Latvijā: Latvija "Magņitska sarakstā" iekļauj arī Čečenijas vadītāju Kadirovu 16 komentāri
 
Latvijā

Latvija "Magņitska sarakstā" iekļauj arī Čečenijas vadītāju Kadirovu

 
Scanpix

Personu vidū, kurām ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) ceturtdien noteicis liegumu ieceļot Latvijā saistībā ar Magņitska lietu, atrodams arī Krievijas sastāvā esošās Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs.

Rinkēvičs ceturtdien sociālajā tīklā "Twitter" ievietoja paziņojumu, kurā norādīja, ka noteicis liegumu ieceļot Latvijā 49 personām, pamatojot liegumu ar šā gada 8.februārī pieņemto Saeimas lēmumu "Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām", kā arī ministru prezidenta 22.februāra rezolūciju un Imigrācijas likuma 61.panta 2.daļu.

Sarakstā iekļauts arī Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins, bijušais Krievijas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs vietnieks Oļegs Logunovs, kurš pārraudzīja ieslodzījumā mirušā fonda "Hermitage Capital" jurista Sergeja Magņitska lietu, Andrejs Lugovojs, kas tiek vainots par bijušā Krievijas spiega un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritizētāja Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu Londonā 2006.gadā, un vairākas citas personas.

Saeimas lēmumā tika pausts nosodījums Krievijas varas iestāžu rīcībai Magņitska nāves apstākļu nepienācīgā izmeklēšanā, uzsvērta Latvijas atbildība vērsties pret klajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, finanšu krāpšanas shēmām un korupciju, kā arī izteikts aicinājums valdībai noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Scanpix

Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Komentāri [16]
#
Gūt 25.februāris 2018 23:06 atbildēt
Kad vienreiz tas vis beigsies.
 
#
Valfrīda 25.februāris 2018 20:55 atbildēt
Izskatās pēc spļāviena sejā visai čečenu tautai. Bet čečeni ir lepna tauta, un tādas izdarības parasti tā vis neaatstāj. Tā ka tas mūsu Rinkevičs šoreiz var dabūt, kā pieradis, nevis pakaļā, bet riktīgi pa galvu. Un tā, ka pēc tam ilgi nebūs spējīgs apjēgt, kur zosei kājas dīgst.
 
#
sildedzis 25.februāris 2018 19:47 atbildēt
veel Gusevu un Kaprizovu,kuri liedza Hansiem atriebt sakaavi pie Volgas pirms 75 gadiem
 
#
huute 25.februāris 2018 19:44 atbildēt
veel ielikt Znaroku un Viitolinju,jo sarkanie tak smagi piesmeeja varenos olimpiskiatleetiskos hokejistus no USA
 
#
mareks » huute 27.februāris 2018 8:57 atbildēt
labs komentārs ,jo ASV un Čehija pret krieviem hokejā uz nulles palika .tūlīt abas valstis apstiprināja jaunas sankcijas ,iemesls vienkāŗšs Krievijas prezidents nepakļaujas rietumiem ,tur jau labāk tas Jeļcins patika kurš viņiem klausīja un pilnā kazacoku dejoja
 
#
Fogts 25.februāris 2018 18:47 atbildēt
Šito masu slepkavu vajag nošaut uz vietas, bez tiesas.
 
Skatīt visus 16 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers