Latvijā: Vējonis nolemj neapžēlot Ansi Ataolu Bērziņu 96 komentāri
 
Latvijā

Vējonis nolemj neapžēlot Ansi Ataolu Bērziņu

 
F64

Valsts prezidents Raimonds Vējonis neatsauksies aicinājumam un neapžēlos 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu.

Viņš skaidroja, ka neplāno apžēlot Bērziņu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Latvija ir stipra un tiesiska valsts, kas nav iedomājama bez cieņas pret likumu un tiesā nolemto. Viņš atgādināja, ka 68 cilvēki saņēma dažādus sodus un teju visi cilvēki šos sodus ir izcietuši.

"Šie cilvēki ir cienījuši tiesu un likumu, tādēļ nebūtu godīgi, ka tie, kas ir cienījuši likumu un tiesas nolemto, tiktu sodīti, bet kāds tiktu apžēlots tikai tāpēc, ka pats ar savu rīcību panācis reālu cietumsodu. Sākotnēji lemtais nebija cietumsods, un tas ir jāpatur prātā," teica Valsts prezidents.

Vējonis piebilda, ka šodien neplāno doties pie cilvēkiem, kas plkst.12 Pils laukumā piketēs, prasot atbrīvot par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Bērziņu.

"Nevaru mainīts savu darba kārtību, lai pie šiem cilvēkiem dotos, bet Valsts prezidenta kancelejas darbinieki tiksies ar šiem cilvēkiem, lai pārrunātu attiecīgos jautājumus," uzsvēra Vējonis.

Jau ziņots, ka šodien plkst.12 Rīgā, Pils laukumā, notiks pikets, kurā tiks prasīts atbrīvot Ataolu Bērziņu. Kā aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas domē, pašvaldībā pieteikts pikets, kura mērķis ir panākt Bērziņa atbrīvošanu no cietuma. Plānots, ka pasākumā piedalīsies 50 dalībnieki.

13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais bija jāizdod.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties "politiskajā trimdā". Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Komentāri [96]
#
Valdis Freimantāls 31.marts 2018 12:38 atbildēt
Ansis Ataols Bērziņš ir godīgs un PRINCIPIĀLS intelektuālis!

Viņš panāks tiesiskuma uzvaru pār komunistu un čekistu 4. maija korumpantu baru!

Atgādinu, ka viņi 1993. gada 18. februāra naktī prettiesiski un zemiski vardarbīgi likvidēja atjaunoto Rīgas Latviešu Biedrību un aizliedza 1938. gada biedrības taisnīgos statūtus!

Latvijai vajadzīgs prezidents - goda vīrs!
 
#
Antikomunists un Latvijas patriots. » Valdis Freimantāls 31.marts 2018 12:41 atbildēt
Atcerēsimies Gunāra Astras vārdus!
 
#
Laimdota » Antikomunists un Latvijas patriots. 31.marts 2018 12:43 atbildēt
Atcerēsimies un neaizmirsīsim!
 
#
Spīdola. » Laimdota 31.marts 2018 12:48 atbildēt
Lūdzu izlasīt internnetā rakstu"Mosties, celies. strādā"! (Viss paliks skaidrāks).
 
#
Latvijas Daudzbērnu Ģimeņu Biedrība atbalsta Ansi Ataolu Bērziņu! » Spīdola. 31.marts 2018 12:52 atbildēt
Un konsekventi cīnīsies par Anša tiesībām audzināt un rūpēties par savu ģimeni!
 
#
Rīgas Latviešu Biedrības Goda tiesa atbalsta Ansi Ataolu Bērziņu! » Spīdola. 31.marts 2018 12:55 atbildēt
Un nosoda Vējoņa nepārdomāto, pretlatvisko lēmumu neapžēlot.
 
#
!!! 31.marts 2018 11:57 atbildēt
Ir labi, ka ir pacietība, bet arī tā tik līdz laikam.
Prezident, ja Tu runā par tiesiskumu, tad...cerams, ka saproti - sabiedrība gaida reālas un burtiskas darbības Zolitūdes Traģēdijas lietā. Tajā tusiņā, kur vieni zagļi gāza otrus - un tauta jau pavilkās, jo naivi cerēja, ka izmaiņas būs uz labu - cilvēki, Paldies Dievam , bojā negāja, tad...pats zini, kas notika Zolitūdes Traģēdijā. PAR TO NEVIENS NAV AIZMIRSIS!!! Ceru, ka saproti to un cilvēki joprojām gaida, ka vainīgie un atbildīgie tiks saukti pie reālas atbildības.
 
#
Ināra K. 31.marts 2018 10:29 atbildēt
Vējoni, vai nav gana cietis Ansis Bērziņš tur, tajā cietumā? Latvijā ir daudz lielu vīru, kuriem sodi iedoti minimāli vai ar vieglu izbīli tikuši cauri, kauns. Citi vēl tagad brīvībā un tā paliks. Liela daļa tautas vēlas, lai atbrīvo Ansi Bērziņu, viņam mācība laikam tikusi par visiem grēkiem, labāk dzīvot mierā. uz diezgan stingriem noteikumiem. Domājiet, kamēr laiks...
 
#
Tante Straujuma 28.marts 2018 22:55 atbildēt
Amerikas izredzētajiem uzdāvināja Citadeles banku par 84 miljoniem ar nosacījumu , ka katru gadu samaksās 42 miljoni * 2 gadi . Bankas gada peļņa bija 40 miljoni . Veiksmīgs valsts komercdarījums ! Lai dzīvo tiesiskā valsts , Latvija ! Urrā Tovarišči ! Urrā !
 
#
cepums raimonim 28.marts 2018 19:20 atbildēt
re ka ļurbas arī reizēm var ko nolemt
 
Skatīt visus 96 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers