Latvijā: Augstā morāle un co 56 komentāri
 
Latvijā

Augstā morāle un co

 
F64

Man patīk, ka Latvijā beidzot kāds sācis rūpēties par morāli. Tiesa, nevar nepamanīt, ka rūpes parasti drosmīgi notiek tad, kad to cēlonis nespirinās pretim. Tad var tā droši, jo neiespers! Kas gan te vispār būtu ko daudz tarkšķēt par oligarhu lietu, ja ir ieraksti, lieciet iekšā jūtūbē, lai tad tauta dzird visus b*** un maķ, tad arī būs saprotami pierādījumi. Bet nedzird… Ja jau kāds bija tik gudrs, ka pietaupīja atšifrējumus, kā tad nenokopēja audiofailus? Tad ir vai nav? Tāds, lūk, jautājums.

Visticamāk, atbildes nebūs. Atliek vien gaidīt šo morālisko rūpju nākamo cēlienu, kas visumā līdzīgs rūpēm par Barona ielu Rīgā - «draugi, ir pienācis brīdis, kad gribu paziņot, es eju politikā! Tie, kuri ir kopā ar mani, lūdzu, atbalstiet vēlēšanās. Nezinu, vai es būšu labs deputāts, bet darīšu visu, lai bla, bla, bla». Lasīt šos tagad brīvi atstāstītos paziņojumus pavasara pusē bija gana aizraujoši, gan jau tie taps arī jaunās morāles revolūcijas kontekstā.

Pa to laiku Latvijā notiek gan šaušalīgas, gan interesantas lietas. Vispirms par šausmām. Mazais Ivans, nu jau vairs nekāds Poruka literārais tēls Cibiņš, bet reāls bērns, tā vienkārši ieiet mežā un nomirst tur badā, tāpēc, ka pieaugušajiem ir viens pīpis, ko viņš dara. Vakar mediji aizrakstījās tik tālu, ka paklīda ziņa - Dubeņu iedzīvotāji stāstot, ka naktīs dzirdējuši mežā bērnu raudam un krieviski mammu saucam. Iedomājieties, un tas viss Ivana meklēšanas kampaņas karstumā, par kuru Latvijā zināja liels un mazs! Kad jāstučī par kaimiņiem, jāraksta sūdzības uz KNAB, VID un LTV, tad pilsoniskā apziņa iegūst kosmiskus mērogus, bet te… Ja šī informācija patiesa un nav kārtējā pseidomediju pīle, tad iznāk - bērns mežā raudāja un sauca, ļaudis dzirdēja, bet nelikās ne zinis. Ja šo ziņu nav izvēmis kāds apmurgojies skribents labāku reitingu dēļ, tad, atgādināšu, gads iesākās ar Dobeles šausmām. Dzīvokli, kurā nedēļu kopā ar mirušajiem vecākiem dzīvoja četri mazi bērniņi, viens no viņiem nomira badā. Arī tad saucieni pēc palīdzības vairākas dienas palika nesadzirdēti. Dobele - Dubeņi. Nu, sakiet, kāda te morāle?

Uz šī emocionāli briesmīgā fona kaut kur debesīs, neviena nemanīta, šonedēļ uzspurdza ziņa par to, ka Latvijas Republikas Kultūras ministrijai ar tiesas lēmumu būs jāatmaksā 650 000 eiro SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums par nerealizēto Laikmetīgās mākslas muzeju Andrejostā. Varētu celt augšā vecus preses materiālus, kuru autori vēl Jauno Trīs brāļu likvidācijas laikā brīdināja - tiesas process būs bezcerīgs, ministrijai līgumā paredzētā nauda Jaunrīgas attīstības uzņēmumam agri vai vēlu būs jāatmaksā un nekādu J3B aizklapēšana no tā neglābs. Var tagad kaut ko būkšķēt par Demakovas nedarbiem - vislabākā vieta, kur to darīt, ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijs, bet saskaitāmo summa nemainīsies. Pēc Demakovas bija daudz ministru, tos vadīja no oligarhiem attālināti lietussargu partiju revolucionārie premjeri, kuri šo lietu vairāk nekā desmit gadu laikā varēja atrisināt, bet nē - aizpauzēja līdz 650 000 eiro. Par šo naudu kultūrā taču varētu paveikt neticami daudz laba! Nu kaut vai daudz izvazāto mediju jomā, ko, ak, zaudējums, vairs nekoordinēs augsti kompetentais mediju speciālists Roberts Putņa kungs, kura pieredze šajā ziņā vienkāršajiem mirstīgajiem gan nebija īsti saprotama.

