Izglītība & Karjera: Vējonis: Augstskolu sistēmas reformas ir atbalstāmas 3 komentāri
 
Izglītība & Karjera

Vējonis: Augstskolu sistēmas reformas ir atbalstāmas

 
Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

Mums ir rūpīgi jāizvērtē augstskolu sistēma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Līdz ar to, tas, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno augstskolu reformas, ir atbalstāmi, norādīja prezidents.

Vienlaikus ļoti būtiski, lai šis process ir rūpīgi plānots, vadīts un izskaidrots, piebilda Vējonis, atzīstot, ka izskaidrošanas daļa patlaban trūkst.

"Tas, ka jāiet uz skaita samazināšanu, varētu būt pareizi, bet to, protams, jāvērtē Izglītības un zinātnes ministrijai," teica Vējonis.

LETA jau ziņoja, ka IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), to pievienojot LU. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Tāpat vēstīts, ka RPIVA pārstāvji neieradās uz pirmdien plānoto tikšanos ar IZM speciālistiem, lai pārrunātu augstskolas reorganizāciju. RPIVA rektore Daina Voita norādīja, ka saskaņā ar likumu, lēmumu par augstskolu reorganizāciju pieņem Ministru kabinets pēc ministra ierosinājuma. Rektore uzskata, ka tas nav noticis un likumdošanas vara tiek ignorēta, līdz ar to augstskolas pārstāvji šodien ar IZM netiksies.

IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa jau norādījusi, ka RPIVA vadības lēmums neierasties uz sarunām neapturēs augstskolas reorganizācijas plāna virzību.

RPIVA rektore arī izteikusies, ka runas klīst arī par citu augstskolu reorganizāciju. Taujāta, vai IZM iecere par RPIVA reorganizāciju viņai bija jaunums, Voita aģentūrai LETA norādīja, ka oficiāli tas bijis jaunums, tomēr runas klīdušas jau vairākus gadus, tai skaitā arī par citām augstskolām. Rektore gan izteicās, ka "baumas ir baumas" un "par jebkuru lietu var baumot".

Šodien IZM eksperti plāno tikties ar RPIVA reorganizācijā iesaistītajām augstskolām.

Komentāri [3]
#
Raimonds 11.janvāris 2017 10:18 atbildēt
1991.g. tas bija jau jāizdara ... jāizvērtē Latvijas izglītības sistēma ... bet tagad ir 2017.gads ...
A varbūt tiešām nekur nav jāsteidzas?... varbūt to izvērtēšanu mēs varam atlikt uz 2037.gadu?
Un tad 2057.gadā mēs varētu sākt pieņemt jau kādus lēmumus ...?
 
#
Vējonis » Raimonds 11.janvāris 2017 10:23 atbildēt
Pareizi... likvidēt to parādu maisu - LU. Dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina!
 
#
Noteikti.. 11.janvāris 2017 10:07 atbildēt
Vajag.. vajag.. LU grimst parādos!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers