Izglītība & Karjera: "Latvijas Krievu savienība" sestdien rīko kārtējo protesta gājienu 81 komentāri
 
Izglītība & Karjera

"Latvijas Krievu savienība" sestdien rīko kārtējo protesta gājienu

 
Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

Šodien plkst.12 notiks Tatjanas Ždanokas vadītās partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) kārtējā protesta akcija pret pāreju uz izglītību latviešu valodā.

Partijas rīkotais pasākums sāksies plkst.12 Raiņa bulvārī, pie Francijas vēstniecības.

Kā aģentūrai LETA izteicās LKS pārstāvji, partija uzskata, ka ir nepieciešams turpināt protesta akcijas, pakāpeniski kāpinot dalībnieku skaitu, mainot vēstījumu adresātus un saturu.

"Nemainīgs paliek mērķis - atkarot krievu valodas nākotni Latvijas izglītības iestāžu sistēmā," uzsvēra pasākuma organizatori, piebilstot, ka ir jāpanāk, lai nākotnē "par neiespējamām kļūtu valdošo partiju avantūras par krievu valodas aizliegumu".

Kā ziņots, Saeimā turpinās likumprojektu par grozījumiem Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā virzība, paredzot pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolā. Ieviest pārmaiņas plānots sākt 2019.gadā septembrī.

Paralēli Centrālā vēlēšanu komisija nolēma nevirzīt referendumam likumprojektu par mazākumtautību skolu autonomiju. LKS vērtēs, vai apstrīdēt šo lēmumu Augstākajā tiesā, vai arī iesniegt CVK jaunu likumprojektu, izslēdzot no tā noteiktus punktus.

Politiskā spēka līdere Ždanoka uzskata, ka Latvijas vadība neļauj īstenot LKS petīcijas, likumprojektus un likumu grozījumus. "Valsts bloķē dialogu par izglītību krievu valodā ar juridiskām metodēm," pauda Ždanoka, mudinot piedalīties akcijā un tā paust atbalstu, lai tiktu saglabāta izglītība krievu valodā.

Komentāri [81]
#
Dubultstandarts 11.marts 2018 6:03 atbildēt
Es tikai nesaprotu ,kādā valodā runās tie valdibas ievestie viesstrādnieki no krievijas ,ukrainas ,baltkrievijas un mucenieku paraziti ,vejoni ,kucinski ,sadurski un siles rukši ,ludzu skaidrojit kāda valodā vini runās ,manuprat ,jus pasi esiet nodeveji un latvijas ienaidnieki
 
#
marise 10.marts 2018 20:19 atbildēt
Un par Ždanoku... Aļeksejevs no tās pašas kompaškas "ынтэрфронт" - dabūja namīpašumu un noklusa... vai arī... nūū, krievineiki komentos var būt, ak ir izgāžas ar sienu ķēpāšanu ķipa "SAKISENE"...
nu un citēju; "Да похуй нам на твоё нато грёбаное, урод! Тему изучай глубже."

nūū tā jau ir peļēvina diagnoze. Kā Peļēvins tev urka, mācīja, saskaiti "x+x=yi," paņem rjukzaku un uz Šeremetjevu aidā!!! :))
 
#
marise 10.marts 2018 20:03 atbildēt
Nūū?
Nujaka!
XXI gs. Pirmajā pusē vēl ir tada avīze «Kurzemes Vārds» un reklāmas gabals par pērkamo logo.
Offtopā, kamēr nav (ir?) par vēlu:

Joks tāds, ka visnotaļ tirgojamais logo - «vieninieks un gaļas āķis» - ir provokācija. Vai stulbums. Kas būtībā ir viensuntaspac.
Ar c. un g.
marise
 
#
Apbrīnojami pēdiņās vecvecāki 10.marts 2018 12:16 atbildēt
Apbrīnojami aprobežoti un ļauni vecvecāki tiem krievu jauniešiem - visu laiku cīnās par to, lai viņu mazbērni būtu darba tirgū mazāk konkurētspējīgi. Nu ja, priekš kam strādāt prestižu un labi apmaksātu darbu, ja nezinot valsts valodu var strādāt par krāvēju u.tml.
 
#
latvietis » Apbrīnojami pēdiņās vecvecāki 10.marts 2018 16:00 atbildēt
Beidz murgot! Ar pliku latviesu valodu darba deveeham tu neesi vajadziigs. Bez krievu un anglu valodas vari govis slaukt.
 
#
Bārda 10.marts 2018 11:31 atbildēt
Šitie ir no tās tautas daļas ,kuri ir apmaldījušies,nevar atrast ceļu uz ,,vogzal'' un Ždanoička grib šiem sariebt un nerāda ceļu.
 
Skatīt visus 81 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers