Līdz maijam atliek "Latvijas Krājbankas" krimināllietas skatīšanu
 
©F64

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien līdz 24.maijam atlika tā dēvētās "Latvijas Krājbankas" ("Krājbanka") krimināllietas skatīšanu.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Oksana Hvostova, šodien sēdē pasludināts pārtraukums, lai atkārtoti rīkotu videokonferenci liecinieka nopratināšanai. Šodien sēde nenotika, jo nebija iespējams nodrošināt videokonferenci.

Pēc valsts apsūdzības nolasīšanas apsūdzētais bankas bijušais vadītājs Ivars Priedītis savu vainu neatzina. Kā aģentūrai LETA norādīja Priedīša aizstāvis zvērināts advokāts Jānis Davidovičs, Priedītis savu vainu "noteikti neatzīst", jo esot skaidrs, ka ar šo apsūdzību "kaut kas nav kārtībā".

Advokāts norādīja uz apstākli, ka Priedītis tiek turēts aizdomās par to pašu, ko viņam pārmet "galvenajā procesā", kas patlaban vēl esot izmeklēšanā.

Tiesas sēdes šajā lietā ir slēgtas. Iepriekš arī tiesa nolēma lietu skatīt bez otra apsūdzētā - bijušā bankas īpašnieka Vladimira Antonova.

LETA jau ziņoja, ka Priedītim celta apsūdzība un pirmā tās daļa ir par svešas mantas prettiesisku iegūšanu lielā apmērā. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanos, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Savukārt otra apsūdzības daļa ir par statistisko atskaišu sniegšanu, proti, Priedītis, pēc likumsargu domām, šīs atskaites un informāciju slēpis. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 217.panta otrās daļas - par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Priedītim apsūdzība celta arī pēc 196.panta - par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu.

Savukārt Antonovam tiek inkriminētas noziedzīgas darbības, kas saistītas ar "Krājbanku", proti, par darījumu ķēdi, kuras sākums ir starp "Krājbanku" un "East West United Bank" Luksemburgā, iepriekš informēja Antonova aizstāvis. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanos, un 20.panta otrās daļas, saskaņā ar kuru "par organizētāju uzskatāma persona, kas noziedzīga nodarījuma izdarīšanu organizējusi vai vadījusi".

Kā ziņots, 2011.gada nogalē "Krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa "Krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Policija par notikušo sāka izmeklēšanu. Izmeklēšana saistībā ar Antonovu notiek arī Lietuvas tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar "Snoras" bankas bankrotu.

"Krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Priedītis, bankas līdzīpašnieks Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.