Latvijā: Kairišs uzskata, ka nav jāsvin ne 16.marts, ne 9.maijs 13 komentāri
 
Latvijā

Kairišs uzskata, ka nav jāsvin ne 16.marts, ne 9.maijs

 
F64

Latvijā nevajadzētu atzīmēt nevienu no diviem strīdīgajiem datumiem - ne 16.martu, ne 9.maiju. Tādu viedokli radio "Baltkom" pauda režisors Viesturs Kairišs.

Viņš atzina, ka ar aizliegumiem nevarēs atcelt 9.maija svinības Pārdaugavā, taču no šīs dienas nevajadzētu "uzpūst" tik lielus svētkus.

"Tas ir gaumes jautājums. Man šķiet, ja cilvēki svin 9.maiju, tad vajadzētu mazliet mazāk jautrības tāpēc, ka 9.maijs latviešiem nozīmē, ka diemžēl Otrais pasaules karš nebeidzās. Padomju vara 9.maijā leģitimizēja okupāciju vēl uz 50 gadiem," teica Kairišs, piebilstot, ka viņš šajā dienā nejūtas komfortabli.

Tāpat režisors uzskata, ka sabiedrībā nepieciešama diskusija par 16.marta gājiena lietderīgumu.

"Par leģionāriem ir jāzina. Tas ir traģisks un sapīts stāsts - daudzi no latviešiem vācu armijā nonāca piespiedu kārtā. Viņi gāja bojā un tas būtu jāpiemin. Taču nevajadzētu no tā visa taisīt lielus svētkus, gājienus. Atkārtošu, ka tas ir ļoti sarežģīts datums," pauda Kairišs.
Komentāri [13]
#
Erna 17.aprīlis 2018 18:50 atbildēt
Svināmās dienas vai atzīmējāmās?
 
#
Hm 17.aprīlis 2018 15:39 atbildēt
Kāpēc vāciešiem Igaunijā neizdevās izveidot Wafen SS leģionus?
 
#
Uldis » Hm 17.aprīlis 2018 16:38 atbildēt
Igauņi kopā ar latviešiem sita krievu fašistiskos iebrucējos, tā, ka katra zemākā primāta, homo russicus, ģenētiskā atmiņā ir palikuši viņa senču, sarkanarmiešu, aiz bailēm piepļūtītie kerzaviki.
 
#
aha 17.aprīlis 2018 15:33 atbildēt
nu baigais guru atradies!
 
#
Yes 17.aprīlis 2018 15:28 atbildēt
Idiņ, neputrojies nu atkal! 16. martu neviens nesvin. Bet atceras WWII, kad Latvija tika ierauta vācu - krievu karā, ka Latvijas pozitīvā neitralitāte nevienu neinteresēja, gandrīz no katras ģimenes kāds tika paņemts, daudzi tika pazaudēti uz visiem laikiem, gan kaujas laukā, gan svešumā, ģimenes palika bez vienīgā apgādnieka, daudzi izauga bez tēva... Gājiens pie pieminekļa nav nekāds prieka gājiens, bet lai atcerētos, ka Austrumu frontē leģionāriem radās cerība atkārtot 1918. gadu, kad vācu armijas klātbūtnē Rīgā tika dibināta Latvijas valsts, - laikā, kad abas karojošās puses bija savstarpēji novājinātas. Diemžēl šoreiz tas neizdevās - vācieši iespītējās, cerot uz savu "jauno ieroci", bet krievus USA un sabiedrotie tā uzbaroja, ka tie spēja ne tikai Baltiju iekarot, bet arī pusi Eiropas, un draudēja aiziet līdz pat Atlantijas okeānam. Latviešiem 16. marts ir skumju pārdomu diena, nevis svētki. Citādi tas ir ar 9. maiju tiem, kas sanāk pie Okupācijas pieminekļa, lai priecātos - mēs jūs iekarojām, mēs atkal gribam būt šeit noteicēji.
 
#
Antiņš 17.aprīlis 2018 14:56 atbildēt
Vajadzētu abus svētkus apvienot vienā svētku dienā, lai abas puses varētu kārtīgi izsvinēties. Tātad jāmeklē vidējais datums kopējai svētku dienai. Tad arī viens otram nemaisīs baudīt svētkus. Un jaunajai svētku dienai ir jābūt brīvdienai!
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers