Neaizmirsti pagriezt pulksteni par stundu uz priekšu!
 

Šonakt, plkst. 03:00 pēc Latvijas laika mūsu valstī un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.03:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.04:00.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 2012.gada 28.oktobrī plkst.04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Informāciju par laiku visā pasaulē (par laika joslām, cik ir pulkstenis kādā konkrētā valstī jeb pilsētā, par valstu pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ, utt.) varat iegūt portālā www.timeanddate.com.

Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir Ekonomikas ministrija. Papildus informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ - par laika skaitīšanu Latvijā un pasaulē, pārejas uz vasaras laiku vēsturi un ietekmi - pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā internetā - http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=30515&lng=lv.