Mediju tēmu turpinot, Latvijas Radio izteicis neuzticību savam NEPLP mediju uzraugam Ivaram Āboliņam. Īstenā deja šajā jautājumā sāksies jaunnedēļ, droši vien būs tēma jaunam komentāram. Vēl vakardienas interneta portālu komentāros var jauki palasīties par idiotu prezidentu, kuram sen laiks aizvērties un pazust kopā ar ZZS. Tas nu tiešām ir līmenis un augsta morāle! Vispirms prasīt no prezidenta rīcību, bet tad komentāros paziņot, lai viņš tur muti un vācas. Un tā ir mūsu sabiedrība, rakstītāji ir cilvēki, kas dzīvo tepat līdzās. Es nezinu, par kādu morāli un kādām normām mēs šeit varam runāt, ko mēs varam prasīt no oligarhiem, prezidentiem, politiķiem, kurus amatos ievēlējam paši, ne jau kaut kādi no Burkinafaso importēti marsieši. Tāda, lūk, mums tā morāle.Komentāri [56]
#
fan 18.jūlijs 2017 23:11 atbildēt
interesanti, ka tik daudzus cilvēkus nafig neinteresē ne NĪN bezpreģels, ne pakaļā iegrūztā medicīnas aprūpe, ne akcīzes celšana degvielai - dodiet tikai apdirst "oligarhus" un paklausīties viņu sarunas! jums ko - darīt vairs nav ko? vai arī smadzenes esat izmīzuši?
 
#
Tieši tā 18.jūlijs 2017 11:31 atbildēt
Es arī visu laiku domāju par to, ka nevienai partijai neinteresē sabiedrība. No tā laika, tā ļaunā murga, kad neatrada mazo Ivanu dzīvu un pie visu parasto iedzīvotāju vienaldzības, ieskaitot raudāšanu un saucienus pēc mammas mežā naktī, kad gar meža viensētu skraidošie suņi sāka riet, bet neviens nelikās zinis + izrādās Liepājas policijas dežurante netika nodevusi vienīgo pareizo informāciju meklēšanas centram, tā rīkojoties noziedzīgi kā amatpersona, bet bērnam mežā bija lēnās drausmīgās mokās jānomirst, sapratu cik tukša un bezjēdzīga ir tā pļāpāšana par politiku presē un internetā. Cilvēkiem nav jābūt bagātiem, lai viņi būtu cilvēcīgi un prātā attīstīti cilvēki. Esmu sapratusi, ka tā vien cilvēkam ir vērtība, ka ir paēdis, siltumā, apkārt daba un saule un, protams, savējie mīļi cilvēki apkārt, kas par tevi jūtas atbildīgi. Ir visādas bērnu aizsardzības institūcijas, pašvaldībās Sociālie dienesti un Bāriņtiesas, kas darbojas ļoti slikti. Pabalsts vien neaizsargā bērnus. Kādēļ, ja kāds nerūpējas par bērniem, tos nevar atdot adopcijai pēc daudz vienkāršākiem noteikumiem, kaut vientuļiem cilvēkiem, kam jebkurš bērniņš būtu kā acuraugs, bez jebkādiem pabalstiem.
Politiskās partijas pēc katra nelaimes gadījuma ar bērniem, diskusijās tikai papļāpā, kam neseko nekādi pasākumi valstiskā līmenī.
Mazā Ivana lieta ir mainījusi manu attieksmi pret dzīvi, šo valsti un šo sabiedrību un domāju tā ir daudziem.
 
#
goija 17.jūlijs 2017 18:26 atbildēt
Nemoralizēt ir labi. Padomājiet par to!
 
#
Rakstniekiem 17.jūlijs 2017 7:30 atbildēt
Ko lai par Jums domā? A.Jundze nav tikai A.Jundze, viņš ir Rakstnieku savienības vadītājs. Tā ir Jūsu misija - aizsargāt A.Lemberga asiņojošo ķermeni?
 
#
. » Rakstniekiem 17.jūlijs 2017 10:12 atbildēt
nepaskaidrosiet, kāds te sakars ar Lembergu? jums viņš visur rādās?
 
#
> . » . 17.jūlijs 2017 11:41 atbildēt
Ak, atvainojiet, aizmirsu, ka šī ir Neatkarīgā taču.... :).
 
#
. » > . 18.jūlijs 2017 23:07 atbildēt
jums tiešām viņš visur rādās? ārstēties neesat mēģinājis? pret gļukiem palīdzot pelašķu novārījums, pamēģiniet.
 
#
Nja » Rakstniekiem 17.jūlijs 2017 11:37 atbildēt
Saņēma Jundzes kungs asa spērienu pa astes kaulu un īsu komandu, - Riet. Rakstnieku priekšnieka kungs atkārtotu pavēli negaidīja.
 
#
Ķiploks » Nja 17.jūlijs 2017 11:53 atbildēt
Mīļais, draudziņ, kur biji pazudis? Gribu zināt, vai esi vesels, vai tava tūpļa rētas ir jau sadzijušas. Esi gan tu kaislīgs.
 
#
oui 16.jūlijs 2017 18:55 atbildēt
katrai tautai esot tāda valdība, kādu tā pelnījusi vai citiem vārdiem- mēs esam savienotie trauki, gribam to vai negribam , atzīstam vai nē. Kamēr katrs pats nesavedīs kārtībā savu morāli, nekādas kopējās nebūs, jo nevar būt
 
Skatīt visus 56 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers