Izglītība & Karjera: LIZDA joprojām nav skaidrības par pedagogu algām 7 komentāri
 
Izglītība & Karjera

LIZDA joprojām nav skaidrības par pedagogu algām

 
F64

Nav skaidrs, cik skolas jāreorganizē, lai pietiktu naudas pedagogu algu celšanai, norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Šonedēļ apstiprinātais pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks paredz šogad to īstenot no apstiprinātā budžeta finansējuma, tādējādi uzsvaru liekot uz skolu tīkla sakārtošanas gaitā iegūtajiem papildu līdzekļiem.

Vanaga pauda, ka LIZDA bija vērsusies pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ar lūgumu modelēt iespējamo situāciju un izrēķināt, kādām jābūt skolu tīkla izmaiņām šogad, lai grafikā norādītie 710 eiro par likmi būtu sasniedzami jau septembrī.

"Nav sapratnes, cik skolas jāsakārto, lai pietiktu naudas. Mēs to prasījām ministrijai, bet IZM atbildēja, ka viņi var pamodelēt, bet jebkurā gadījumā gala lēmuma pieņēmējs ir pašvaldības. Tam, protams, nevar nepiekrist. Bet mēs paši nevaram aprēķināt iegūstamo finansējumu skolu tīkla sakārtošanas procesā," sacīja Vanaga, uzsverot, ka tas ir grūti izdarāms, ņemot vērā atšķirīgās skolēnu izmaksas.

IZM līdz 15.aprīlim, saskaņā ar valdības rīkojumu, Ministru kabinetam būs jāiesniedz ziņojums par pašvaldību lēmumiem, kas saistīti ar izglītības iestāžu reorganizāciju, likvidēšanu vai dibināšanu, tādējādi gūstot izpratni par zemākās atalgojuma likmes paaugstināšanai pieejamo līdzekļu apjomu. Pašvaldības lēmumu par skolas likvidēšanu, reorganizēšanu vai dibināšanu var pieņemt sešus mēnešus līdz attiecīgā gada 1.septembrim, proti, martam.

Jau tagad virkne pašvaldību ir pieņēmušas lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu savā novadā vai pilsētā. Izskatot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, norādīts, ka izglītības iestāžu tīkla izmaiņas 2018.gadā nav prognozējamas kā būtisks finansējuma avots. Līdz ar to LIZDA apņēmusies izmantot ikvienu iespēju, lai, reaģējot uz ekonomikas pieaugumu, kā arī nodokļu reformas sekmēm, pieprasītu papildu līdzekļus pedagogu algām.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aģentūrai LETA pauda, ka 710 eiro par likmi septembrī ir sasniedzami. Jautājums esot vien par Kultūras ministrijas padotībā esošajām izglītības iestādēm, jo to tīkls jau esot pietiekami sakārtots. Līdz ar to Šadurskis prognozē, ka, iespējams, līdzekļus šo izglītības iestāžu pedagogu atalgojumam varētu meklēt valsts budžetā.

Komentāri [7]
#
lapa 14.janvāris 2018 19:12 atbildēt
cik sanem saimas deputati . un kapec...
 
#
skolotāja 13.janvāris 2018 8:49 atbildēt
LIZDA ir pilnīgi bezjēdzīga un nekompetenta organizācija. Skolotāji veltīgi maksā biedra naudas. Pati maksāju vairākus gadu desmitus, bet kad nonāca līdz skolas likvidācijai - nekāda atbalsta, plus nekompetenta juridiskā konsultācija , ko apstrīdēja gan domes juristi, gan darba inspekcija. Skolotāji, netērējiet jau tā trūcīgo samaksu LIZDAI
 
#
par darbu ir skaidrība?????????????????? 13.janvāris 2018 7:39 atbildēt
nav jau kvalitatīva darba
 
#
Mr,Susurs 13.janvāris 2018 2:48 atbildēt
Pasaule ir tikai vina patiesiba. Kads vienmer bus gudraks par mani. es varu 20 reizes nodziedzat velc Pelite saldu miegu, bet domas esmu pie sievas Brazilija. Es tukstosh reizes noklausitos, kads mulkitis esmu, tikai lai vinu noskupstitu un apkertu. Sezhu un petu Sao dzivi interneta. Man smaida , runa ar mani , bet es ka nezale pilnigi viens./ Jau reizes 20 segu un spilvenu apgroziju. Spilvens kozh, sega plesh. Vismaz internets vel pazustu. lai uz sievu caur atsegas caurumu webkameru neluretu.
 
#
muša 13.janvāris 2018 1:45 atbildēt
710 par likmi bruto?Tur jau pat zirgam jāsmejas! Daudziem būs patika vergot 30, 35 vai vairāk stundu, lai sanēmtu ap 500 eiro uz rokas? Tak padomājiet, kas drīz skolās strādās!
 
#
Mr.Susurs » muša 13.janvāris 2018 2:11 atbildēt
Tu esi parliecinata, ka Latvijas skolotaji pat minimalo algu ir pelnijushi? Man klase bija 24 skolnieki, no kuriem 7 ir kluvushi miljonari, bet Aija kluva par multimiljonari...Superigakais macibu speks, Un cik zinu pat pensijam piemaksa klat stipendiju. Es to redzeju facebooka , bet esmu bikin par skopu, lai vel bijushajiem skolotajiem maksatu.. kaut gan vini to ir pelnijushi...
 
#
Mr.Sururs » muša 13.janvāris 2018 2:21 atbildēt
Skolotajs, ka tads nav nekas ipash. Tadel ari vinsh ir skolotajs, bet nevis valsts Prezidents. Cita lieta, ka skolotajs tevi atklaj tavus nosleptos talantus. Es jauniba regulari sanemu divnieku par sacerejumu. Nu nemaceju es rakstit> Geistartes kundze ani atvera talantu. Neraksti ko redzi , bet raksti ko juti... Pardomas , sapes un priekus. izdzivo katru sekundi rakstot. Un nebaidies, ka tevi nesapratis. Vel, ka sapratis.. Shis skolotajas padoms man dzive ir devis daudz vairak neka gadiem ilga gramatika> Es meginu uzrakstit , ko jutu, kas man trauce. Un kaut nekad nebushu Vilis Lacis, bet kada Latvijas nosturi izlasis manas domas un pie sevim klusi noteiks - Ka es tevi saprotu Susur !!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers