Latvijā: Pārdodot gaļu, valstij izkrāpj 160 000 eiro 4 komentāri
 
Latvijā

Pārdodot gaļu, valstij izkrāpj 160 000 eiro

 
F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) amatpersonas apturējušas noziedzīga grupējuma darbību, kas veica fiktīvus darījumus, un laika periodā no 2016.gada augusta līdz novembrim radīja valsts budžetam zaudējumus vismaz 160 000 eiro apmērā.

Noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Aizdomīgajos darījumos iesaistīto uzņēmumu pamatdarbības veids bija gaļas produktu vairumtirdzniecība.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumu apmēru.

Noziedzīgajā shēmā bija iesaistīti trīs reāli strādājoši uzņēmumi un desmit uzņēmumi ar fiktīva uzņēmuma pazīmēm, tai skaitā viens Lietuvas uzņēmums, kura amatpersona ir Latvijas pilsonis. Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, un tai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šā gada marta vidū VID NMPP amatpersonas kriminālprocesa ietvaros veica 19 kratīšanas iesaistīto personu birojos, fiktīvo uzņēmumu faktiskajās saimnieciskās darbības adresēs, dzīvesvietās, īpašumos un automobiļos Rīgā, Ogrē, Jūrmalā, Liepājā un Jaunolainē. Kratīšanu laikā tika izņemti dokumenti, datu nesēji, videoieraksti un citi nozīmīgi izmeklēšanas pierādījumi, tajā skaitā, 6731,66 kilogramu svaigi atdzesēta dažāda veida tītara gaļa, kas iegādāta no Polijas uzņēmumiem.

Lai nodrošinātu iespējamo mantisko jautājumu risināšanu kriminālprocesā, šā gada 15.martā izņemtā gaļa tika nodota Nodrošinājuma valsts aģentūrai realizācijai, kura izsludināja izsoli.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma veiktajām darbībām VID NMPP ir uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā, 217.panta otrajā daļā, 218.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Komentāri [4]
#
Selekts 23.marts 2018 12:20 atbildēt
Reāls = normāls.
 
#
īpaši stulbs 23.marts 2018 11:37 atbildēt
Nu, vai nav lopi, ko..?
 
#
Nejēga 23.marts 2018 11:34 atbildēt
Iesaistīti trīs REĀLI strādājoši uzņēmumi?!? Ir tikai divas iespējas-uzņēmums strādā, vai uzņēmums nestrādā! Nav zināmi gadijumi, kad uzņēmums strādātu NEreāli! Ja nav zināms svešvārda latviskais tulkojums, vienkārši lieto latviešu valodu, tad nenāksies savu stulbumu izrādīt!
 
#
Selekts 23.marts 2018 10:53 atbildēt
:) Ja šie gaļas produkti tika realizeti mazumtirdzniecība lētāk, nekā ar nodokli apliktie, tad kaitējuma valstij nav, vai ne? Iedzīvotajiem no tā tikai ienākums.Un, iekasējot tikai nodokli no privātuzņēmējiem, nevis nodarbojoties ar to pašu rūpalu, valsts zaudē 75% peļņas. To "neredz"?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers