Latvijā

23.mai
Drošības policija (DP) prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam ir piemērojusi piecus dažādus drošības līdzekļus, tostarp Lindermanam nakts laikā jāatrodas savā dzīvesvietā un viņam aizliegts izbraukt no valsts, pavēstīja Lindermana aizstāve Jeļena Kvjatkovska.
 
23.mai
Ceturtdien Latvijā būs pārsvarā sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.
 
23.mai
Rīgas apgabaltiesa šodien attaisnoja abus Krievijas pilsoņus, kā arī prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu, kuri bija apsūdzēti saistībā ar 2015.gada vasarā notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Ādažu bāzē.
 
23.mai
Jaunā konservatīvā partija (JKP) neatsauksies partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāta advokāta Alda Gobzema rosinājumam veidot kopīgu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām, pavēstīja JKP vadītājs Jānis Bordāns.
 
23.mai
Vakar, 22.maijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas rīcībā nonāca informācija par latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izplatīšanos skolēnu vidū aptuveni pusstundu pirms eksāmena sākuma. Par notikušo policijā nekavējoties uzsākts kriminālprocess un jau ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura savu vainu nodarījumā atzīst.
 
23.mai
Valsts a/s Latvijas dzelzceļš (LDz) sākusi kārtējo sociālo kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu un rīcību dzelzceļa tuvumā.
 
23.mai
Valsts pārvaldē joprojām nav sakārtota atlīdzības sistēma, kā arī nepieciešams sakārtot izdienas pensiju sistēmu, šodien žurnālistiem stāstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
 
23.mai
Šodien, 23.maijā, ikgadējā OECD Starptautiskā transporta foruma (ITF) samita ietvaros VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) tika uzņemts ITF Korporatīvās partnerības padomes biedru sastāvā līdzās 30 citiem pasaules transporta, loģistikas, nozares rūpniecības un augsto tehnoloģiju uzņēmumiem. LDz patlaban ir vienīgais uzņēmums no Baltijas, kas darbojas šajā padomē.
 
23.mai
No 1.jūlija obligātās iepirkumu komponentes (OIK) fiksētā daļa visiem elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
 
23.mai
Iedzīvotāju brīvais laiks pēc visu ikdienas pienākumu veikšanas ir mērāms minūtēs, nevis stundās. Visvairāk no darba brīvā laika aizņem ēst gatavošana.
 
23.mai
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgi mēnesi izmēģināja jaunāko un modernāko aparatūru iekšējo orgānu aplūkošanai trīs dimensijās laparoskopisko operāciju laikā.
 
23.mai
Kādā skolā Zemgalē vakar nopludināti latviešu valodas eksāmena - domraksta temati, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Alise Bērziņa.
 
23.mai
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteiktos ierobežojumus saistībā ar pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kas nozīmētu aizliegumu studiju programmas īstenot krievu valodā.
 
23.mai
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) darbiniekiem būs jāpalielina atalgojums, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica jaunā dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.
 
23.mai
Par dalību 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātajam Ansim Ataolam Bērziņam pie ieslodzījumā pavadītā laika ieskaitīts arī tie mēneši, ko Bērziņš pavadīja aiz restēm Čehijā, aģentūrai LETA pavēstīja Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks.
 
23.mai
Ieklausoties nozares speciālistos, likumdevējs piekritis, ka iecere izvērst cīņu ar Krievijas propagandu, ierobežojot krieviski raidošo televīzijas kanālu skaitu pakalpojuma sniedzēju pamatpaketēs, vēlamo rezultātu nenesīs un no likumprojekta svītrota.
 
23.mai
Latvijā beidzot ir jāsakārto sensitīvā izdienas pensiju sistēma, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
 
23.mai
«Pilsētas svētku laiks ir tas, kad ciešāk domājam par vērtībām, ko radām un ieguldām savā pilsētā. Saliekot kopā sešdesmit tūkstošu Jelgavas iedzīvotāju labās domas un darbus, rodas vesela straume, kas pilsētai ļauj augt un kļūt stiprākai. Mūsu pienākums ir līdzdarboties pilsētas dzīves uzlabošanā,» Jelgavas pilsētas svētku nedēļā intervijā Neatkarīgajai uzsver Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
 
23.mai
Šīs nedēļas otrajā pusē un nākamnedēļ laikapstākļus Latvijā noteiks anticikloni, tādēļ laiks būs pārsvarā sauss un saulains, gaisa temperatūra dažās dienās var sasniegt +30 grādus, liecina jaunākās laika prognozes.
 
23.mai
Trešdienas rītā Latvijā ir daļēji apmācies laiks, pārsvarā bez nokrišņiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām - galvenokārt valsts dienvidaustrumu daļā - izklīst migla. Vēja vietā ir vēsma un bezvējš. Gaisa temperatūra piecos rītā bija no +5 līdz +13 grādiem. Deviņos rītā gaidāmi +13..+17 grādi.
 
23.mai
23. maija Neatkarīgajā Rīta Avīzē lasiet:
 
23.mai
Apgalvojot, ka par veselības pakalpojumiem pacienti praktiski visu samaksā paši, iedzīvotāji maldina sevi un citus. Lai arī veselības aprūpē joprojām pastāv rindas uz izmeklējumiem, plānveida operācijām, konsultācijām pie speciālistiem, valsts atvēlētais finansējums valsts apmaksātiem pakalpojumiem ir būtiski audzis.