Latvijā: NA aicina Vējoni tomēr apžēlot Ansi Ataolu Bērziņu 14 komentāri
 
Latvijā

NA aicina Vējoni tomēr apžēlot Ansi Ataolu Bērziņu

 
F64

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni vēlreiz izskatīt jautājumu par 13.janvāra Vecrīgas grautiņiem notiesātā Anša Ataola Bērziņa apžēlošanu.

VL-TB/LNNK neizprot prezidenta argumentus, kādēļ viņš atteicis apžēlošanu Bērziņam, teikts politiskā spēka paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

"Bērziņš ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu, kas liecina par to, ka viņš atzīst savas kļūdas. Viņš jau ir pavadījis vairākus mēnešus ieslodzījumā kā Latvijā, tā arī Čehijā, kas būtu vērtējams kā adekvāts sods," norāda VL-TB/LNNK. Partijas pārstāvji arī uzskata, ka tādēļ viņam būtu jāpiemēro apžēlošana, kas būtu taisnīgi gan pret viņu kā indivīdu, gan pret sabiedrību kopumā.

"Vai Ansis Ataols Bērziņš ir lielākais Latvijas noziedznieks? Cik neliešu attaisnots pierādījumu trūkuma dēļ? Cik noziedzniekiem piešķirti neadekvāti zemi sodi? Bērziņa jautājums iegūst simbolisku nozīmi, un prezidentam būtu tas jāsaprot," uzsver nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība neattaisnojot Bērziņa "pastrādāto noziedzīgo nodarījumu, taču uzskata, ka sodam ir jābūt samērīgam". VL-TB/LNNK ir pārliecināta, katram ir jāizcieš sods par saviem pārkāpumiem, jo īpaši par uzbrukumu valsts simboliem, tomēr tas jādara nepolitizējot un nevispārinot.

Jau ziņots, ka Vējonis neatsauksies aicinājumam un neapžēlos par 13.janvāra Vecrīgas grautiņiem notiesāto Bērziņu, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinskis (ZZS) žurnālistiem paziņoja Valsts prezidents.

Viņš skaidroja, ka neplāno apžēlot Bērziņu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Latvija ir stipra un tiesiska valsts, kas nav iedomājama bez cieņas pret likumu un tiesā nolemto. Viņš atgādināja, ka 68 cilvēki saņēma dažādus sodus un teju visi cilvēki šos sodus ir izcietuši.

"Šie cilvēki ir cienījuši tiesu un likumu, tādēļ nebūtu godīgi, ka tie, kas ir cienījuši likumu un tiesas nolemto, tiktu sodīti, bet kāds tiktu apžēlots tikai tāpēc, ka pats ar savu rīcību panācis reālu cietumsodu. Sākotnēji lemtais nebija cietumsods, un tas ir jāpatur prātā," teica Valsts prezidents.

Vējonis piebilda, ka šodien neplāno doties pie cilvēkiem, kas plkst.12 Pils laukumā piketēs, prasot atbrīvot par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Bērziņu.

"Nevaru mainīts savu darba kārtību, lai pie šiem cilvēkiem dotos, bet Valsts prezidenta kancelejas darbinieki tiksies ar šiem cilvēkiem, lai pārrunātu attiecīgos jautājumus," uzsvēra Vējonis.

Kā ziņots, 13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais bija jāizdod.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties "politiskajā trimdā". Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Komentāri [14]
#
smieklīgi 30.marts 2018 8:38 atbildēt
labu psihiatru sameklējiet, uz ielām laist nevar
 
#
normljuks 29.marts 2018 19:30 atbildēt
maksatnespejas adminisdratori to spraagoni aicana.............
 
#
Jānis mierīgais 29.marts 2018 18:49 atbildēt
Tā saucamais prezidents nāk no zaļajiem, tādēļ tuvajās parlamenta vēlēšanās par zaļzemniekiem vairs nevēlēšu. Vēl jo vairāk šī persona bija aizbraukusi uz Gruziju iztirgot banku. Vai tiešām Latvija nevar atrast godīgu un taisnīgu Valsts Prezidentu.
 
#
vw » Jānis mierīgais 29.marts 2018 23:55 atbildēt
Varbūt Lembergs piekristu.
 
#
Infor 29.marts 2018 18:06 atbildēt
Nu protams ka vajag . Ja nofarīti tikai valstiskām iestādēm zadējumi tad žēlot ne ki citu
 
#
diena 29.marts 2018 17:23 atbildēt
Vējonis malacis!
Taisnīgs lēmums. Pareiza attieksme.
 
#
Raimonds » diena 29.marts 2018 18:05 atbildēt
Vējoni vadīja naids ... pret visiem tiem, kuri potenciāli apdraud viņa krèslu.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers