Latvijā: Pārbaudīs visas gājēju pārejas uz valsts autoceļiem 7 komentāri
 
Latvijā

Pārbaudīs visas gājēju pārejas uz valsts autoceļiem

 
F64

VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) plāno veikt visu valsts autoceļu tīklā esošo gājēju pāreju auditu, īpašu uzmanību pievēršot neregulējamām pārejām, daļa no kurām varētu tikt likvidēta.

Pasaulē veiktie pētījumi pierāda, ka neregulējamās gājēju pārejas nevis samazina ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu, bet palielina to. Tostarp gājējiem par 28 %, transporta līdzekļiem - par 20 %, bet kopumā - par 26 %.

Savukārt regulējamās gājēju pārejas bez īpašās fāzes gājējiem samazina kopējo CSNg skaitu par 1 %, bet CSNg ar gājējiem par 8 %. Regulējamās gājēju parejas ar īpašo fāzi gājējiem samazina kopējo CSNg skaitu par 7 % un CSNg skaitu ar gājējiem - par 12 %.

Pašreiz uz valsts galvenajiem autoceļiem ir 98 gājēju pārejas, no tām 68 ir neregulējamas un 30 pārejas ir aprīkotas ar luksoforu. 25 ir divlīmeņu gājēju pārejas.

Vislabākie ceļu infrastruktūras risinājumi mazākaizsargāto satiksmes dalībnieku (gājēji un velosipēdisti) drošības paaugstināšanai ir divlīmeņu krustojumi, taču to izbūve prasa lielus kapitālieguldījumus.

Pērn LVC, sadarbībā ar Valsts policiju un CSDD ir veikusi padziļinātu izpēti par ceļu satiksmes negadījumiem, kas notika 2016. gadā Rīgas reģionā un beidzās ar smagām sekām - CSNg rezultātā bija smagi ievainotie vai bojāgājušie. Lielākā daļa no 84 negadījumiem bija uzbraukšana gājējam.

Komentāri [7]
#
O 16.aprīlis 2018 16:57 atbildēt
biedra Ushakova iela......... tak derzhatj. nu, cirks
 
#
vai 16.aprīlis 2018 16:52 atbildēt
tad RD ir LV ? PAT NE MAZAAKAA SAKARA- DRIIZAAK AR PIEMASKAVU
 
#
Latatejas gājēju pārejas ir bāžamas vājonim ānusā! 16.aprīlis 2018 16:43 atbildēt
ušakovkā, šķērsojot zebru pie Laimas pulksteņa - rezultāts var būt letāls!
 
#
pie gņila kušķakova » Latatejas gājēju pārejas ir bāžamas vājonim ānusā! 16.aprīlis 2018 18:34 atbildēt
visas gājēju pārejas IR LETĀLAS !
 
#
HC 16.aprīlis 2018 16:41 atbildēt
Ja gājēju daudz, jābūvē tuneļi un / vai tilti. Šitās gājēju pārbrauktuves sen bija jālikvidē. Tāpat gājējiem vajag iedzīt paurī ka pat šķērsojot brauktuvi tur kur ir zebra, no sākuma ir jāpārliecinās, ka šoferis vēlmi ir sapratis un spēj apstāties. Nevajag ar aizbāztām ausīm un trulu ģīmi neskatoties lekt zem riteņiem.
 
#
astra 16.aprīlis 2018 16:35 atbildēt
Pareizi,cilvēku likvidācija jau notiek,kam tad gājēju pārejas?Visu pie mums Lv likvidē!
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers