Latvijā: Valdošie politiķi piekrīt, ka skola jauniešiem būtu jāpabeidz 18 gados 13 komentāri
 
Latvijā

Valdošie politiķi piekrīt, ka skola jauniešiem būtu jāpabeidz 18 gados

 
F64

Valdošās koalīcijas politiķi kopumā atbalsta principu, ka jauniešiem būtu jāpabeidz skola 18 gados, tomēr diskusijas par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma vēl turpināsies.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes informēja žurnālistus, ka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) vēl veiks skaidrošanas darbu, lai atbildētu uz visiem jautājumiem. "Pamatā ir skaidrošanas, skaidrošanas un vēlreiz skaidrošanas darbs, kas Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vēl jāveic," sacīja premjers.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķis Imants Parādnieks teica, ka vecākiem ir jābūt izvēlei, lai bērns pirmo klasi varētu pabeigt arī pirmsskolas iestādē. Tomēr par IZM priekšlikumiem vēl būs diskusijas, arī nacionālās apvienības valdes sēdē, sacīja Parādnieks.

Politiķi arī norādīja, ka būtiski ir izskaidrot visus jautājumus, tomēr koalīcijā neesot iebildumu pret principu, ka jauniešiem skolas gaitas būtu jāpabeidz 18 gados.

Kā ziņots, pirmdien Ministru kabineta komiteja (MKK) uz nedēļu atlika IZM priekšlikuma par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma izskatīšanu. Jau iepriekš MKK bija lēmusi diskusijas par minēto jautājumu atlikt uz divām nedēļām.

IZM izskatīšanai MKK iesniegusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz skolas gaitu sākšanu pēc izvēles no sešu gadu vecuma. IZM sola, ka plānotais 1.klasē apgūstamais mācību saturs un metodika tiks veidota atbilstoši bērnu vecumposmu īpatnībām sešu gadu vecumā apgūstamajam, un netiek paredzēts, ka sešu gadus vecajiem bērniem būs jāapgūst tas, ko pašlaik mācās septiņus gadus vecie bērni.

Tāpat IZM uzsvēra, ka vecākiem joprojām tiktu saglabāta iespēja savus bērnus skolā sūtīt arī septiņu gadu vecumā. Arī turpmāk saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta vai psihologa atzinumu pirmsskolas izglītības programmas apguvi varēs pagarināt par vienu gadu. Likumprojektu grozījumi gan paredz, ka turpmāk pamatizglītības apguvi nevarēs sākt no astoņu gadu vecuma.

MKK sēdē marta sākumā tika secināts, ka vēl jādod laiks, lai IZM varētu sadarbības partneriem skaidrot reformas būtību un kliedēt mītus par sešgadnieku skolas gaitu sākumu.

Kā ziņots, izskatīšanā Saeimā nonākusi iedzīvotāju iniciatīva saglabāt esošo regulējumu, kas paredz skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma, kuras atbalstam portālā "Manabalss.lv" savākti vairāk nekā 10 000 parakstu.

Komentāri [13]
#
Valija no Liepājas 20.marts 2018 20:29 atbildēt
Labvakar! Nesaprotu kāpēc bija nepieciešama 12. klašu izglītība... Spersim soli atpakaļ- vidējo izglītību apgūsim 11 gados! Mainīsim izglītības sistēmu vadoties pēc loģikas un pieredzes!!!! Vai Šadurska kungs ir beidzis vidusskolu sasniedzot 20 gadus??? Tātad - uz skolu - sasniedzot 7 gadus, mācamies 11 gadus un mūsu bērniem - vidējā izglītība ar tiesībām startēt jebkurā augstskolā. Uz priekšu!!!
 
#
Jansons 20.marts 2018 5:33 atbildēt
Beigs gadu ātrāk un tālāk. Viņiem ir bijusi laimīgā bērnība, pilna buķete tiesību un nekādu pienākumu. Tādi apzinīgi strādās?
 
#
arī tāpēc izmirstam visstraujāk pasaulē, tā arī neko neuzzinot, ta arī neko neizprotot.. 19.marts 2018 22:01 atbildēt
starp citu, no attēlā redzamajiem 11 jauniešiem visi 11 sēž NEPAREIZI ..mugurkaula problēmas jau ap 30 garantētas.un šie 1-inieka soli, kad nav klasesbiedrenes kurai iekniebt sānos(kad esi par strāpi blakus nosēdināts no pēdējā pirmaja)- tas nekur neder !
 
#
Mr.Susurs » arī tāpēc izmirstam visstraujāk pasaulē, tā arī neko neuzzinot, ta arī neko neizprotot.. 19.marts 2018 22:05 atbildēt
Nu pareizi mums pirmklasniekiem bija sods tikt apsedinatam blakus meitenei. Es ta ari nosedeju no 1 lidz 11 klasei pie viena skolas sola :) Labaka draudzene visa skolas laika un ja es nesadomatu emigret, tad iespejams butu ari apprecejushies. Ak nostalgija.. Kur mana berniba, kur jaunibas gadi :)
 
#
Viņa 19.marts 2018 21:51 atbildēt
Sāk mācīties 7 gados un mācās 11 gadus,bez skandāla problēma atrisināta.Vecāki apmierināti un bērni laimīgi.Nenogrūdiet savu nespēju risināt problēmas uz bērnu un vecāku pleciem,kungi valdībā.
 
#
Mr.Susurs 19.marts 2018 21:50 atbildēt
Pati izglitibas sistema Latvija ir izveidota absurdi. Man luk driz 50 gadi, bet dzive ne algebra, ne kimija nafig nav bijusi vajadziga. Ne es par matematiki jauniba taisijos klut, ne par kimiki. Pie sevim ta sezhu un domaju cik daudz stundas skola pilnigi veltigi pavadiju apgustot shos prieksmetus. Luk ari kur rodas tie nevajadzigie gadi skola. Es protams saprotu, ka kasierim lielveikala ir jazin algebras un kimijas kurss. Vai ari kuti govis slaucot ir jazin benzola kimiska formula. Bet isteniba skola ir jamacas valodas, jaiemacas rakstit un lasit un rekinat. Viss parejais cilvekam vienkarshi nav vajadzigs. Visu to var apgut nepilnos 6 gados. Un talak jau cilvekam vajadzetu specializetie tema, kas vinu konkreti interese. Mums padomju laika 11 gados iedzerseja tadas zinibas, kadas Vacija nav pat pec Universitates beigshanas. Mes studenti no bijushas PSRS gluzhi atklati nirdzam par vacieshu zinashanu limeni pec vidusskolas beigshanas. Mums augstaks zinashanu limenis bija jau pec 8 klases. Un lai tagad man kads gudinieks pastasta, kadel cilveka ir jasadzen ieksha tik daudz visadu nevajadzigu zinashanu, kas dzive vienkarshi tev nav vajadzigas
 
#
Semjons » Mr.Susurs 19.marts 2018 22:48 atbildēt
Nepiekritu Tavam viedoklim! Mees dziivojam modernaa laikmetaa, kad cilveeku izmanto dazaadas ieriices, kiimiskas vielas u.t.t. Nezinot kiimiju, fiziku un matemaatiku mees nespeejam pareizi izmantot siis lietas un kaiteejam savai veseliibai.
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers