Kriminālziņas: DP sākusi pārbaudi par "Latgales tautas republiku" 26 komentāri
 
Kriminālziņas

DP sākusi pārbaudi par "Latgales tautas republiku"

 
Jevgenijs Kovalonoks

Drošības policija (DP) sākusi pārbaudi par internetā izplatīto attēlu, kurā popularizēta "Latgales tautas republikas" ideja, aģentūra LETA noskaidroja DP.

Šajās dienās sociālajos tīklos tika izplatīts attēls, kurā redzama Latvijas karte ar atdalītu Latgales reģionu un piedāvāts arī "Latgales tautas republikas" karogs.

DP vērš uzmanību, ka ideju, kas vērsta uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, paušanu un izplatīšanu publiskajā telpā, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

Ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā, DP aicina sabiedrību informēt policiju par līdzīga rakstura gadījumiem.

Runas par Latgales autonomijas ideju jau iepriekš bijušas DP redzeslokā. 2013.gadā DP atklāja, ka tā dēvētajā Latgales autonomijas krimināllietā krievu valodas referenduma organizētājam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam un viņa domubiedriem - Ilarionam Girsam un Jevgēņijam Osipovam - piemērots procesuālais statuss - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Kriminālprocess tika sākts par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas teritoriālās vienotības graušanu. DP iepriekš vērtēja Lindermana publiskos izteikumus par Latgales autonomijas ideju.

Komentāri [26]
#
plop plopovskis 31.janvāris 2015 0:03 atbildēt
es anekseejus auksdalu par plopijas tautas republiku!!!!
 
#
007 29.janvāris 2015 0:25 atbildēt
Kaut kur netā nesan kautko līdzīgu jau redzēju, bet prāta neienāca ko tas varētu simbolizēt. Tas ir vienkārši neiedomājami un neiespējami realizēt. Cik es pazīstu krievus no Daugavpils, tad par tādu joku no tiem var dabūt arī pa cepuri.
 
#
latvieti 28.janvāris 2015 23:53 atbildēt
Domāju, ka aicinājums sašķelt Latviju nav prāta darbs,jāņem piemērs no Grieķijas un nākošās vēlēšanās jābalso par partiju, kura aicinās izstāties no ES un atjaunot Latvijas suverenitāti! Valdošās koalīcijas politika ved uz valsts un tautas iznīcību , pārvēršot Latviju par pulvera mucu un dzenot savus iedzīvotājus piespiedu ekonomiskā emigrācijā, Latvija var pazust no pasaules kartes vienas paaudzes laikā!
 
#
aha » latvieti 29.janvāris 2015 6:41 atbildēt
Antonijas iela tev pilnīgi piekrīt.
 
#
Suns 28.janvāris 2015 23:40 atbildēt
Vau vau vau
 
#
ilze 28.janvāris 2015 23:24 atbildēt
ir jāapvienojas visiem Latvijas iedzīvotājiem un jāizmet tie huligāni no valsts,lai zīmē un izpaužas kur citur.ar kādām tiesībām viņi runā latgales vārdā
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers