Latvijā: Latvijas Bankā atklās izstādi "20 Nacionālās valūtas mākslas gadi" Komentēt
 
Latvijā

Latvijas Bankā atklās izstādi "20 Nacionālās valūtas mākslas gadi"

 

Latvijas Bankas ēkā K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, 6. martā tiks atklāta unikāla multimediāla izstāde par Latvijas naudas dizainu " 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi".

1993. gada 5. martā apgrozībā tika laista pirmā atjaunotā lata naudas zīme – 5 latu banknote. Atjaunotā lata 20 gadi ir būtisks laikposms Latvijas naudas zīmju dizaina vēsturē. Tas devis vairāk nekā 100 dažādas nominālvērtības banknošu un monētu ar Latvijas kultūras kanonā ietvertu māksliniecisko vērtību. Latvijas Banka piedāvā iespēju šo īpašo mākslas jomu iepazīt vienotā ekspozīcijā – skatoties, klausoties un līdzdarbojoties. 

"Izstāde " 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi" ir dinamisks vizuāls vēstījums par naudas, simbolu, dzīvesstila, vēstures un mākslas savstarpējām attiecībām. Tā ir iespēja iepazīt naudu kā mākslas darbu un izprast, kā sižeti naudas zīmēs vieno cilvēkus Latvijā un integrē pasaulē,"stāsta izstādes kuratore mākslas zinātniece un Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas locekle Ramona Umblija.

Latvijas naudas zīmju darināšanā līdzdarbojušies vairāk nekā 40 mākslinieku.Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar unikālu mākslas projektu - interaktīvu ekspozīciju, kurā ar dinamiska un tēlaina vēstījuma starpniecību varēs iepazīties ne tikai ar visām Latvijas Bankas naudas zīmēm (apgrozības naudas zīmes un jubilejas un piemiņas monētas) un to dizainu, bet arī ar to autoru radošo darbību visdažādākajās nozarēs un žanros.

Apmeklēt mūsdienīgi veidotu, interaktīvu ekspozīciju, kurā ietvertas slīdrādes, skārienjutīgi ekrāni, videointervijas ar māksliniekiem, virtuāli mākslas darbi, fotoreportāžas no darbnīcām.

Līdzdarboties Radošās darbnīcas pasākumos. Apmeklētāji ar mākslinieku palīdzību varēs uzzīmēt savu monētu,tikties ar naudas zīmju autoriem.

Astoņas sestdienas plkst. 12.00–14.00 Radošajā darbnīcā notiks mākslinieku, naudas zīmju autoru tikšanās ar skatītājiem, stāstot par savu daiļradi un to, kāpēc gleznotājs vai scenogrāfs "taisa naudu". Māksliniekus varēs satikt, redzēt darbojamies un uzrunāt arī izstādes īpašajos vēlajos ceturtdienu vakaros 14. martā, 4. aprīlī un 18. aprīlī plkst. 20:00–22:00.

Piedalīties balsojumos par dažādām monētu nominācijām ("Mana monēta" – visu 20 gadu iemīļotākā monēta; arī gadskārtējā aptauja "Latvijas gada monēta 2012").

Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers