Latvijā: Vides ministrija jāatjauno jau pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām 4 komentāri
 
Latvijā

Vides ministrija jāatjauno jau pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām

 
Rūta Kalmuka, F64 Photo Agency

Atklātie pārkāpumi nelegālo atkritumu apsaimniekošanā; likumdošanas nepilnības; iespējams, pārāk zemais dabas resursu nodoklis, kā arī nesamērīgi zemie sodi par pārkāpumiem – rosina diskusiju par reorganizācijas nepieciešamību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas šobrīd acīmredzami nespēj tikt galā ar daudzveidīgajām atbildības jomām, uzskata Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

E. Tavars uzsver, ka reorganizācijas mērķis ir nevis kritizēt VARAM, bet panākt, ka vides politika un ar vides aizsardzību saistītie jautājumi tiek organizēti un plānoti efektīvi visas sabiedrības interesēs. Vides politikai ir jāsekmē Latvijas tautsaimniecības izaugsme, nevis tā jābremzē, un vides aizsardzību atraut no valsts ekonomiskajiem procesiem ir tuvredzīgi un bezatbildīgi.

Ir godīgi jāatzīst - vides politika šobrīd nav valsts politiķu prioritāte, tāpēc jārīkojas, lai tā nonāk ierēdņu un politiķu dienaskārtības augšgalā. Šobrīd VARAM pārraudzībā ir 12 darbības jomas, tajā skaitā E-pārvade, Pašvaldības, Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide, Reģionālā attīstība, Dabas aizsardzība u.c. Dabas aizsardzības jomā vien ir vairāk nekā 20 risināmu jautājumu. Pie tik lielas atbildības un notikumu intensitātes, ko pieprasa katra no šīm jomām, diemžēl ir zudusi vajadzīgā darba kvalitāte. Uzskatu, ka VARAM ir pārsniedzis savu kapacitāti, un pēc šogad piedzīvotajām dabas katastrofām, mūsu uzdevums ir rīkoties, nevis klusi cerēt, ka šie bija izņēmuma gadījumi,” informē E.Tavars.

Reorganizācija - pārdalot esošo VARAM budžetu

Reorganizācijas pamatā ir jābūt funkciju auditam, pārskatot VARAM iekšējās struktūras un pakļautībā esošo institūciju atbildības. LZP ieskatā VARAM reorganizācija iespējama, pārdalot esošo VARAM budžetu un efektīvi izmantojot gan ministrijas cilvēkresursus, gan arī infrastruktūru.

Turpina E.Tavars: Šī reforma nenozīmētu papildus slogu valsts budžetam vai būtisku ierēdņu skaita palielināšanu. Reorganizācija ir jāveic pašā VARAM, vides politikas un aizsardzības jautājumus nodalot atsevišķā struktūrvienībā. Tas nav nekas jauns. Latvijā šāda sistēma strādāja līdz 2011. gadam, kad Vides ministrija tika apvienota ar toreizējo Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju. Mums ir jābūt drosmīgiem, lai pateiktu, ka toreiz pieņemtais lēmums nav bijis pareizs, un ir nozare, kura savā attīstībā un izaugsmē šobrīd netiek pārraudzīta ar tādu jaudu, kādu pieprasa sabiedrība, Latvijas ekonomika un globālie procesi.”

Komentāri [4]
#
Vides 19.septembris 2017 14:42 atbildēt
inspekcijai jāstrādā un tad nebūs jādomā par jaunu ministriju atvēršanu. Vēl vajadzētu "ielu remontu ministriju", atsevišķu departamentu riepu uzskaitei, PET pdeļu apzināsanai utt. Sviests...
 
#
999 12.septembris 2017 17:15 atbildēt
Saeima ir sastrutojusi aklā zarna Latvijas organismā.
 
#
ļuļa 11.septembris 2017 15:41 atbildēt
nekāda jauna ministrija nav vajadzīga! kas, parazītu un valsts naudas izsaimniekotāju par maz??? tāpat mums ir procentuāli lielākais ierēdņu skaits visā eiropas savienībā, kas tos visus badmiras pabaros? nodokļu maksātāji? tiem tāpat jūs valdošie esat līdz brošai, un cilvēki brauc prom, vēl par maz ir? un nevajag melot, visu var izkontrolēt un sodīt arī bez ministrijas. paši jūs esat saistīti ar to nelegālo atkritumu biznesu, iestāstiet man, ka nevi9ens nezināja par to izgāztuvi jūrmalā. kā tad. un valsts naudu arī uzreiz atrada sakopšnanai, un piedzīt arī nav no kā. jūs ko, cilvēkus par pilnīgiem idiotiem uzskatiet? lai uzliktu onkam no privātmājas par lapu dedzināšanu 200 eiro sodu, tur jums resursi atrodas, lai izķertu lielos žuļikus, tur gan ne. kretīni ne politiķi.
 
#
es » ļuļa 12.septembris 2017 9:29 atbildēt
Tavaram gatavo ministra amatu? :))))
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers