Latvijā

Vakar, 22:52 Piektdien mūžībā devies ilggadējais Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Jānis Pliens, ziņo LTS. Vairāk »
 
Vakar, 22:11 Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) pieprasījusi Rīgas domei pārtraukt Āgenskalna tirgus sakņu paviljona demontāžu, vēsta Latvijas Radio. Vairāk »
 
Vakar, 21:50 Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši četrus jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, tostarp sērga pirmo reizi skārusi Mārupes novada Mārupes pagastu, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija. Vairāk »
 
Vakar, 21:15 Šo sestdien, 24.martā, tiks svinēta Zemes stunda un Pasaules Dabas Fonds aicina ikvienu pievienoties šai pasaulē lielākajai vides akcijai, lai uzsvērtu savu apņemšanos videi draudzīgākām izvēlēm ikdienā. Zemes stundas laikā no plkst. 20.30 - 21.30 pēc vietējā laika ikviens pasaules iedzīvotājs ir aicināts izslēgt gaismu, tādejādi simboliski pievienojoties planētai Zeme. Vairāk »
 
Vakar, 20:49 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn tika aizturēts Čehijā, piektdien no rīta nogādāts Latvijā un pašlaik atrodas Rīgas Centrālcietumā, vēsta Latvijas Televīzija (LTV). Vairāk »
 
Vakar, 20:18 Pēc strīda par pašvaldības degvielas izmantošanu privātām vajadzībām Ķekavas novada domes deputāts, līdzšinējais Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ķekavas nodaļas vadītājs Neils Kalniņš izstājies no partijas. Vairāk »
 
Vakar, 18:18 «Mans tēvs Ojārs Saulītis mācījās Rīgas 1. ģimnāzijā. Kad 1941. gadā Rīgā ienāca vācieši, audzēkņus no skolas izlika ārā, lai iekārtotu hospitāli vācu karavīriem. Vēlāk viņš strādāja kinoprojektoru remonta darbnīcā Ādolfa Hitlera štrāsē. Sākumā tēvu latviešu leģionā neiesauca, bet 1944. gadā viņš saņēma pavēsti – tikos un tikos ierasties Elizabetes un Tērbatas ielu stūrī. Tēvs, paņēmis koferīti, kopā ar savu draugu aizgāja uz noteikto vietu. Tur visus puikas pēc saraksta krāmēja iekšā kravas automašīnās un – uz Kurzemes fronti! Ojārs saskatījās ar savu draugu, un abi saprata bez vārdiem: mums tas nav vajadzīgs! Abi paprasījušies uz tualeti, sak, tūdaļ būsim atpakaļ, re, kur mūsu mantas paliek! Tā viņi aizbēga un pēc tam līdz oktobrim slēpās, kad Rīgā ienāca sarkanā armija,» stāsta Askolds Saulītis. Vairāk »
 
Vakar, 18:05 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņu krimināllietā notiesātais Ansis Ataols Bērziņš, kurš pērn tika aizturēts Čehijā, iespējams, šodien plkst.22.40 tiks nogādāts Latvijā ar lidmašīnas reisu no Prāgas, liecina informācija Bērziņa sociālā tīkla "Facebook" profilā, kurā jau agrāk sniegtas ziņas par viņa gaitām. Vairāk »
 
Vakar, 18:00 Kādreiz Talsos dzīvojošo Eihvaldu pēcteči atsaukušies uz Neatkarīgās publikāciju 25. marta mācība tiem, kas stāsta anekdotes. Šai dzimtai piederīgais Ernests Eihvalds par iepriekšējās publikācijas varoņa Kārļa Štālmaņa stāstīto anekdošu klausīšanos izpelnījies bargāku sodu sev un saviem piederīgajiem, nekā tika sodīts pats Kārlis ar viņa sievu un meitu piedevām. Vairāk »
 
Vakar, 17:20 Pavasara plūdu risks Latvijas teritorijā pašlaik tiek vērtēts zemāks nekā iepriekšējos gados, pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš. Vairāk »
 
Vakar, 16:07 Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcijas deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt parlamentā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolas posmā. Vairāk »
 
Vakar, 15:47 2018.gadā sporta nozare var lepoties ar lielāko valsts budžetu pēdējos gados, uzrunā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālasamblejas dalībniekiem atgādināja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
Vakar, 15:19 Kā liecina statistikas dati, Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes. Vairāk »
 
Vakar, 15:05 Naktī uz sestdienu, iestājoties bezvējam, gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz -3..-9 grādiem, dažviet Vidzemē un Latgalē - līdz pat -12 grādiem, prognozē sinoptiķi. Vairāk »
 
Vakar, 15:00 Ja lieto kādu izbijušu modes vārdu, bez kura 2000. gadu sākumā pašmāju abu dzimumu Oļiņietes negāja nekur, tad šīs nedēļas «diskursu» divos vārdos varētu noraksturot kā «šur tur». Šur tur kāds pačaloja par to, kurus prezidentus drīkst vai nedrīkst sveikt ar ievēlēšanu. Iespējams, aizmirstot, kādā pasaules daļā atrodas Latvija, kas ir mūsu kaimiņi, ar kuriem būs jādzīvo arī turpmāk neatkarīgi no ievēlētiem vai neievēlētiem prezidentiem. Vairāk »
 
Vakar, 14:41 Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs, kamēr gandrīz tikpat daudz jeb 40% iedzīvotāju domā, ka brīvdienu skaits ir pietiekošs, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktā aptauja. Vairāk »
 
Vakar, 14:16 Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) plāno Rīgas domē pieteikt gājienu un mītiņu 4.aprīlī, lai aicinātu Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neizsludināt grozījumus likumā par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviski vidusskolās. Vairāk »
 
Vakar, 14:00 Lauku atbalsta dienests (LAD) pērn lauksaimniekiem izmaksājis rekordlielu summu – teju 600 miljonus eiro. LAD atbalsta maksājumus veic no 2002. gada. Vislielāko atbalstu šajā laikā saņēmuši Jelgavas novada lauksaimnieki un uzņēmēji – aptuveni 210 miljonus eiro. Vairāk »
 
Vakar, 13:52 Kā iepriekš ziņots, ceturtdien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā. Tas radījis dažādu viedokļu sadursmi gan starp politiskajiem spēkiem, gan iedzīvotājiem, uzzinot deputātu lēmumu. Vairāk »
 
Vakar, 13:23 Valsts robežsardze spēj aizsargāt Latvijas un visas Eiropas Savienības (ES) austrumu robežu, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers