Izglītība & Karjera: LIVA: Radies iespaids, ka ministrija ķērusies pie RPIVA reputācijas graušanas 29 komentāri
 
Izglītība & Karjera

LIVA: Radies iespaids, ka ministrija ķērusies pie RPIVA reputācijas graušanas

 
foto.lu.lv

Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) atteikties no sasteigtās un speciālistu vidū neizdiskutētās ieceres par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanu, pievienojot to Latvijas Universitātei (LU).

LIVA valde informēja, ka asociācija uzskata, ka publiskajā telpā izskanējušie IZM pārmetumi RPIVA nav objektīvi, tāpēc aicina ministriju atteikties no ieceres par RPIVA likvidēšanu.

"Ir radies iespaids, ka tā vietā, lai izstrādātu mērķtiecīgu un sistēmisku piedāvājumu, kā sakārtot Latvijas augstākās izglītības nozari, kā veicināt augstskolu stratēģisko specializāciju, IZM bez diskusijas ir ķērusies pie vienas augstskolas reputācijas graušanas," norādīja LIVA.

Pēc LIVA domām, gluži pretēji ministrijas viedoklim, RPIVA ir viena no retajām Latvijas augstskolām, kas mērķtiecīgi investējusi augstāko iespējamo kvalitātes standartu sasniegšanā. Asociācija norādījusi, ka ir grūti iedomāties Latvijas pirmsskolas un sākumskolas pedagogu augstā profesionālās izglītības līmeņa saglabāšanu bez RPIVA ieguldījuma šajā darbā.

LIVA pauž neizpratni par IZM argumentu, ka akadēmija neizmanto Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu, tāpēc tā likvidējama.

"Zināms, ka ES fondi tiek piešķirti tikai prioritārajām jomām, savukārt prioritātes nosaka valsts, bet pedagoģija un skolotāju sagatavošana sen vairs nav starp tām. Valsts nepiešķir RPIVA ne daudz budžeta vietu, ne arī fondu naudu," norāda LIVA.

Asociācija uzsver, ka IZM tendenciozi nepievērš uzmanību šiem faktiem un viņuprāt, RPIVA darbojas sliktāk par tām augstskolām, kuras nekādi nespēj iztikt bez publiskā finansējuma.

LIVA ir nepieņemams veids, kā IZM jau atkārtoti komunicē ar nozares institūcijām un nozares profesionāļiem, jo par plānoto reorganizāciju netika informētas iesaistītās puses, bet gan nākts klajā sociālajos tīklos un mediju telpā. IZM arī neesot sniegusi savu redzējumu par to, kas mainīsies reorganizācijas rezultātā, piemēram par to, kā tiks uzlabots pedagogu sagatavošanas process Latvijā. Nav notikušas nopietnas un profesionālas diskusijas par Latvijas pedagoģijas augstskolu programmu īstenošanas kvalitāti un to, kā IZM iecerējusi veikt valsts augstskolu apvienošanu.

LIVA uzskata - ja process notiek šādi, mērķi, kura dēļ reorganizācijas process uzsākts, sasniegt būs grūti. Turklāt grūti būs ticēt IZM teiktajam arī citos ar izglītību saistītajos jautājumos.

Komentāri [29]
#
Danute 7.janvāris 2017 9:38 atbildēt
Neko daudz nevaru teikt par RPIVu, vai par šo LIVu. Bet ir pēdējais laiks skaļi kliegt par Latvijas optimizētājiem - kas reālajā dzīvē ir pilnībā sevi pierādījuši pirmām kārtām jau kā kā valsts iedzīvotāju bāzes likvidatori. Protams, pirms tam - ar kliedzošām izdarībām,un tikpat kliedzošu bezdarbību un nevarību - tiek likvidētas jebkādas iespējas izdzīvot Latvijas valstiska līmeņa ekonomikai - tranzītam, finanšu industrijai, zvejniecībai, rūpnieciskajai ražošanai, utt. Pēc šiem iedzīvotāju kontingenta likvidatoriem (tie paši vien ir) tūlīt neizbēgami seko centīgie un izpildīgie (nesavtīgie?) skolu un slimnīcu likvidatori (viņu terminoloģijā izsakoties - skolu un slimnīcu tīkla optimizētāji. Tie ir tādi censoņi, kā Šadurskis&CO izglītībā, Circene&CO veselības aprūpē. Un tā mēs rullējam. Kārtu pēc kārtas. Un šie rullētāji ar savu Satriecošo Veiksmes Stāstu faktiski jau ir norullējuši Latvijas valsti kā tādu. Nu galīgi noplacinājuši.
 
#
Bāren'tis 7.janvāris 2017 9:16 atbildēt
ko Latvijai ir devusi LIVA, vai arī tā nav lieka organizācija, vāvuļotāja un naudas tērētāja kura arī jālikvidē vai jāpievieno pirmskolas iestādei, ņirdziens nāk arī par to, ka Latvijā ir 60 augstskolas (gandrīz vairāk kā bērnu) kur katrai rektors ar savām sekretārēm par lielu naudu un vesels bars liekēžu, un augstākā izglītība 2 (divos) gados, tāpēc jau Latvijā viss iet uz leju
 
#
Lielais Gregs 6.janvāris 2017 23:32 atbildēt
Tādu RPIVA jau sen bija jāpievieno LU! Kāda jēga tādai mazai VALSTS augstskolai?
Zema kvalitate un augstas izmaksas. Ja privāta-cita lieta, bet valsts nauda tādai nav jātērē! Veiksmi Šadurskim!
Diemžēl RPIVA atradusi aizstāvjus ZZS. Blats!
 
#
OK » Lielais Gregs 7.janvāris 2017 2:49 atbildēt
Kvalitāte, izmaksas... tukša pļāpāšana! Kur fakti.. cipari?
 
#
Studente 6.janvāris 2017 22:47 atbildēt
Mācos LU, nevis RPIVā, bet ka valstij pedagoğija nav prioritāte ir fakts. Telpas, kurās mēs mācamies ir vienkārši briesmīgas! Remontu nav redzējuši no psrs laikiem. Par tualetēm es vispār klusēju. Trakums, trakums un KAUNS! Nevienā augstskolā tā nav. Uz rpivu arī tāpēc nāk vairāk studenti, jo LU telpās mācīties jau neviens negrib. Par pedagogiem nedomā neviens...
 
#
Zive 6.janvāris 2017 20:51 atbildēt
Lielā zive aprija mazo zivi un gardi aplaizījās.
 
#
OK » Zive 7.janvāris 2017 2:33 atbildēt
...un mazo vēl ir daudz :/
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers