Latvijā: Ašeradens ar Kučinski vienojas, kā risināt OIK jautājumus 14 komentāri
 
Latvijā

Ašeradens ar Kučinski vienojas, kā risināt OIK jautājumus

 
F64

Lai risinātu problēmas ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmu, plānots veidot augsta līmeņa darba grupu, pastāstīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ministrs šodien tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), un amatpersonas vienojās, ka Ašeradens iesniegs priekšlikumus par darba grupas struktūru un darba plānu. Arī premjers izteikšot savus ierosinājumus par darba grupu.

Vispirms nepieciešams pieņemt attiecīgus valdības noteikumus, kas ir būtiski un dod uzraudzības mandātu, norādīja Ašeradens, piebilstot, ka tad varēs sākt veikt auditu atlikušajām stacijām.

Ašeradens atgādināja arī par iniciatīvu "Latvenergo" gūto papildu peļņu novirzīt OIK komponentes samazināšanai. Vēl tiek veikti aprēķini, tomēr ir būtiskas iespējas samazināt maksājumu iedzīvotājiem, sacīja ministrs.

Ar šiem diviem jautājumiem varētu tikt galā divu nedēļu laikā, tad arī politiķis varētu iesniegt savus ierosinājumus par darba grupu.

Kā ziņots, premjers ir gatavs runāt par elektrības cenu sadārdzinošās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas likvidēšanu, bet ne visiem tās atbalstu saņemošajiem uzņēmējiem uzreiz. Kučinskis šorīt LTV "Rīta panorāmā" izteicās, ka patiesība esot kaut kur pa vidu - argumenti bijuši gan OIK sistēmas ieviešanai, gan arī tagad tās likvidēšanai. Viņš neredzot nākotni obligātā iepirkuma turpināšanai, tomēr pašlaik nevarot "pārmest visus pār vienu kārti" un uzreiz atņemt visiem OIK atļaujas, bet tā vietā, visticamāk, process notikšot pakāpeniski.

Kā iepriekš uzrunā Saeimā izteicās ekonomikas ministrs, valdībai esot pēdējais brīdis sākt domāt par OIK kā vēstures paliekas likvidēšanu. Ministrs norādīja, ka EM drīz sasniegs savas OIK sistēmas ierobežošanas iespējas griestus. "Ir nepārprotami skaidrs, ka pašreizējais OIK finansēšanas modelis ir morāli bankrotējis un sabiedrība nav to gatava tālāk akceptēt. Arī Eiropas Savienības (ES) enerģētikas politikas veidotāji aizvien skaļāk runā par atteikšanos no pārrobežu aizliegumiem, daudziem un atšķirīgiem atbalsta mehānismiem un tirgus kropļojošām subsīdijām," pauda Ašeradens.

Komentāri [14]
#
Kims 20.marts 2018 11:27 atbildēt
.....banda !
 
#
lapa 20.marts 2018 10:43 atbildēt
likvidet sos visus oik , sodit , smagi sodit sas aferas izstradatajus . ungarija pec sadas aferas tauta izgaja ielas un valdibai bikses bija pilnas . si valdiba ir jaizslauka no saimas nama . tiesi kampars ar dambrovski ir si projekta tiesi lidzdalibnieki un zalas gaismas deveji . neliesi.
 
#
Pilsone » lapa 20.marts 2018 11:09 atbildēt
Taču tauta turpina visus oikus maksāt...
 
#
elektriķis 20.marts 2018 9:44 atbildēt
Veidos jaunu darba grupu.....un šis liekas ir klasisks veids kā pagarināt OIK izskatīšanu!!!!!!
Sabiedrību jau sen par visu šo OIK lietu jau sen informējis Zariņš..un ja kādam kaut kas nav saprotams---var taču uzjautāt viņam...Rādās ka bez materiālu nodošanas kriminālizmeklēšanai nekas kardināli nemainīsies'.
Augstajiem kungiem vajadzētu zināt parunu....GUMIJAS STIEPŠANA un te var piemetināt ka jāstiepj nevis uz metriem bet kubikmetriem.
Antiņš arī stikla kalnā neuzjāja ar pirmo jājienu......bet pasakas klausītāji gaidīja ar kuro reizi Antiņš pie kārotā mērķa nokļūs.Jāšaubās vai sabiedrību izdosies apmānīt ar lietas novilcināšanas pasākumiem līdz vēlēšanām
 
#
Valdis 20.marts 2018 9:24 atbildēt
Pietiek piesegt oik laupitajus ! Nekavejoties apturet oik darbibu ,ierosinat krimināllietu par liela meroga laupisanas organizesanu grupā,ar kriminalnoziegumiem ir janodarbojas policijai ,nevis jaut kadam idiotiskam komisijām no kuru darbibas nav nekādas jegas ,ka tikai laika novilcināsana lidz velešanām ,nodokļu maksataju naudas izsķerdešana un oik laupitaju piesegsana .
Nekavejoties ,šodien ,iesaldet oik izmaksu uz uzmeklešanas laiku !
 
#
savādnieks 20.marts 2018 8:58 atbildēt
Sasmējos,tāds cerīgs uzsaukums raksta virsrakstā risinājumu ''atrada'' komisijas dibināšanā.Tas tik apliecina,ka NEKĀDA RISINĀJUMA NEBŪS un oik tēma tiks muļļāta ar solījumiem un iespējamām versijām līdz vēlēšanām.Nu,nu.....
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers