Latvijā: Aicina nefotografēt un nefilmēt Ziedoņa bērēs 15 komentāri
 
Latvijā

Aicina nefotografēt un nefilmēt Ziedoņa bērēs

 
F64 Photo Agency

Rīt, 6.martā, no Rīgas Doma mūžībā aizvadīs vienu no diženākajiem tautiešiem Imantu Ziedoni. Laikā no plkst. 10 līdz 13 ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts atvadīties no izcilā dzejnieka un publicista. Doma baznīcā izskanēs paša Imanta Ziedoņa lasījumu ieraksti un Latvijas mūziķu veltītie priekšnesumi dzejnieka piemiņai.

Piemiņas ceremonijā no plkst. 10 līdz 13 muzicēs Rīgas Doma kora skolas Meiteņu koris, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas Zēnu koris, dziedātājs Renārs Kaupers, Latvijas Radio koris, koris „Kamēr...”, orķestris “Sinfonietta Rīga”, Dārziņa vīru koris, koris „Ave Sol”, pianists Vestards Šimkus, flautiste Dita Krenberga, dziedātāja Ieva Parša, maestro Raimonds Pauls un „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets.

Mācītāja Jura Rubeņa dzejniekam veltītais dievkalpojums noritēs no plkst. 13 līdz 13.45. Īsi pirms dievkalpojuma ieeja baznīcā būs liegta. Pasākuma norises tiešraidi nodrošinās Latvijas Televīzija un Latvijas Radio, savukārt Doma laukumā būs novietots ekrāns un skaļruņi, lai lielas cilvēku plūsmas gadījumā notiekošo varētu vērot arī ārpus baznīcas.

Dzejnieks tiks guldīts zemes klēpī Ragaciema kapos, piedaloties tikai tuvākajiem cilvēkiem. Organizatori nogādās dzejniekam veltītos ziedus līdz kapavietai Ragaciemā, ja tie tiks nolikti Doma laukumā pie lielā ekrāna.

Respektējot Imanta Ziedoņa ģimenes lūgumu, bēru organizācijas komisija aicina visus atvadīties gribētājus būt saprotošiem un tolerantiem - nefotografēt un nefilmēt atvadīšanās procesa gaitu Rīgas Domā. Tiesības iemūžināt pasākumu Rīgas Domā ir deleģētas tikai Latvijas Televīzijai, Latvijas Radio un ģimenes fotogrāfam Gunāram Janaitim.

Komentāri [15]
#
? 8.marts 2013 19:55 atbildēt
e, kāpēc tuvinieki no trūcīgā Latvijas budžeta pievāc 20 000ls? Nevar būt tikai tiešibas uz naudu, līdzi nāk pienākums. PAr šo naudu 4 bērnus varēja izārstēt. Bija laiki, kad kalpus kungam līdzi glabāja! Un vai tad te nav tas pats tikai modernizēts? Atsakot šo naudu bērnu dzīvībām?
 
#
buržujiem nekas nav svēts 6.marts 2013 7:36 atbildēt
Aicina nefotografēt un nefilmēt Ziedoņa bērēs
tiesības iemūžināt pasākumu Rīgas Domā ir deleģētas tikai Latvijas Televīzijai, Latvijas Radio un ģimenes fotogrāfam Gunāram Janaitim.
===
ciniskāk, redzams, vairs nevarēja
 
#
S. Oliņa 6.marts 2013 6:05 atbildēt
Un atkal jau mietpilsoņu uztraukums : kāpēc nedrīkst fotogrāfēt vai filmēt? Tāpēc, ka TĀ būtu tikai pieklājīgi! Mieru! (Izskatās, ka Kādam nav pieņemami, ka kāda bilde neliecinās, ka Viņš arī bija bēru ceremonijā...)
 
#
Anete 6.marts 2013 0:30 atbildēt
Es pat apbrinoju un priecajos par tiem, kas spej beres parverst par aizgajusa dzives svinibam! Laiku atlicina skumjam, labu atminu cilasanai, nodzivotas dzives svinibam! Ta vairakas tautas beres ari atzime. Nevar taks gausties vien. Katram savs laiks. Imants Ziedonis tacu skaistu mantojumu atstajis. Dizu dzivi nodzivojis.
 
#
Aģents x 5.marts 2013 23:36 atbildēt
Ceru, ka tiešām bildēs tikai viens fotogrāfs. Bet interesanti būtu zināt, kas notiks, ja būs vēl kāds-i, kas gribēs uzņemt kādu bildi...
Vai bēres ir pasākums? Protams, ka ir. Bēres ir piemiņas pasākums, kas tiek veltīts aizgājējam.
Ja būtu iespēja aizbraukt, es arī dotos nolikt ziedus šim cilvēkam par godu, tomēr ir sagadījies tā, ka ziedi un vainags būs jāliek citam. Lai aizgājējiem vieglas smiltis!
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers