Izglītība & Karjera: Krievu skolu atbalstītāji pret eksāmeniem latviski 9 komentāri
 
Izglītība & Karjera

Krievu skolu atbalstītāji pret eksāmeniem latviski

 
F64

Valdība atbalstīja noteikumu projektus, kuri paredz vidusskolas un pamatskolas beigšanas eksāmenus kārtot tikai latviešu valodā. Krievu skolu atbalstītāji gan uzskata: Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pārsteigusi ar šādu iniciatīvu un nav ļāvusi to izdiskutēt, kā tam vajadzētu notikt demokrātiskā sabiedrībā.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis valdības sēdē norādīja, ka izmaiņas noteikumos ļaus novērst diskriminācijas riskus «pēc valsts valodas prasmes», kas varētu būt problēma tieši mazākumtautību vidusskolas beidzējiem. Tas, ka eksāmens notiks tikai latviešu valodā, rosinās apgūt valsts valodu tā, lai to varētu brīvi pārvaldīt un neradītu grūtības darba tirgū un studijās. Tāpat ministrs atgādināja, ka ar katru gadu palielinās to absolventu skaits, kas izvēlas atbildēt gala pārbaudījumā latviešu valodā, lai gan šobrīd to var darīt arī krieviski. Diemžēl ir vienas un tās pašas skolas, kur bilingvālā izglītība tiek īstenota formāli un kuru beidzēji turpina izvairīties no atbildēšanas latviešu valodā. «Dažviet latviešu valoda tiek uzskatīta par mazsvarīgu mācību priekšmetu, kas arī noved pie tā, ka latviešu valodas centralizētājā eksāmenā mazākumtautību skolēnu rezultāti ir ļoti neviendabīgi.»

K. Šadurskis uzsvēra, ka mazākumtautību padome šos IZM rosinājumus atbalstījusi, izņemot biedrības Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija pārstāvi Elizabeti Krivcovu. Viņa pauda, ka neviens nav saskaņojis šos noteikumus ar krievu skolu vadītājiem un sabiedrības pārstāvjiem, tāpēc tie nebūtu virzāmi uz priekšu. Padomē esot tikai septiņi krievu skolu direktori, bet kopumā taču tas viss skars 109 izglītības iestāžu darbu. Viņiem neviens viedokli neesot prasījis. Vecāku pārstāvis savukārt norādīja, ka paši diskriminētie ar līdzšinējiem noteikumiem nebūt nejūtas diskriminēti un viņi gribētu, lai vismaz tiktu pagarināts pārejas periods.Komentāri [9]
#
Russo hren 9.augusts 2017 22:00 atbildēt
Nu ko tu ģenētiskiem brāķiem padarīt... Saprast un piedot.
 
#
Kāpēc tāda necieņa pret vienu minoritāti 9.augusts 2017 19:58 atbildēt
Krievu skolu aizstāvji nezin kāpēc uzskata savu tautu par teju vai garīgi atpalikušiem. Kāpēc tāda diskriminējoša attieksme? Pretēji krievu skolu aizstāvjiem, es tomēr atļaušos neuzskatīt šeit dzīvojošos krievu tautības cilvēkus par garīgi atpalikušiem - nu spēj viņi tomēr apgūt vairāk kā tikai savu mātes valodu. Esmu dzirdējusi krievus labi runājam latviešu valodā. Katrai tautai, protams, ir procents, kas nevar, bet ne jau tik milzīgs. Ja ja citas minoritātes netiek apmācītas viņu valodā, tātad citas minoritātes gandrīz 100 procentīgi var. Kāpēc krievi Latvijā tiek tik ļoti noniecināti? 40% skolās LV mācību valoda valsts apmaksātās skolās ir tieši krievu.
 
#
Priviliğêtā viena.minoritāte 9.augusts 2017 19:33 atbildēt
Latvijā jau sen - vismaz 20 gadus atpakaļ nekādām valsts apmaksātām skolām ar apmācību vienas minoritātes valodā jau sen nevajadzēja būt vlspār. Dażas privātās varêtu. Pie kam tiek diskriminêtas citas LV dzīvojošās minoritātes, kurām valsts nezin kāpēc nenodrošina priviliğētajai minoritātei kaut daļêji līdzvērtīgus apstākļus.
 
#
Latvija izceļas » Priviliğêtā viena.minoritāte 9.augusts 2017 19:37 atbildēt
Pie kam valsts apmaksātu ap 40 procentiem skolu vienas minoritātes valodā. Kurā Eiropas valstī vël kas tāds notiek. Latvija atkal izceļas
 
#
xx 9.augusts 2017 18:27 atbildēt
krievu skolu aiztāviem ir jābrauc pie Putina,lai viņu ģimenēm palīdz pārcelties uz Dzimteni jo svešajā Latvijā viņi ir 0 ,nekas.gan jau palīdzēs,jā krievi beigs viņus saukāt par latviešiem
 
#
heks 9.augusts 2017 13:50 atbildēt
Tur nav ko diskutēt-skaidrs taču, ka negribēs. Arvien vēl domā, ka te ir impērijas nomale. Jārullē tik uz priekšu! Tāpat kā Ušakovs ar remontiem bez kādas apspriešanas uzracis visas ielas.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers