Latvijā: Latvijas armijai būs 2,4 miljonus eiro vērti bezpilota lidaparāti 31 komentāri
 
Latvijā

Latvijas armijai būs 2,4 miljonus eiro vērti bezpilota lidaparāti

 
AP/Scanpix

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nākamgad plāno saņemt bezpilota lidaparātus, kas iegādāti ar ASV finansiālu atbalstu 2,4 miljonu eiro apmērā, informēja Aizsardzības ministrijas preses nodaļa.

Atbilstoši ASV valdības Ārvalstu militārā finansējuma programmai NBS piegādās trīs uzņēmuma "AeroVironment" taktiskās bezpilota lidaparātu sistēmas "RQ-20A Puma" sistēmas. Šīs vairāk nekā 3 miljonu dolāru (2 435 658 eiro) vērtās sistēmas stiprinās novērošanas un izlūkošanas spējas.

Katrā sistēmā ietilpst trīs bezpilota lidaparāti, tātad Nacionālie bruņotie spēki kopā saņems deviņus lidaparātus. Operacionālās drošības apsvērumu dēļ ministrijā neatklāja, vai lidaparātus varēs arī apbruņot.

Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki sākuši attīstīt bezpilota lidaparātu koncepciju, un ir uzsākta šo lidaparātu iegāde. Speciāla koncepcija novērošanas un atpazīšanas spēju uzdevumu izpildei pieņemta 2016.gadā.

ASV tehnoloģiju uzņēmums "AreoVironment" nodarbojas ar bezpilota lidaparātu tehnoloģiju izstrādi un ražošanu, un tas ir lielākais mazo bezpilota lidaparātu sistēmu piegādātājs ASV bruņotajiem spēkiem, kā arī daudzām sabiedroto valstīm.

Dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros ASV ir sniegusi atbalstu Latvijai jau vairāk nekā 20 gadus, piegādājot NBS attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

Šī gada 3. aprīlī pēc ASV un Baltijas valstu prezidentu tikšanās ASV valdība paziņoja, ka plāno piešķirt gandrīz 100 miljonus dolāru lielkalibra munīcijas iepirkšanai Baltijas valstu bruņoto spēku vajadzībām un vairāk nekā 70 miljonus dolāru Baltijas valstu armiju apmācību un aprīkojuma piegādes programmām.

Komentāri [31]
#
īpaši stulbs 16.aprīlis 2018 18:36 atbildēt
Varēs no augšas skatīties, ko Lembergs Puzē dara.
 
#
Joņs 16.aprīlis 2018 17:09 atbildēt
Es tikai vienu nesaprotu. Vai mums tiešām vairs nav palicis gudru galvu kas tos nezpilotniekus paši uztaisītu?
 
#
gatis 16.aprīlis 2018 15:59 atbildēt
Ja pēc 1.pasaules kara Latvijā bija galīgs ekonomisks sabrukums,tika celtas rūpnīcas un skolas attīstijās lauksaimniecība un zvejniecība Latvija cīnijās par savu nākotni.Līdz 1934.gadam attīstība sāka buksēt,partijas kuras tauta ievēlēja vairāk domāja par savu kabatu,bet ne par valsti,amatos lika savus draugus un radus,to Kārlis Ulmanis nevarēja izturēt un uztaisīja apvērsumu pēc kura Latvija uzplauka.Vai mums jāgaida apvērsums,bet varbūt iztiksim ar vēlēšanas sistēmas maiņu?Pašlaik Latvijas ekonomiskā situācija ir kritiska,ja neskatās padLatvijas stilā uzskaistinātos rādītajus,kas notiks pēc 2020.gada,kad neieplūdīs ES līdzekļi,nav grūti iedomāties.Varbūt kaut kas jāmaina,jo rūniecība,lauksaimniecība,izglītības sistēma,zinātne,medicīna,zvejniecība u.t.t. viss iznīcināts, darbaspējīgie aizbrauc noLatvijas ,bez krievu starpniecības ar latviešu partiju svētību. Vai nav laiks pielikt punktu partiju totalitārismam,lai nebūtu jāpieliek punkts sapnim par plaukstošu Latviju?
 
#
:-D » gatis 16.aprīlis 2018 18:59 atbildēt
Vai tas ir par raksta tematiku? Gati, kļūsti par politiķi un maini Latviju!
 
#
gatis » :-D 16.aprīlis 2018 20:02 atbildēt
Mūsu pērkamā valdība un mēdiji lai novērstu uzmanību no svarīgā liek priekšā apspriest bērnudārzus kuru nodrošināšana ir viņu uzdevums,tas pats ar armijas lidaparātiem. Visu tikai ne to kas ttautai svarīgs.
 
#
nevajag 16.aprīlis 2018 15:56 atbildēt
visu maisiit putraa- kaartiigs krievu cilveeks ar kaartiigu gjimeni, kam ir labs darbs un pietiekama turiiba- nekad nekljuus par bruuni sarkanu izdzimteni ar absoluuti dezorienteetu sociaalaas un saimnieciskaas dziives uztveri. taadi naak no alkohola atkariigas un puskriminaalas vides /zhiznj po ponjatijam, ignoreejot sabiedriibas uzvediibas pamatnormas/. tas nav atkariigs no tautiibas bet no piedriibas noteiktam sociaalam slaanim- tas diemzheel ir NOTEICOSHAIS .
 
#
ShadowVoice 16.aprīlis 2018 14:59 atbildēt
Kārtējais veids nodokļu maksātāju naudas izniekošanai.

Bagātā Latvija stimulē ASV ekonomiku pērkot viņu bruņojumu. Vai surikātiem kaut paldies kāds pateiks?
 
#
Tigatrons » ShadowVoice 16.aprīlis 2018 19:37 atbildēt
Rakstu sākumā izlasi! Jau dažas dienas atpakaļ bija pateikts, ka ASV kongress izlēmis Baltijas valstīm iedot (prakstiski uzdāvināt) 170 milj. USD, lai ieguldītu militārajā infrastruktūrā un attīstībā - un rakstā arī ir skaidri pateikts, ka Latvija 2,4 milj. no šīs naudas izmantos, lai iegādātos no ASV šos bezpilota lidaparātus.
Latvijā ir UAV Factory - kas spēj uzražot līdzīgus bezpilot lidaparātus un NBS pat kaut kādus tur testēja un plāno iegādāties, bet tas jau būs par Latvijas budžeta naudu, kas ir atvēlēts aizsardzības ministrijai.
 
Skatīt visus 31 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers