Latvijā: Deputāts lūdz Vējoni apžēlot 13.janvāra grautiņu dalībnieku Bērziņu 29 komentāri
 
Latvijā

Deputāts lūdz Vējoni apžēlot 13.janvāra grautiņu dalībnieku Bērziņu

 
F64

Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis vērsies ar lūgumu pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu apžēlot par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu, informēja parlamentārietis.

"Lūdzu un aicinu (..) apžēlot Bērziņu, pilnīgi atbrīvojot viņu no neizciestā pamatsoda izciešanas," oficiālā apžēlošanas lūgumā Vējonim raksta Latkovskis.

Latkovskis norāda, ka Bērziņš pašreiz atrodas cietumā Čehijā, ka viņa lietas virzība esot apstājusies un ka uzturēšanās cietumā esot ciešanu pilna dzīve pašam Bērziņam un viņa tuviniekiem. "Izveidojusies notikumu gaita simboliski spilgti reprezentē strupceļā nonākušo konfrontāciju starp tautu un varu, starp taisnīgumu un tiesiskumu, starp likuma garu un burtu," uzskata politiķis.

Kā izteicies Latkovskis, ja arī Bērziņa rīcībā varot saskatīt likumpārkāpuma pazīmes, reizē esot svarīgi apzināties situācijas kontekstu. "Viņa rīcība bija godīga un taisnīga cilvēka emocionāla reakcija situācijā, kad tauta redz, ka ar tiesiskiem un likumpaklausīgiem līdzekļiem nav iespējams novērst ietekmīgu politiskās elites pārstāvju antidemokrātisko visatļautību," lūgumā Valsts prezidentam uzsver deputāts.

"Par dziļu nožēlu Latvijas tautai šo tiesiskuma un demokrātijas bezspēcību vērojām arī bēdīgi slaveno "Rīdzenes sarunu" epopejas turpinājumā. Šāda notikumu gaita tikai padziļina plaisu starp tautu un varu," secinājis Latkovskis.

Viņš norāda, - ja kāds uzskata, ka Bērziņam bija jāizcieš sava soda tiesa, tad tagad ir uzskatāms, ka viņam "ciešanu jau ir bijis pārpārēm". Kopumā Bērziņš esot sevi pierādījis kā krietns pilsonis, sabiedriski radoša personība un gādīgs daudzbērnu ģimenes tēvs, uzskata Latkovskis.

Jau ziņots, ka Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties "politiskajā trimdā". Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš nevēlējās tikt izdots Latvijai, tāpēc juridiski apstrīdēja šo ieceri un Čehijā lūdza politisko patvērumu, paziņojot, ka kriminālprocess pret viņu ir politizēts, turklāt viņš esot saņēmis fiziskas izrēķināšanās draudus gadījumā, ja Latvijā nonāks ieslodzījuma vietā. Čehijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā Čehijas tiesas lēmumu par Bērziņa izdošanu Latvijai, tomēr šis spriedums ir pārsūdzēts Čehijas Konstitucionālajā tiesā.

Šā gada februārī Bērziņa pārstāvji paziņoja, ka viņš Čehijas cietumā esot ticis piekauts. Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks vērsās pie Valsts prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda, jo Bērziņa atrašanās Čehijas cietumā jau pārsniedzot "jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī".

Komentāri [29]
#
Mr.Susurs 19.marts 2018 21:23 atbildēt
Raimond ir skaidri redzams, ka tu nezini likumu. Tu maz zini, ka ja esi nosacitaja soda un piedevam vel ar aizliegumu izbraukt no valsts, bet neievero sho likuma pantu , tad automatiski dabusi cietumu. Bet izbraukshana no Latvijas jau ir jauns kriminalpants. Nelegala robezhas skershoshana. Taka nevajag te stastit par jauko un pukaino. Vienigais veids, ka vinsh var izbegt no soda, tik un ta ies caur tiesu. Ja cilveku atdzist par ricibas nespejigu, tad tiesa vinam piespriezh piespiedu arsteshanu. Starp citu vismaz 2 cilveki ari dabuja sho piespiedu arsteshanu un jau pec 2 meneshiem bija lauka no Tvaika ielas.
 
#
Maltuss 19.marts 2018 20:13 atbildēt
ja Freimantāla kungs nebūtu nomiris, gan jau arī viņam šajā jautājumā būtu kāds Vārds sakāms...
 
#
Docentiņš 19.marts 2018 20:11 atbildēt
Vējoni, turies! Neviens godīgs čekists vai viņa pēctecis taču nevēlas, lai savulaok disidentiskā dzejnieka Ulda Bērziņa dēlu kāds apžēlotu. Lai viņš cieš, ja neprot klanīties. Turies, lai tik cieš. Tēvam vēl kāds smuks dzejolis sanāks par Latviju, kas rūpējas par saviem dēliem.
 
#
dusmīga 19.marts 2018 18:28 atbildēt
kāpēc tas stulbais huligāns būtu jāapzēlo ??? stulbs tāpēc, ka aizbēga , jo nebēgot jau sen par sataisītajiem sūdiem būtu atbildējis un aizmirsis. Vēlreiz stulbs, jo kopā ar satrakojošiem tādiem pašiem muļķa vandāļiem sita ārā logus un demolēja a/m un šņabja bodi. Es arī biju tajā piketā, un aizgāju mājās- mani neviens pat netaisās tiesāt. Nevajag savu stulbumu slēpt aiz kaut kāda politmocekļa un netaisnīgi vajātā tēla, nevajag vainot valsti, prezidentu un vēl nezin ko tajā, ka pats sačakarēja savu dzīvi. Nevis vaini citus, bet nožēlo, paprasi piedošanu, apsoli, ka atlīdzināsi zaudējumus un tad uz kaut ko ceri un lūdz
 
#
Raimonds » dusmīga 19.marts 2018 19:16 atbildēt
Ansis Bērziņš nav huligāns... tu tagad viņu apmelo. Ar paša no pirksta izzīstiem nekaunīgiem meliem.
Un kāpēc lai godīgs cilvēks zagļiem tagad prasītu piedošanu? ... es to nesaprotu. ..
 
#
sīkais mērglis 19.marts 2018 18:19 atbildēt
deputāts samaksās par puisīša nodarīto skādi
 
#
Raimonds » sīkais mērglis 19.marts 2018 19:13 atbildēt
Konkrēti - kādu materiālu skādi inteliģentais Ansis toreiz kam nodarīja? ... dziesmas dziedāja?.... publiski TV teica, ka no saeimas ir jāizdzen zagļi? ...
Tam Balzāma veikalam viņš pat tuvumā nebija... kā to te iepriekš NACISTU troļļi viņam nepatiesi mēģināja komentāros piedēvēt ...
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers