Latvijā: SAB: Krievija mekles jaunas taktikas, lai realizētu Kremļa ietekmes operācijas 29 komentāri
 
Latvijā

SAB: Krievija mekles jaunas taktikas, lai realizētu Kremļa ietekmes operācijas

 
TASS / Scanpix

Kremlis arī turpmāk izmantos līdz šim piekopto ietekmes operāciju modeli, taču, pieaugot rietumvalstu spējai atpazīt un pretoties Kremļa īstenotajām ietekmes operācijām, Krievija varētu meklēt jaunas taktikas, secināts Satversmes aizsardzības biroja (SAB) 2017.gada darbības pārskatā.

SAB uzsvēra, ka Krievijas informatīvās ietekmes un propagandas aktivitātēm Rietumvalstīs joprojām tiek tērēti ievērojami līdzekļi. Vērienīgākie no propagandas projektiem ir telekanāls "RT" un multimediju platforma "Sputņik", kuru darbības nodrošināšanai un pieejamības paplašināšanai tiek atvēlēti ievērojami līdzekļi. Tomēr kopumā Kremļa propagandas mediju ietekme Rietumvalstīs ir visai ierobežota un to ieguldījums Kremlim izdevīgu procesu virzīšanā ir mazs.

Līdztekus tradicionālajām propagandas metodēm Kremlis 2016. un 2017.gadā Rietumvalstīs ir izvērsis vairākas sarežģītas ietekmes operācijas, kas bija pieskaņotas vēlēšanām ASV, Francijā un Vācijā un kas tika īstenotas ar mērķi ietekmēt vēlēšanu rezultātus, uzskata SAB.

Šajās operācijās tika izmantota dažādu metožu kombinācija, un Krievija atbildību par tām slēpa, secināja birojā. SAB skaidroja, piemēram, kiberspiegošanas rezultātā bija iegūti politiķu e-pasti, internetā un medijos tika selektīvi publicēti dokumenti, tam tika pieskaņotas informatīvas kampaņas, šīs ziņas komentējot dažādiem ekspertiem, ziņas ar komentāriem pārpublicējot citos medijos. Tāpat organizētas "troļļošanas" kampaņas un aktivitātes sociālajos tīklos, un daļa no šīm aktivitātēm tika robotizēta, lai sasniegtu masveidīgu rezultātu. Reālā informācija tika kombinēta ar viltus ziņām.

SAB prognozē, ka arī turpmāk Kremlis var izmantot līdzīgu ietekmes operāciju modeli. Tomēr līdz ar katru šādu gadījumu rietumvalstu vērība un līdz ar to arī spēja pretoties šādām operācijām pieaug, kas varētu likt Kremlim pārskatīt izvēlētās metodes, meklējot citu ietekmes operāciju taktiku.

Komentāri [29]
#
Par nodevību un vīrišķību 24.aprīlis 2018 13:32 atbildēt
Ne patiesība, bet propaganda ir noburto masu reliģija. Kad latvietības pamatielicējs padomju un pēcAtmodas bērnu dvēselēs, proti, skaņradis ImKa sāka signalizēt, viņu ne tikai neņēma galvā, bet lika varas apstarotās galvas kopā, lai šo vienīgo tāda mēroga latviešu saliedēšanas ģēniju norakstītu putleristos. Vīrišķības trūkums melus saukt par meliem piemīt ne tikai Pabrikam un tml. pabrikāņiem. Pink Floyd leģendai to pārmest nevar. Ja viņš redz un saprot, ka Tramps ir klauns, bet Putins ne, viņš tā arī saka. «Rock legend Roger Waters speaks to RT America in a wide-ranging interview. In addition to discussing President Donald Trump, ongoing tensions between the US and Russia... youtu.be/v7jcvfbLoIA
 
#
rekur 22.aprīlis 2018 4:52 atbildēt
Domāju,ka Putins un FSB organizēs Latvijā tukšo stikla pudeļu pieņemšanu, tādejādi iedzenot Latviju ekonomiskā atkarībā no krievu stikla pudeļu pieņēmējiem. SABAM un DP noteikti vajadzētu izstrādāt savu stratēģiju cīņai pret šādu ekonomisko diversiju.
 
#
Ilmārs 20.aprīlis 2018 15:44 atbildēt
Cien. raksta autor! Izlasiet virsrakstu un, lūdzu, izlabojiet kļūdu!
 
#
Pacifists 19.aprīlis 2018 17:07 atbildēt
 
#
tracinās glupo sarkano pūli 19.aprīlis 2018 6:40 atbildēt
ko citu..............
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers