#

Piektdiena, 30.janvāris

Vārda dienas: Pārsla, Tīna, Valentīna

+2°C 7 m/s DA uz plkst.13

Saule lec 08:25, riet 16:47

Internetbanku lietotāji var elektroniski deklarēt savu dzīvesvietu

Kredītiestāžu elektronisko norēķinu sistēmu jeb internetbanku lietotājiem no šodienas būs iespēja bez maksas elektroniski deklarēt savu dzīvesvietu.

To paredz 20.oktobrī valdībā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi, kas šodien stājas spēkā.

Arī līdz šim iedzīvotāji varēja elektroniski deklarēt savu dzīvesvietu interneta vietnē www.latvija.lv, taču to varēja izdarīt tikai personas ar e-paraksta iespējām, kas pieejamas ļoti ierobežotam skaitam lietotāju. Turpretī banku norēķini internetā tiek plaši lietoti un kredītiestāžu piedāvātās autentifikācijas sistēmas atbilst augstām drošības prasībām, līdz ar to tās var tikt izmantotas arī oficiālu iesniegumu nosūtīšanai valsts iestādēm, konstatējuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) speciālisti.

Jauno iespēju varēs izmantot "SEB bankas", "Swedbank" un "Latvijas Krājbankas" internetbanku lietotāji, aģentūrai LETA pastāstīja PMLP priekšnieka palīdze preses un sabiedriskajos jautājumos Laura Karnīte.

Kā ziņots, no šā gada 1.jūlija par dzīvesvietas deklarēšanu pašvaldībā vai pa pastu ir noteikta valsts nodeva trīs latu apmērā, bet dzīvesvietas deklarēšana internetā ir pieejama bez maksas.

DALĪTIES AR ŠO ZIŅU

Komentāri (25)
#
Anna

Gaidu atbildi uz manu e-pastu

#
Anna

Mans SEB bankas konts ir LV6UNLA0001049716017; un e-pasts anna_egle@apollo.lv

#
Anna

Vēlos zināt, kā man tālāk rīkoties.

#
Anna

Nesaprotu,kāpēc manā paskaidrojumā ir ievisusās divas man nepiederošās un svešas personas.t.i, "iedzīvotāji"un "akis" . Lūdzu izņemt tās no mana iesnieguma.

#
Anna

Vēlos dzīvot blakus vīram, jo esošāis dzīvoklis Prūšu 3 korpuss 3 dz. 72 nepieder man, bet esmu tur īrniece.

Vairāk komentāru
Pievienot komentāru

Vārds *

Ziņojums *