pulkvedim Aleksandram Bukēvičam.

TV3 raidījums "Nekā personīga" martā ziņoja, ka Marķitāns vadījis dienesta automašīnu "Ford Mondeo", kuru par ātruma pārkāpumu apturējusi pretim braucošā Rīgas pārvaldes ceļu policijas 1.rotas ekipāža. Apturētais policijas priekšnieks kolēģiem apgalvojis, ka veic policistu pārbaudi. Viņš notikumu vietu pametis nesodīts, lai arī neoficiāli zināms, ka viņa vadītā dienesta auto ātrums pārsniedzis 130 kilometrus stundā.

VP priekšnieka Inta Ķuža pakļautībā esošais Iekšējās kontroles birojs līdz 1.aprīlim solījis pabeigt pārbaudi, vai Marķitāns ir rīkojies atbilstoši un vai viņam būtu piemērojams disciplinārsods. Vienlaikus policijā skaidro, vai ir noticis atļautā braukšanas ātruma pārkāpums.

Tikmēr IDB ir sākts kriminālprocess par valsts amatpersonas bezdarbību, aģentūrai LETA teica IDB preses pārstāve Diāna Petersa. IDB gan neatklāj vai kriminālprocess sākts pret Marķitānu vai policistiem, kuri piedalījās policijas priekšnieka automašīnas apturēšanā.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA skaidroja, ka Marķitāna lēmums doties izdienas pensijā neietekmēs jautājumu par administratīvā soda piemērošanu saistībā ar ātruma iespējamo pārsniegšanu.

Tāpat policijā netiks izbeigta disciplinārlieta, kas gan nebija sākta tieši pret Marķitānu, bet par faktu saistībā ar notikušo. Anučins gan apliecināja, ka amatpersonai, kas vairs nav dienesta attiecībās disciplinārsodu piemērot nevar.

Komentāri [8]
#
negods 21.marts 2017 6:48 atbildēt
Kad piespiež pie sienas, tad "atzīst". Nekādas cieņas pret šo mentu.
 
#
Finks 20.marts 2017 21:08 atbildēt
Ātruma pārsniegšana, ģenerālis un aiziešana pensijā ir tikai nejauša sakritība. Taisnīgi tiesiskās Latvijas apstākļos...
 
#
V.K. 20.marts 2017 20:52 atbildēt
vai ģenerālim Marķitānam ir kaut mazākās kauna un goda atliekas, pretīgi klausīties to taisnošanos, likumi biedri ģenerāli attiecas uz visiem, arī ģenerāļiem, ja jūs braucāt ar 130km/st, tad ātrum ir pārsniegts un jums pienākas sods kā visiem mirstīgajiem, un policijas ekipāžai kas jūs apturēja par ātruma pārsniegšanu pienākas uzslava, šis gadījums varbūt būs , atkarībā no veiktās pārbaudes rezultātiem, daudzu klupšanas akmens
 
#
ANDRIS 20.marts 2017 20:48 atbildēt
TIPISKS PSRS LAIKU MAITA// NOZELOJAMS MELIS/ un ta ari bez soda tiks cauri- KA VIENMER UN VISUR LATVIJAA
 
#
no malas skatoties 20.marts 2017 19:23 atbildēt
Melīgs ģenerālis, ne kauna , ne goda.
 
#
zinātāja » no malas skatoties 20.marts 2017 19:24 atbildēt
Varēja taču aiziet pensijā ar godu, bet nekā.
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers