Izglītība & Karjera: Zēnu kautiņš Ogresgala pamatskolā: Atklāj notikušā detaļas 4 komentāri
 
Izglītība & Karjera

Zēnu kautiņš Ogresgala pamatskolā: Atklāj notikušā detaļas

 
wikimapia.org

Pēc Ogresgala pamatskolā notikušā kautiņa situāciju izglītības iestādē šodien vērtē Izglītības kvalitātes valsts dienests, pastāstīja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane.

Saistībā ar notikušo apsekot abas šī ģimenes uzdots arī sociālajam dienestam.

Pēc Tamanes rīcībā esošās informācijas kautiņš esot sācies ar tādu kā savstarpēju ķerstīšanos un apsaukāšanos. Ar abiem kautiņa dalībniekiem jau iepriekš strādājis skolas atbalsta personāls - psihologs un sociālais darbinieks. Abiem ir bijis sastādīts individuālais plāns, kā strādāt ar viņu ģimenēm, sekmēm, uzvedību un korekciju. Viens no konfliktā iesaistītajiem puišiem skolā ir gājis jau ilgāku laiku, viens - nesen.

Ogrē lielākajās skolās dežurē pašvaldības policists, dažās - darbojas video novēršanas sistēma. Taču, lai līdzīgi gadījumi neatkārtotos, pēc pašvaldības domām vairāk ir jāstrādā pie bērnu un arī vecāku savstarpējās komunikācijas.

"Bērni šobrīd ir ļoti agresīvi. Dažs ir apjucis par to, ka vecāki ir ārpus Latvijas un jādzīvo kopā ar vecvecākiem. Daudzi bērni pašreizējā sociāli ekonomiskajā situācijā cieš no uzmanības deficīta, no dažādām materiālajam iespējām un sekas nereti izpaužas skolā. Mēs neprotam uzklausīt, izrunāties un risināt strīdus. Arī vecāki bieži vien ir agresīvi šajās sarunās, necenšas atrisināt strīdu, bet aizstāv savas ambīcijas. Rezultātā mēs esam tur, kur mēs esam," pauda Tamane.

Kā vēstīts, Ogresgala pamatskolas direktore Skaidrīte Butāne aģentūrai LETA nevēlējās paust lietas apstākļus par incidentu, kurā tika smagi piekauts kāds 12 gadus vecs zēns. Viņa apgalvoja, ka informācija, kas par šo atgadījumu parādījusies plašsaziņas līdzekļos, neatbilstot patiesībai, taču citu informāciju nesniedza.

Savukārt Ogres novada bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inga Andersone paskaidroja, ka bāriņtiesai nav informācijas par personām, kuras bijušas iesaistītas kautiņā, līdz ar to viņa nevar pateikt vai kautiņa dalībnieku ģimenes iepriekš ir bijušas nonākušas bāriņtiesas redzeslokā.

Pēc ziņu aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, incidents, kurā smagi piekauts 12 gadus vecs zēns, noticis Ogresgala pamatskolā. Kā skaidroja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī, piekautā zēna veselības stāvoklis ir stabils un viņa dzīvībai briesmas nedraud. Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kautiņš starp 12 un 13 gadus veciem skolēniem izcēlies 15.maijā pēc stundām skolas teritorijā. Tā gaitā vecākais skolēns smagi piekāva jaunāko.

Komentāri [4]
#
sisidra 19.maijs 2017 23:47 atbildēt
jā....daudzkas tiek noklusēts un direktore netiek galā..smiekli nāk tagad nu pēc lielākiem sūdiem kko sāk darīt....jo Ogresgalā vispār tā ir ikdiena gandrīz...
 
#
KOO? 19.maijs 2017 20:39 atbildēt
Re ko saka skolas direktore- "Viņa apgalvoja, ka informācija, kas par šo atgadījumu parādījusies plašsaziņas līdzekļos, neatbilstot patiesībai, taču citu informāciju nesniedza."
Tātad, nekas nav bijis, neviens nav cietis. Viss ir meli, Butānes k-dze?
 
#
M2 » KOO? 20.maijs 2017 22:59 atbildēt
Viņa ir totāla me*le
 
#
Skolnieciņš 18.maijs 2017 21:32 atbildēt
Skolēnu gladiātoru cīņas. Konflikts. Ambīcījas. Uzpūsts ego un spēks. Karš. O, karš!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers