Latvijā: Reorganizēs piecas Veselības ministrijas iestādes 4 komentāri
 
Latvijā

Reorganizēs piecas Veselības ministrijas iestādes

 
Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Lai izveidotu optimālu Veselības ministrijas padotībā esošo iestāžu struktūru, paredzēts veikt piecu iestāžu reorganizāciju. Reorganizācijas rezultātā tiks pārskatītas iestāžu veiktās funkcijas, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu administrēšanu, veselības datu analīzi, kā arī nodrošinot atbalstu ārstniecības iestādēm kvalitātes un pacientu drošības jautājumos.

Galvenās izmaiņas plānotas saistībā ar stratēģiskā iepirkuma organizāciju, datu analīzes kapacitātes stiprināšanu, uzraudzības funkciju uzlabošanu atbilstoši pacientu interesēm un kvalitatīvas veselības aprūpes procesa organizācijai, kā arī starptautisko konvenciju prasībām atbilstošas antidopinga sistēmas nodrošināšanu.

Reorganizācijas rezultātā paredzēts, ka valsts budžeta līdzekļu izlietojuma uzraudzību veselības nozarē un līgumu par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu izpildes uzraudzību veiks viena iestāde - Nacionālais veselības dienests. Savukārt Veselības inspekcija pārņems atlīdzības prasījumu izskatīšanu un lēmumu pieņemšanu par atlīdzības izmaksām iedzīvotājiem no Ārstniecības riska fonda. Atlīdzības izmaksu atbilstoši Veselības inspekcijas lēmumam nodrošinās Nacionālais veselības dienests.

Slimību profilakses un kontroles centrs tiks attīstīts kā metodiskais atbalsts ārstniecības iestādēm ārstniecības kvalitātes un pacientu drošības jautājumos. Ņemot vērā, ka ārstniecības kvalitātes un pacientu drošības jautājumi ir cieši saistīti ar ārstniecībā izmantojamām klīniskajām vadlīnijām, klīniskiem algoritmiem, klīniskiem ceļiem un indikatoriem, lai nodrošinātu pilnvērtīgu metodiskā atbalsta funkciju, Slimību profilakses un kontroles centram no Nacionālā veselības dienesta plānots nodot klīnisko vadlīniju izvērtēšanas un reģistrēšanas funkcijas.

Savukārt ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanu un izvērtēšanu, kā arī ārstniecībā lietojamo zāļu, medicīnisko ierīču un medicīnisko tehnoloģiju izmaksu efektivitātes novērtēšanas funkcijas paredzēts nodot Zāļu valsts aģentūrai. Ņemot vērā, ka lielāko daļu medicīnisko tehnoloģiju (zāļu un medicīnisko ierīču) novērtēšanu un apstiprināšanu veic Zāļu valsts aģentūra, lietderīgāk un efektīvāk šo funkciju īstenošanu ir koncentrēt vienā iestādē.

Tāpat paredzēts likvidēt Valsts sporta medicīnas centru, uz tā bāzes izveidojot Latvijas Antidopinga biroju, kas turpmāk būs atbildīgs par dopinga kontroles un ierobežošanas jautājumiem saskaņā ar 2005. gada 19. oktobra Starptautisko konvenciju pret dopingu sportā un 1989. gada 16. novembra Eiropas Padomes Antidopinga konvenciju Nr.135. Savukārt Valsts sporta medicīnas centra īstenotās veselības aprūpes funkcijas tiks nodotas Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai.

Izveidojot Antidopinga biroju un reorganizējot ministrijas padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes, plānots veikt amata vietu samazinājumu nozarē, proti, reorganizācijas rezultātā būs par 67 amata vietām mazāk nekā patlaban.

Lielākais amata vietu samazinājums saistīts tieši ar VSMC likvidēšanu, jo tajā patlaban ir 73 amata vietas. Desmit jaunas amata vietas tiks izveidotas Antidopinga birojā. Vienlaikus NVD amata vietu skaits palielināsies par astoņām, SPKC - par vienu, bet VI būs par 13 amata vietām mazāk nekā patlaban.

Kā skaidro ministrija, reorganizācijas rezultātā tiks pārskatītas iestāžu veiktās funkcijas, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu administrēšanu, veselības datu analīzi, kā arī nodrošinot atbalstu ārstniecības iestādēm kvalitātes un pacientu drošības jautājumos.

Galvenās izmaiņas plānotas saistībā ar stratēģiskā iepirkuma organizāciju, datu analīzes kapacitātes stiprināšanu, uzraudzības funkciju uzlabošanu atbilstoši pacientu interesēm un kvalitatīvas veselības aprūpes procesa organizācijai, kā arī starptautisko konvenciju prasībām atbilstošas antidopinga sistēmas nodrošināšanu.

Ar reorganizāciju saistītos izdevumus segs no VSMC, NVD un VI piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Reorganizācijas izdevumi ir 1 768 048 eiro, tostarp atlīdzībai paredzēti 1 157 486 eiro, precēm un pakalpojumiem - 574 673 eiro un pamatkapitāla veidošanai - 35 889 eiro. Reorganizācija nerada tiešu ietekmi uz valsts budžetu, uzsver ministrijā.

VM padotības iestāžu plānoto reorganizāciju paredzēts veikt ar šā gada 1.jūliju.

Komentāri [4]
#
savādnieks 12.aprīlis 2018 16:44 atbildēt
Ar tādām reorganizācijām vajadzēja arī iesākt veselības reformu,neviss iemest miljonus caurā maisā un pēc tam saprast,ka ārstējošais personāls palicis bez algas pielikuma.Nu jā,ko tu zaļajiem padarīsi,tiem ''zaļa'' domāšana.
 
#
Ar diegiem nav aršana 12.aprīlis 2018 13:48 atbildēt
Lai izveidotu optimālu veselības aprūpi,jāpārtrauc divdesmit septiņu gadu garumā veikto "reorganizēšanu" un Ūdensgalvu-Veselības ministriju ir atkārtoti jasamazina līdz Veselības departamentam,ar septiņpadsmit darbiniekiem,Labklājības ministrijas sastāvā,kā tas ir izdarīts vairāk nekā pussimts valstīs,Igauniju un Grieķiju ieskaitot.
 
#
Jānis » Ar diegiem nav aršana 12.aprīlis 2018 14:55 atbildēt
kur nu pie mums tādu pieticību gaidīt Ko tad darīs savu darbu neprotošie un pat nezinošie,kas viņiem jādara ''augsti izglītotie'' un tik ļoti nepieciešamie ''specālisti''?Ēst gribas visiemuši,bet viņi savu nepelnīto algu apjoma dēļ sen atraduši iztikt ar auzu pārslu biezputriņu svētdienu rītos
 
#
nu un 12.aprīlis 2018 13:18 atbildēt
nu tā ir funkciju pārdale , nevis reoarganizācija. Kārtējā Čakšas darba imitācija.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers