Latvijā: VAKARA ZIŅAS: Garīdznieku dumpis. Mācītāji atklāti par problēmām baznīcā 29 komentāri
 
Latvijā

VAKARA ZIŅAS: Garīdznieku dumpis. Mācītāji atklāti par problēmām baznīcā

 
Publicitātes foto

Skaļa un daudziem spilgtiem izsaucieniem piepildīta bija 12. marta pievakarē notikusī diskusija Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) draudzes namā Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Mācītāji pat piesauc velna vārdu

Sākotnēji demokrātisko luterāņu konfesijas godu ir aptraipījuši pēdējā laikā notikušie skandāli, daudzu mācītāju aiziešana un neiecietība pret atšķirīgo. Kā apgalvo mācītāji, šobrīd baznīcu zog velns, jo tolerances vietā tiek sēta sašķeltība. Kā stāstīja LELB virsmācītājs Linards Rozentāls: «Tā baznīca, kas tika atjaunota līdz ar tautas Atmodu 80. gadu beigās, atvērta uzskatos, uz Rietumu kristietības vērtībām balstīta - pakāpeniski izzūd.»

26. februārī 14 luterāņu mācītāji izplatīja publisku vēstījumu par situāciju Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kritiski vērtējot amata brāļu neiecietību un citāda viedokļa paudēju apspiešanu, kas rezultējusies ar Jura Rubeņa aiziešanu no mācītāja amata. Vēstījumā norādīts, ka baznīcai būtu jābūt drošai un ikvienam pieejamai vietai un videi, kura sniedz daudzveidīgas iespējas, formu un saturu, lai visi kļūtu mīlošāki, atvērtāki, patiesāki un līdzsvarotāki - augtu garīgi, emocionāli, attīstītu savu domāšanu un mācītos veidot veselīgākas attiecības ar sevi un citiem.

Pilnu rakstu lasiet žurnālā "Vakara ziņas", www.vz.lv

Komentāri [29]
#
ēēē 19.marts 2018 11:56 atbildēt
Septembrī atbrauks papuks, tad arī visu noprasīt, ko grib zināt ...
 
#
Kleitāns 19.marts 2018 1:50 atbildēt
Repent or perish.

Nožēlijiet Grēkus vai iesiet bojā.

Покайтесь или погибнете.
 
#
Kleitāns 18.marts 2018 23:52 atbildēt
Un Jēzus atbildēja tiem un sacīja: "Pielūkojiet, ka neviens jūs nepieviļ.
Jo tad daudzi nāks Manā Vārdā un sacīs: Es esmu Kristus, - un tie pievils daudzus. Mateja24:4-5.”
Vai Mārcis Jencītis un draudžu mācītāji - jūs māca kā iegūt saknes sevī un savā Radītājā, lai izprastu sava Radītāja gribu priekš jums, kas ir Radītāja likumu ievērošana. Vai tad jums ļauj neievērot likumus jūsu darba devējs, kas ir priekšrakstījis tos likumus, lai jūs varētu strādāt viņa kompānijā?? Un tad jūs domājat, ka varat neievērot Dieva uzrakstūtos likumus Mozus grāmatās, la tai strādātu Dieva kompānijā????? Ko??? Mateja23:33 Jūs čūsku un odžu dzimums, kā jūs izbēgsit no elles sodības???? Marka 4:17-19 “Bet tiem nav saknes sevī, un tikai kādu laiku tie ir ticīgi. Kad bēdas un vajāšanas uziet vārda dēļ, tad viņi tūdaļ apgrēkojas. Un, kas starp ērkšķiem sēti, ir tie, kas vārdu dzird, un šīs pasaules rūpes un bagātības viltība un citas kārības iemetas un noslāpē vārdu, un tas kļūst neauglīgs.” Mārcim Jencītim, galīgi neinteresē Jūs pats presonīgi, un viņš arī jūs neciena un grūtā brīdī neatbalsta, to visu Viņš dara, lai tikai iegūtu sev naudu, ar to filosofiju, ar kuru viņš veiksmīgi iemācījies Jūs apvārdot. Un jūs, kā naivas aitas ļāvušās sevi apvārdot, dodiet tam visu savu laiku, naudu, un sevi pašu kā upuri uz Mārča priekš jums iedvesta altāra.- “Pielūkojiet, ka neviens jūs nepieviļ. Jo tad daudzi nāks Manā Vārdā…” Vai, tad jūs patiesi, nesaprotat un neizprotata, ko jūs dzirdat izejam no Mārča Jencīša mutes???? Tā jūs atceļat Dieva vārdus savu likumu dēļ.”
Mateja 15:7-11 “Jūs liekuļi! Jesaja ir pareizi par jums pravietojis, sacīdams:
šī tauta godā Mani ar savām lūpām, bet viņu sirds ir tālu nost no Manis.
Bet velti tie Mani godā, sludinādami mācības, kas ir cilvēku likumi."
Un Viņš pieaicināja ļaudis pie Sevis un sacīja tiem: "Klausaities un saprotiet!
Ne, kas mutē ieiet, sagāna cilvēku, bet, kas no mutes iziet, tas sagāna cilvēku.” Marka 4:24-25 Un Viņš tiem sacīja: "Ievērojiet, ko jūs dzirdat. Ar kādu mēru jūs mērojat, mēros jums un pieliks jums vēl klāt. Jo, kam ir, tam dos; un, kam nav, tam atņems arī to, kas tam ir." Un jūs ticat Mārča Jencīša sludināšanai??? 2Kor.11:14-15 “Nav arī brīnums; jo pats sātans izliekas par gaismas eņģeli. Tad arī nav nekas sevišķs, ka viņa kalpi izliekas par taisnības kalpiem; to gals būs tāds kā viņu darbi.”
 
#
alte 18.marts 2018 23:34 atbildēt
Žurku dumpis.Kaut gan,kur liksies,bizness labs.....
 
#
perle 18.marts 2018 23:04 atbildēt
sirsnigs paldies Aivaram Punkam, tomer ir vel musu tauta ari gudri cilveki, gandriz jau domaju, ka visi gandriz psihiski slimi, citadi nevar nosaukt vinu murgojumu, ka Caaliisa, Rubena, Danas u.c tiem lidzigu..lai Dievs ir zeeliigs viniem, ka tiktu dziedinaati.
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers